bugün

eskiden çok sevdiğim şimdi ise nefret ettiğim tatlıdır.
en sevmediğim tatlı. plavlı tatlı mı olur lan ?
Cok tatlisin.
canım annem yapsa da yesem keşke, söyleyim de yarın yapsın.
Sutlu as. Bye.
dolaptan hafif soğuk çıkınca yemesi çok güzel olan bir tür tatlı çeşididir.
kucukken cok seviyordum, 2 tanesini dolabin en ucra kosesine sutlac bitmedi gizli kosemde var oh demek ve sinsice yemek icin ayirirdim. 2 3 oldu 5 oldu derken sutlac kotam doldu sanirim hic sevmiyom artik.
şekerli lapa pilav..
Fırında hafif kızarmış üzeri bol Fındıklı olanı tadından yenmez.

(bkz: Rize huzur Restaurant)
iki gündür sütlaçlı başlıklar açıp şu hayattaki en sevdiğim tatlıyı canımın çekmesine neden oluyosunuz ki tatlı niyetine şekerli yoğurt yediğim bi dönemden geçiyorum şu sıralar, ayıp. Birde üzerine bolca tarçın döküceksin. Tüm sıkıntımı alıcak şu an olsa ama yok:(
basligini gorunce canim cekti oglen yemegi menusune ekliyorum.
Ömrüm boyunca yemesem aklıma gelmeyecek olan tatlı.
kıymetini anlayamadığım pirincin de esrarını çözememe sebebi, tane tanesi pilav lapası tatlı, enteresan pirinçli sütlü tatlı, tam bir çin yemeği.
içine portakal kabuğu konduğunda muhteşem bi şeye dönüşen sevimli tatlı. Muhakkak bir denenmeli. Yatırım tavsiyesidir.
dolapta hafif soğuk oluyor, sonra onu çıkartıp yiyorsun ya, ha işte o zaman çok güzel oluyor.

bir tatlıdır.
Doğrusu 'sütlü aş'tır. Ancak zamanla söylene söylene sütlaç'a dönüşmüştür. Evde yapılanları asla dışarıdakinin yerini tutmaz. Nizam sütlaç'a en ideal kıvamında keyifle yenilebilir.
Ne çok sulu ne de çok taneli olacak. ikisinin ortasında tutturan birin elinden yenebilir. Fırında olan versiyonu tam bir fiyasko.
Pirinç ve sütten yapılan lezzetli bir tatlıdır. Uzak doğu ülkelerinde pirinç pudingi olarak bilinir.
Yaz gecelerini serinleten, tarçının kankası olan bir tatlı.

Yalnız Annem yine pilav gibi yapmış. Süt namına bir şey yok.
şişirilmiş ve abartılmış bir tatlıdır.sütün içine pirinç ve şeker ekleyip pişirmekten ibarettir.dağılabilirsiniz şimdi...
deliler gibi sevdiğim tatlı. ruh saglıgımı etkileyecek derecede seviyorum.

dün sütlaç aldım 2 tane eve gidince yerim diye, yolda dayanamadım ikisini de gömdüm. o da yetmedi eve giderken 2 tane daha aldım.

ohhh.
içindeki pirinci fazla kaçırıp pilava benzetenler var, onun dışında güzel bir tatlı.
Fırında olanını yediğim günden beri fırında olmayanını yerken fırında olanı olsa da yesek keşke dediğim fırında olanı daha güzel olan tatlı.
sabahları uyanıp yiyebildiğim tek tatlı bol pirinçli kaşık soktun mu tutacak şekilde ama pilav gibi de değil.

Taze tarçın ve fındık çok az serpiştirildi mi tamamdır.
Üzerine taze fındık çok ince tarçın ve bol pirinçli en az kaşığı attığında düşmeyecek kadar.