bugün

sözlük yazarlarının geçmişinde yaşadığı ve bugün it gibi acaba neydi diye kafalarını duvardan duvara vurdukları sırlardır.

-tüm binanın su vanalarını kapattığımı kimse görmemesine rağmen bunu binadakilere söyleyen kimdi?
-ilkokul 3 matematik defterime kalp resmi çizip bir tarafına benim adımı diğer tarafına soru işareti koyan kimdi?
ortaokul 3'de mal gibi bir kızın gelmesini beklediğim bir cafede çekilen fotoğrafımı tarih kitabının arasına bırakan kimdi ve en önemlisi o fotoğrafı çeken ve o oyunu bana oynayan kimdi?
"O kalabalıkta bana değdiren kimdi?"

Tırnaklar ""lar zorunlu editdir...
"her okul çıkışında beni elleyen kimdi ? " *
söküp dağıttığım tavuklu saatin içinden fırlayan yay nereye gitti?*
bayram değildi, seyran değildi, eniştem beni niye öpmüştü?
sosyalist olduğumu sözlük okurlarına ispiyonlayan kimdi? :)
bu sözlüğe nasıl girdim? bilmiyorum lan... çok uzun zaman oldu. ....yazıyorum... ama neden? neden bu sayfa anasayfam oldu? ne zaman dört bin entry girdim? ne ara oldu bunlar...
bu kadar seksi olmayı ve servetimi iki yılda 20 milyar dolara çıkarmayı nasıl başardım hala tam olarak kavrayabilmiş değilim**.
babam boyle pasta yapmayi nereden ogrendi ?
ortaokul 3 te kalemimi çalan kimdi.
beni hırdavatçı sanıp, durmadan çekiç, çivi vb. isteyen komşu, ona kapıyı açmadığım gün ne isteyecekti?
yarısına kadar okuyup, ev taşırken kaybettiğim cinayet romanındaki katil kimdi?
7 yaşımdayken annem tarafından kırılıp atıldığı söylenen uzaktan kumandalı arabam yıllar sonra kardeşimin doğum gününde nasıl ortaya çıktı? kardeşim bunun kullanılmış bir abi oyuncağı olduğunu biliyor muydu? ve şimdi o oyuncak nerede? *
çocukken evimizin biraz uzağında bir çeşme vardı. çeşmenin yanındaki yol konya yoluydu. bunu belirtmemim sebebi yolun işlek ve bazı cinsel aktivitelere olanak vermemesine dikkat çekmektir. neyse, abimle hergün akşam üzeri o çeşmeye giderdik, su içmeye ve her seferinde çeşmenin havuzunda, işte su toplanan yerde o günün parası ile 10 bin lira bulurdum. hayır, o paranın orada neden olduğunu veya kimin koyduğunu değil, o parayla ne aldığımı çözemedim hala. bir yerlere gömmüş olabilir miyim?
ilkokul yıllarımdan bir yaz tatiliydi. uzaktan bir akraba eve misafirliğe gelmişti. o gün bizde yattılar. benim yaşlarımdaki kızlarıda şu an neden yaptığımı bilmediğim anlamsız ısrarlarım sonucu benim yatağımda yattı. yani beraber yattık. sabah kalktığımda memelerini sıvazlamıyordu tabii... uyuyordu kızcağız. tüm gece boyunca hayal meyal sapık düşüncelerimi hatırlıyorum ama o gece tam olarak ne olmuştu?
gençliğimde beyaz çorap giymem. *
2003 eylül-ekim aylarında başıma gelen şey. o günlerde başıma gelen neyse eğer bir daha hiçbir şey aynı olmadı. daha da kötüye doğru devam etti hep hayatımın seyri.
markette yoğurt aldığını gördüğüm kadın, o yoğurdu sarımsaklayıp da mı saklamıştı, sarımsaklamayıp da mı saklamıştı?
küçükken bi kere sakız çaldığım bakkal, ben çocuklukla kendimi çok iyi gizlenmiş bir elmas hırsızı sanıyorken, acaba bana bakıp kıs kıs gülüyor muydu?
leylek beni bıraktıktan sonra ne yaptı. tamam anladık beni o getirdi peki ya sonra.
bir torbaya onlarca bilye ve taso koyup, evimizin bahçesine gömmüştüm. bir süre sonra baktığımda onlardan bir eser kalmamıştı. onlara ne oldu? kim aldı. babam ağaç ekerken denk mi gelmişti? gelmişse bana neden söylemedi?
ben orta okuldayken o anuna kodumun havuzunun musluklarını kim açıyordu acaba.