bugün

zamanının en güzel aile dizisiydi. doksanlı yıllardaki sıcaklığı ve samimiyeti anlatan bu dizinin yeni türkü imzalı müzikleri de efsanedir. hele ki çengelköy olur masal tam bir kafa dinleme melodisidir. hadi dinleyelim o yıllara gidelim bir kez daha. https://www.youtube.com/watch?v=6GkSKD70LSg
görsel
Nihat’ın kahvesi Çınaraltına 2 ay önce gittiğimde mekanla dizideki sahneler arasında bağlantı kuramadım bu kahvede her şey değişmiş farklı bir yer zincir pastaneler gibiydi aslında çengelköyle de pek bağlantı kuramadım, gördüklerim pizzacı, kokoreççi, tatlıcı sıralaması ile dükkanlar ve itici bir kalabalıktı.çengelköy Artık senin bıraktığın Çengelköy değilmiş be fiko.
Bir zamanların güzel dizisi olmasının yanı sıra, dizinin jenerik müziğini o neslin öğrencilerinin müzik dersinde flütle çalmış olması muhtemeldir.
türk televizyon tarihinin en iyi dizilerinden birisi. dönemine yetişemedim ama bütün bölümlerini 2 3 kez bitirmiştim. şevket altuğ tam bir baba figürü ile oynamış. her sahnesi ayrı bir hikaye tam 90'lar. dizi ile ilgili tek saçmalık ethem dede. ona çok bel bağlamaları hoşuma gitmemişti.
Rezalet bir dizi. Eskileri abartma romantizmcileri yüzünden vaktim çöp oldu.
Dizi çekileli 20 yılı geçmiş. Bu kadar gerçek bu kadar güzel olabilir ancak. Lanet olsun şimdiki dizilere. Zengin gençlerin aşklarından, silahlardan, mafyalardan, iş adamlarından, ağalardan bıktık artık. Ah keşke bu ayarda diziler çekseler yine.
Unutursam ne olayım dediğim şahane dizi.
fiko'nun babalığı bir dizi oyunculuğundan ziyade sanki gerçekten böyle biri varmış gibi hissettiren 90'ların ve belki de türkiye'nin gelmiş geçmiş en güzel dizilerden birisiydi. ben çocuktum yetişemedim ama tekrarlarını izlemiştim. ethem dede'ye fazla tamah edilmesi haricinde günlük gerçek yaşamda ne varsa yaşanmış bu dizide. aile olmak hiç bu kadar güzel anlatılamazdı.
Geçmişi çok özlüyorum. nihat'ı sermet'i fiko'yu. arka fonda çalan ipek müziğini. her şeyi.
müziğini ne zaman duysam gözlerim dolar
bana bir masal anlat baba...
Turkuvaz medya sağ olsun arşivi selde zarar gördüğü için birçok bölümü eksik olan dizi.
Bugün youtube u açtım, dedim müzik eşliğinde yemek yapayım.
Dedim ki yeni türkü dinleyeyim. Youtube mix i açtım.
iki üç parça sonra Süper baba soundtrack leri çalmaya başladı.

Önce boğazım düğümlendi. Sonra gözlerim doldu. Öyle mal gibi kaldım elimde bıçak, önümde domates.

Tamam dizi çok güzeldi de, esas güzel olan o zamanlardı...
Her an uyuyabilme ve tembellik yapabilme özgürlüğü, her daim sıcacık ve hazır anne yemekleri, sigara, alkol ve küfürün kişinin inisiyatifinde olduğunun bilincinde olunduğu için sansürlenmediği, ayıplanmadığı günler... okul çayları, ahbap kafeteryalar, saçma sapan ama masum aşklar, bakışmalar, el tutmaya çalışırken bile kalp krizi derecesine girilen saf günler.

Her şey pisleşti şimdi. insanlar, niyetler, televizyon, doğa, esnaflar, sosyal ortamlar...
Modernleşeceğiz diye bokunu çıkardık her şeyin, aferin bize.
Alim evlendi haberi ile tekrar zihinlere gelen dizidir. Müthiş soundtracklara sahip dizi. Öğleden sonra kuşağında verilse de izlenilesi denilen dizidir. Fiko ipek nihat for ever.
Jenerik müziği güzeldir.
90 larin sıcaklığı ve nostaljisini içinde bulunduran dizidir.
Nereden nereye diyorum ayrıca.super baba ---- yaprak dökümü.
Ne ara bu hale geldik.
türk televizyon dizileri tarihinde, bizimkiler ve ikinci bahar dizisi ile beraber, aile kavramını olduğu gibi anlatan içlerinde ki en iyi diziydi. yaşım yetişmedi belki ama, tekrarlarını bir şekilde izleyerek, mafyacılığın olmadığı , zengin lüks villaların içinde entrikalarla geçen, saçma sapan gerilim müziklerinin olmadığı bir diziydi. öyle ki, izleyince, fiko'nun çocuklarını, dedesini, babasını, kardeşi cevdeti, kankası nihatı, mahalledeki esnafı, mahallede yaşanan aşkları vs senaryoymuş gibi değilde, gerçekmiş gibi hissediyordunuz. böyle diziler bir daha asla gelmez. çünkü yaşadığımız gündelik hayat, ilgilendiğimiz şeyler, bu tarz dizilerinin yapılmasını engelliyor kesinlikle.
yavuz turgul'un şevket altuğ'un isteğiyle, şevket altuğ için yazdığı dizidir. birkaç kelime ile özetlemek gerekirse, samimiyettir, sobadır, kestanedir, aile sevgisidir, fedakarlıktır, başkaları için kendinden vazgeçme hali..

2017 yılında 137 bölüm kendini izletti, şevket altuğ gibi bir efsanenin kıymetini bir kez daha anladım.

ayrıca diziden gelip geçen tüm kadınlara rağmen, ipek isimli karakter gönlümüzde bir uktedir..
delivery man - süper baba gerçekten güzel filmdi.
soundtrack müzikleri beni benden alan eski dizi. özellikle ipek'in dizide ki sahneleride çıkan müzikler. yaşım yetmedi belki, tekrar bölümlerini izledim ama, bende bambaşka duygular bıraktı bu dizi. yapı taşı gibi bir şey.
Gelmiş geçmiş en güzel yerli dizilerden. Belki de en güzeli. Doksanlar, istanbul, komşuluk, çengelköy ne özlüyorsan bu dizide. Aç, tekrar tekrar izle.
Türk televizyon dizi tarihinin, en kaliteli, en başarılı, unutulmaz dizisidir.
Antin kuntin ilişkilerin olmadığı, yalanın, riyanın, öfkenin, intikamın olmadığı, ailece oturulup izlenebilecek güzellikte bir yapıt.
Popüler dizileri izlemektense tekrar baştan izlemeye başladığım dizi insanda başka bir tad bırakan yegane dizilerden.
süper babanın süper annesi olması da güzeldir tabikide.
Özlediğim çocukluğumun bir parçası..