bugün

1988 yılına kadar 1 yıl ile sınırlı olan bu tarihten sonra süresiz hale getirilmiş yoksulluk nafakasının toplumda bilinen adı.
şu sıralar,çoğunluk tarafından erken emeklilik gözüyle bakılan olay. *
Zamanında nafakanın gerekliliğinden nedeninden ve kadını korumaya yönelik etkisinden bahsettik, aklı olan açar okur, hâlâ burda kadının hakkı olan bir şeyi sanki minnetmiş gibi yazıyorsunuz. Yazık kafanıza.

Ek olarak Süresiz nafaka istismara açık, düzenleme getirilmeli ama kaldırmak akla da vicdana da bizim topluma da aykırı.
Açıklaması çok basit; işi olmayan kadınla evlenmeyin, diyelim ki işi olmayan kadınla evlendiniz o zaman da boşanmayın.
Evli kalındığı yıl kadar verilmesi daha makul olan şey. Çocuk varsa çocuk büyüyene ve kendi ayakları üzerinde durana kadar verilmeli, kadın tek başına sahip olmadı sonuçta bu çocuğa. Duruma göre ayarlanması gereken hede.
Deli saçması iş . 3 yıl yeter de artar bile . Adam dar gelirliyse hayatı cehennem olur.
çocuk 18 olana kadar en kötü ihtimalle uzatılmalı. çocuk da yoksa nafaka falan olmamalı. eşitiz ya kendi kendine baksın.
Süresiz Nafakayı düzenlemeye dair mevcut iktidarın bir kanun hazırlığı var. işte buna atıfla dün chp genel kurul toplantısında sayın kılıçdaroğlu: "300 bilmem kaç kadın derneği ile görüştük ve bu düzenlemeyi iptal edeceğiz. Kadınlar müsterih olsun. Bize oy versin, haklarını koruyalım" gibisinden bir açıklama yaptı. Merak ediyor ve kendisine soruyorum: acaba nafaka mağduru erkeklerle hiç görüşüp bu konuda onların da fikrini aldı mı? Öyle ya, haketmediği halde ömrü billah nafakayı destekleyip siyasi şirinlik yapmak adına kadınlardan taraf olmak başka, adalet bambaşka. Vur abalıya sayın başkan, sen de vur abalıya..
Feministlerin eşitlik işin konuşmadığı olaydır. Madem eşitiz onlar da bize nafaka versin.
Cinsiyetçi ve erkeği kadına bakmakla yükümlü gören anlayışın yansımasıdır, demeyi çok isterdim lakin tam tersidir.
Kadın ve kadın hakları savunucuları olarak görünen kişi ve kurumların eşitlik naraları atarken, cinsiyetçi yaklaşıma düşman gibi görünürken erkek düşmanı bir tutum sergilemesinin gen büyük kanıtıdır.
eğer ilişkinin süresi 20-30 yılı devirmemişse bu dolandırıcılıktan başka bir şey değildir. 1 ay evli kalıyorlar kadın sırf nafaka için ayrılıyor dava açıyor hop nafaka. bu konunun düzenlenmesi şart.
Dinimizde de yeri yokmuş arkadaşlar.
evlilik süresi kadar olsun veya çocuklar 18 olana kadar olsun. çocuk yoksa neden nafaka var? eşit değil miyiz? kadın da çalışıp parasını kazansın.
çocuk masrafları dışında çok saçma olan bir ceza bu. iki taraf boşanıyor, nafakayı erkek ödüyor. kadın niye erkeğe ödemiyor? hani eşitlik, adalet bunun neresinde?
evlilikten uzak tutan şeylerden biri. bu yönüyle olumludur.
O zaman çözümü size söylüyorum sayın yazarlar. Evleneceğin kişiye çok dikkat edin. Açgözlü olmasın. Mesela görgüsüz olmasın. Bir hediye alın ucuz yollu birşey, verirken yüzünün alacağı sekle bakın, mutlaka belli eder. Bir de kul hakkına girmekten korkan merhametli biri olsun , yani sizden alacağı para benim hakkım mi diye düşünebilsin. Cocuk varsa tabi ödeyeceksiniz bu gayet normal. Evlilik sürecinde zaten ilk ışıklar çakar, herşeyin en pahalı ve lüksüne kaçıp zora girmenize yol acıyorsa yandınız. Sevgiliyken , çok aşıkken kimse kimseyi tam olarak tanıyamaz. Zaten sarmısağı gelin etmişler 40 gün kokusu çıkmamış. Zamanla tanıyacaksınız. Bir de gençler evleneceğin kişiyi mutlaka ilk başlarda ailenize tanıtın, büyükler görmüş geçirmiş olup hemen anlarlar kimin ne olduğunu. Son olarak allah iyilerle karşılaştırsin. Kaderinizden kaçamazsınız.
Bu sorun 30 yıldır fakir erkeklerin ümüğünü sıkmakta. Zenginleri bir şekilde kurtuluyor ama olan yine engelliye, fakire oluyor. Kurumlarda engelliye öncelik tanınıyor ama nafakada burnundan getiriliyor. Kaç cinayet ya da intihar sebebi olmuştur.
Nafaka zulümdür dendiğinde ise "350₺ için ağlıyorsunuz" denir bazı faşistler tarafından ama lafa gelince kadın erkeğe muhtaç olmamalıdır, ayaklarının üstünde durmalıdır bik bik bik. Asıl türk kadınını erkeğe muhtaç eden en büyük sebep budur. Onun için de çalışan kadınla evlenin.
Kadının vicdanına mı kaldık?
tasvip etmediğim nafaka türüdür. adam 2 ay evli kalmış boşanmış ömür boyu nafaka ödemek zorunda değil. bu adam boşandıktan sonra kendine bir hayat kuramayacak mı? yazıktır, günahtır...
evlilik ister bir yil sursun ister 20 yil. neden nafaka veriliyor ben bunu anlamiyorum. lafa gelince kadinlar toz kondurmuyor, soyle esit olmaliyiz, boyle esit olmaliyiz. ama nafaka icin kirk takla atan hemcinslerine bir sey demiyorlar. cocugun masraflarini paylasirsin olur biter. kim dedi o kadina sen evlenince hic calisma diye de bosaninca benim gelirim yok diye agliyor. calissaydin ablacim. lafa gelince mangalda kul birakmiyorsunuz, ama cogunuzun en buyuk hayali evlenip, isi gucu birakip ev hanimi olmak. bilmiyoruz sanki.
görsel
durumun özeti:
görsel
bir haktır. o parayı ister tokmakçımla ister dostumla istersem de fuckbodymle yerim. kimseyi alâkadar etmez.
Bence miras olmalı, nafaka alırken ölen kadının nafakası başka eşlerden olma evlatlarına miras olmalı ve nafaka ödeyen erkeğin çocukları nafaka alan kadının çocuklarına nafaka ödemeli.
this is mada fucka...