bugün

Kendisi adamdır.

Başbakanlık dönemi biraz sıkıntılı ise de cumhurbaşkanlığında kapatmıştır arayı.

Isparta da adına üniversite vardır.

Severim.

Mekanik center olsun.
https://youtu.be/Ko4DidoU3PA .
7 farklı hükumete 10 sene başbakanlık yapmıştır.
eğer tek başına iktidar olan bir partide başbakan olsaydı türkiye'yi süper güç yapardı. asgari ücret en az 7000 tl olurdu eğer şu an başımızda olsaydı...
kıymetini bilemedik.
bir fikir adamıydı.
20. yüzyılın en büyük dehalarından biriydi.
Süleyman Demirel siyasi yasaklıyken, yasağınız kalkarsa tekrar adaylığınızı koyar mısınız efendim diye soran kadın spikere; galktı da gomadık mı diyeli, 37 yıl oldu.
Eski kafa siyasetçilerden.
Eski, kafa siyasetçilerden.
dedemin kendisiyle fotoğrafı var. ap'de siyaset yaptığı için. yani dedem.
görsel
yavaş aq.

görsel
görsel
Benzin vardı da biz mi içtik? Diyendir.
iktidarı zamanında 60 tan 70 e kadar enflasyon % 5, 70 ten 80 e kadar % 6-7, her iki 10 yılda da fiyatlar en fazla 10 kere artmış. Buna rağmen basın dalga geçmiş. 80 den sonra 90 a kadar enflasyon % 60-70 e çıkmış fiyatlar 50 kere zamlanmış buna rağmen anavatan 10 küsur yıl iktidarda kalmıştır. 2002 den bu yana olanları yazmıyorum bile. Abd 7 sefer darbeyle anarşiyle yasakla önünü kesmiş, buna rağmen demirel 8 defa iktidara gelebilmiş bir devlet adamıdır.
türkiye'nin durumu nasıl sorusuna ''tek kelimeyle söylersem, iyidir derim; iki kelimeyle söylesem iyi değildir derim.'' cevabını vererek büyük bir söz ustası olduğunu kanıtlamış merhum siyasetçi..

genel anlamda sempatik ve barışçıl birisidir.
görsel
(bkz: yenilgi yetimdir)

(bkz: mizah yumruktur ne zaman kime vuracağı belli olmaz)

(bkz: dünkü güneş ile bugünkü çamaşır kurutulmaz)
rahmetli de ne boş yapmış be.
Mevcut iktidarın sevdirdiği rahmetli. Demirel mevcut iktidar yanında zemzem suyu ile yıkanmış bir isimdi. Güzel güzel atışıp dururdular rahmetli eskiler.
Bir sefer görmüştüm kendini. Şapkası ile selam vermişti.
iyi insandı demirel. Hataları yok mudur? Vardır.

Ama hiçbir zaman oy için toplumun dibine dinamit döşememiştir.

Bir politikacı ne kadar vicdanlı olabilirse o kadar vicdanlı olmuştur hatta.

Seçilmek için cumhuriyetin değerlerine hakaret etmeye de ihtiyaç duymamıştır.

Sonuç olarak erdoğan’ı da, ecevit’i de, demireli’i de seçen halk aynı halk.

Ama her yiğidin yoğurt yeme tarzı farklı.

Demirel böyle adamdı işte. En büyük kabadayılığı efendilikti.

Böyle insanları özlüyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı,

büyük devlet adamı,

barajlar kralı,

türk sanayii hamlesini başlatan,

prof dr süleyman demirel'i vefatının 5. yılında saygı ve rahmetle anıyorum.

görsel
Hükümetin başarısızlığından "memlekette benzin vardı da biz mi içtik?" Diyerek sorumluluktan sıyrılabilme pişkinliğini asla unutamadığım siyasetçi.
Rte'nin gizli gizli rüşvet yemiş hali.
görsel
Zamanında "boş tencerenin yıkamayacağı iktidar yoktur." Diye bir laf da söylemiş insan.
Türkeş Türk çocuğu, Ecevit halk çocuğu, Erbakan Müslüman çocuğu, biz orospu çocuğu muyuz?

Diyeli yıllar oldu.