bugün

6 mirasçısı bulunan dedemin evi satıldığında kelle başı 13500 lira düşecek. Bu paradan, kredi kartı borcumu kapatmam için annemin bana vereceği 3500 lira için zevkten mutluluktan kuduruyorum, komşu kızına kesik atıyorum "paralıyım birkaç güne kadar kesin verir" hesabı. Muratti'nin 7.5 tl olduğu şu günlerde, elini sigarasına atan eşe dosta "al hacı buradan yak" diyorum o derece mutluyum yani. Çok şükür 52 bin lira maaş almıyormuşum yoksa ben kesin mutluluktan delirirdim. Başbakanımız işte bu yüzden bize 52 bin lira maaş vermiyor. Ne kadar ince düşünüyor.
ay sonunu getiremeyen insanlarımızın "doğruysa boğazından geçmesin inşallah" diyerek beddua edecekleri iddiadır.
haram paradır. ne bok yiyor da hakediyor o kadar parayı.
doğru olma ihtimali yüksektir.

kardeşleri devletin her türlü nimetinde katmer katmer faydalanıyor. kendide pay istemiştir.

hayır bunlar nasıl müslüman kafam almıyor. türkiye'de 5 milyon asgari ücretli var. bu insanların ve ailelerinin hakkını öbür tarafta nasıl verecekler?

bunlar müslümansa bunlara oy veren müslümanlar ne kullanıyor?
insanların neden inanmak istemediklerini anlamadığım durum. 52 bin büyük ihtimalle brüt maaşı, netiyle artık 30a mı gelir 40 a mı gelir siz hesaplarsınız. sanki tayyeap hakkında pek çok konuda cebine gani gani para doldurduğu ispatlanmamış gibi buna mı inanıyorsunuz diyenler var ya, işte ben bunları gördükçe geleceğe dair umutsuzluktan ölüyorum.
bir sümeyye 25 atanmamış öğretmene bedel.
utanmadan atanamayan öğretmenler durumu çok abartıyor diyorlar.
allah bugüne kadar halkın hakkını yemiş herkesin burnundan fitil fitil getirsin inş.
dini bütün insanlar hakkında konuşulması ayıp olan konudur.

nitekim 750 tl asgari ücretle yaşam savaşı versende konuşmaman gerekir çünkü ; dini bütün insanlara laf ettiğin için dine hakaret etmiş olur bu dünyada çektiğin acıların karşılığında allah göstermesin cennete gitme şansını kaybedersin , sana bol bol din veren , sağlık sistemini ve eğitimi desteklemek yerine bol bol diyanete bütçe ayırıp cami yaptırıp bu dünyada kendileri yaşayıp öbür dünyada sizleri yaşatmaya ant içmiş dini bütünler için bunların konuşulması hiç hoş şeyler değildir.

bir yeri sömürmek istersen (bkz: din bas)

acı çeken kitleleri hakimiyet altına almak istersen (bkz: din bas)

yarım akılla toplum içinde saygı kazanmak için akılsız toplumu yarat , bunun içinde (bkz: din bas)

bu dünyada hayati ihtiyaçlarını karşılamak yerine öbür dünyayı sun ve övgü al bunun içinde (bkz: din bas)
olur öyle ya çok şey yapmayın.

(bkz: bal tutan parmağını yalar)
kaynağı sağlam haberdir, merak etmeyin.
görsel
3 maç oynayıp 5 maç yatan sümeyye için oldukça yüksek bir ücrettir..
danışmanlık görevi için aldığı maaştır.

hadi maaşı geçtim, o kızın ne gibi vasfı var, başbakana danışman olabilmek için.

biraderler,oyverenler, bunlar dindar ve cennete gidecekse, ben yanlış bir dine inanıyorum, bi sorgulayın amk.
(bkz: sümeyye erdoğan ın maaş almaması)
(bkz: rte nin kızına 13 bin euroya danıştığı şey)
allah daha fazla versin.
ücret almadan çalıştığı açıklanarak yalanlanan chp li sıçmığı.

yeni sıçmıklar yoldadır, örnek; sümeyye erdoğana maaş yerine boğazdan villa mı alındı, akp köprüleri bedavaya cemaate peşkeş mi çekti, sneijderi cemaat mi aldı felan filen ve benzeri sıçmıklar.
not: chp li sıçmıkları kadar yaratıcı olmadı.
sabah'dan aksama, aksam'dan sabaha kadar sözlük de takılıp okuduğu 3-5 sikimsonik gazete haberini yorumlayıp baslık açan fakir, varoş, a-sosyal yazarların yaptığı hakszlıktır.

aynıca;

sayın başkakanımız kızı yerine, ahmet ağa nın kızı olsa ve 52 bin lira maaş alsa kimse hönkürmezdi.

adam olun lan.

edüt:

anca bunu yaparsın işte yazdığım sikinsonik erny eksileyerek tepki koyduğunu zannedersin, sümeyye yada onun gibiler ne yapar çalışır, okur, fikir üretir.
aradaki fark bu işte sen eksileyerek boşalırsın, onlar çalışarak başarıya ulaşır.
hayatında yedi ceddinin görmeyeceği paralar kazanırlar sen eksilersin amk.
hüseyin çelik in açıklaması ile son bulmuş tartışma. beyler maaş almıyormuş sümeyye dağılalım. bu şey gibi oldu lan, ben çok iyi bir adamım inanmazsan git bana sor.
asil sorgulanmasi gereken mevzunun, yani "sumeyye erdogan ne ise yariyor?" ve "sumeyye erdogan'in basbakan danismani olmak icin babasinin adi disinda vasfi nedir?" sorularinin yaninda garnitur olan mevzu.
sinekleri oldurmenin pesinde omur gecirdik la. biri de demiyo ki aga bu batakligi nasil kuruturuz?
sözlükte, facebookta, twitterda, sosyal medyayı ayağa kaldıran asparagas haber. burdan, şu zihniyetteki muhalif insanlara ne kadar sallasam azdır. muhafazakar ya da akpli olduğumdan mı. tabiki de hayır. bir araştırma ile, merakla ilgi ile olayı takip edip aslını astarını öğrenmek varken aksine bunu direkt gerçekmiş gibi alıp karşı düşüncedeki insanlara salyalarla tükürüklerle bağırmayı, saldırmayı tercih ediyorlar. neden ? çünkü onlar fanatikler. çünkü onlar yobazlar. çünkü onlar körü körüne inandıkları ideolojiyi üstte tutmak için doğru veya yanlış her yolu mübah görüyorlar. ve hep kaybeden taraf oluyorlar. işte benim itirazım buna.
gerçekten de muhalif olmayı bilmeyen insanlarız bizler. 'bizi karalıyorlar, bize çirkin iftiralar atıyorlar' gibi sözlerle ezileni, mazlumu oynayıp, saf ve temiz insanlarımızı da arkasına alıp daha nice deniz fenerlerini ve daha nice kayıp triyonları yaşatacakalar.

demokrasinin iyileşmesi ve yozlaşmaya elverişli iktidar karşısında güzel bir direniş göstermek için lütfen biliçli bir muhalefet sergileyeleylim.
Maaş almadığı konusunda yapılan aciklamanin nedeni;

Abisine alınan gemilerin taksidi kesildigi için maaştan eline bir şey geçmeme durumu olabilir.
Abisinin yap(ma)digi bedelli askerlik ücretinin kredisine kesildigi için eline maaş geçmiyor olabilir.
Annesinin satın aldığı 25 binden başlayan tabloların parası kesildigi için maasini almiyor olabilir.
Babası şirketleri satıp işsiz kaldığı ve azicik olan başbakan maasiyla gecinemediginden bakkala veresiye hesabı kabarmıştır. Sumeyye de bu borcu taksitle ödediğinden maasini alamıyor olabilir.
Tiyatroları ahlaki erezyondan kurtarmak için maaşını kültür bakanligina hibe etmiş olabilir.

Yani, hemen art niyetli dusunmeyin. Zavallı kız bu kadar zor durumda ve maaş almıyormuş. Üzüldüm lan. Sözlükte bir kampanya başlatılıp, sümeyye'ye her ay para göndermeliyiz. Böylece, iki paralik iş adamlarının 20-25 binine muhtaç kalmaz sevgili başbakanımızin, bi o kadar sevimli küçük kızı.

Not: "ahaha göt oldu ibneler, maaş almiyormuş ışte " şeklinde yalakalık yapanlara padisah kızıni vermiyormuş. Uzgunum.
52 bin lirayı bana versinler, bir güzel götüne sokayım hepsini dedirten maaştır. 5 liralıklar halinde bile sokabilirim.
ne yapıyor da bu, o parayı alıyor?

gizli halk kahramanı falan mı bu?

geceleri türbanı kanata dönüşüp uçuyor mu?

ne yapıyor yani ne yapıyor?
ne danıştığını düşündürmüştür. (bkz: çorap) (bkz: kravat)
babasıyla tatil yapan bayanın maaş almasıdır.
akp döneminde gayet normaldir böyle şeyler!