bugün

başkanlığını prof.dr. abdülaziz bayındır'ın yürüttüğü, http://www.suleymaniyevakfi.org sayfasından engin bir enformasyona sahip olabileceğiniz vakıf.

hatta, iletişim sayfalarından soru sorduğunuzda çok detaylı bir yardım sağlıyorlar. bilinen abuk cemaatlerle falan da ilgileri yok.
tahmin edilenin akasine süleymancılar olmayan hatta aksine hiç bir cemaat ve tarikatla bağlantısı olmayan ilim ve fıtrat araştırma vakfıdır.
fetva.net diye bir fetva siteleri var üstelik. kuran ve sahih hadis bazlı fetva vermesiyle tanınırlar.
içini, derinliğini bilmem ama internet üzerinden biraz inceleyince politik veya herhangi bir çıkar peşinde koşmayan, islamiyet'in esaslarını anlatan bir yapı olduğunu anladım.
1992 yılında süleymaniye camii ve çevresini korumak ve geliştirmek adına kurulmuştur. toplumsal ve dini hizmetleri çok hoşuma gitti; umarım her zaman bu şekilde siyaset yapmaktan uzak, dini yaşamaya yakın olurlar.
ismini diyanetin sahur vakitlerine kafa tutmasıyla duyurmuş vakıf.

işin ilginci bu vakfın uyguladığı takvim ve saatlere uyan insanlar gördüm. öyle yobaz, yol yordam bilmeyen insanlar da değillerdi. yani demek ki bir güven teşkil ediyor. şimdi benim tonla para verdiğim diyanet yerine kısıtlı imkanlarla faaliyet gösteren bir vakıf ön plana çıkıyorsa o zaman bir yerde sıkıntılar var.

kutuplara gidip incelemeler yapmışlar. güzel işler bunlar tabii.
http://imsakiye.suleymaniyetakvimi.com/

Buradan imsakiye indirip, diyanetin dayattığı erken sahur yapmaktan kurtulabilirsiniz.
Diyanet işlerinden daha çok güvendiğim din kurumu. 1- Mehmet Okuyan(o burda yok) 2- A.Bayındır bu adamlar çok sağolsun milleti uyandırmaya çalışıyorlar.
Astronomik tan yerine gözle seçilebilen tan a göre imsak vakti hazırlayan ve bunu rastgele değil bilim ve gözleme dayalı şekilde yapan vakıf.

Fecri kazıba göre değil fecri sadığa göre tutulur oruç. Diyanet güneşin atmosfere %18 lik giriş açısını dikkate alır ki bu astronomik tandır gözle görülmez her yer hala zifiri karanlıktır. %8 derece ile girdiğinde siyah iplik beyaz iplikten ayrılır bu iolması gereken imsak vaktidir.

%0 olduğunda güneş doğar malumunuz.
süleymaniye camii'nin yakınlarında bulunan vakıf. yazılan kitapları PDF olarak yayınlayan vakıf.
Yayınları ile tarikatlerdeki şirk uygulamalarına dikkat çeken vakıf.