bugün

genel olarak hepsi ayrılıkçı türk hareketini destekliyorlar.
Kürt üm. Ayrılıkçı değilim. Ülkesini seven ve faydalı olan bir bireyim. Diğerlerine de örnek olsun.
Allah başka dert vermesin.
Bütün herşey “Türk’e göre”. Diğer unsurlar ise bir aksesuar olarak durabilirler. Kürt halkının bunu bu şekliyle kabul etmesi mümkün değil. Peki ne olacak? Kürtler ayrı bir ulus devlet mi kuracak? Kürtler

buna uzun zamandır karşı çıkıyorlar. Bugün sadece dindar Kürtler değil sosyalist Kürtlerin de büyük bir kısmı buna karşı.Korktukları veya takiye yaptıkları için değil. iki sebebi var bunun. Birincisi, “Dünyada artık ulus devlet modeli eskidi. Balkanlar’da da, Kafkaslar’da da, Ortadoğu’da da Avrupa Birliği gibi

bölgesel, havzasal entegrasyonlar dönemi. ” diyorlar. ikincisi, “Bu bugün Kürtlerin yararına değil. Büyük acılar getirecek. Çözüm değil.” diyorlar. O halde Türk’ün, Kürdün, Arabın… birlikte

yaşayabileceği yeni bir Cumhuriyet inşa etmek lazım. Suriye’deki Kürtler Suriye içinde, Irak’taki Irak içinde, iran’daki iran içinde bütün haklarına sahip olsunlar. Nedir bunlar? Eşit vatandaşlık, ana dilde eğitim…

http://www.aljazeera.com....n-kurtler-buyuk-sikintida

bunlar insan ayırmıyoruz derler . her dakika kürtlükten

bahsederler ...

Bülent Uluer Dev-Genç Marşıyla uğurlandı .

http://www.youtube.com/watch?v=_pjPq1HT9Q8

59. saniyede baydemir kürt olduğunu ilan ediyor .
+1 ile bulunduğum.
bazıları okuyup iyi yerlere gelmiştir.
(bkz: essy)
Kardeslerimdir her șeyden once insandır gerisi hikaye dir.
aralarında en esmer ve en koyu olanı.
(bkz: essy)
Her yerde olduğu gibi burada bile mağdur edebiyatı yapıyorlar. Ulan bu k*rtleri dünyanın en gelişmiş, en refah ülkesine koyun yine de memnun edemezsiniz. Orayı karıştıracak, huzursuz bir ortam yaratacak sebepler bulurlar. Yok yok bunlar gerçekten adam olmaz.
ben pek göremedim sözlükte kürt yok galiba.

varsa bile türk cumhuriyeti vatandaşıdır.
Geldim geldim berxo dediğim hededir.

Hêrê ?.
bi tane üniversite sınavına hazırlanan izmir de yaşayan mal bi ergen var aynı zamanda birden fazla hesap kullanıyor. bunu ben diğer hesabımla cimer e şikayet ettim diye trollemiştim salya sümük ağlamıştı. mına kodumun ergeni. puhaha.
Küçükken Rohat diye bir kürt çocuğundan sağlam dayak yedim. O gün karşılığını verememiştim. Yıllardan sonra kuyruk acısını dindirmek için sözlükten intikam alıyorum, dinleyin

sozlükteki kurtler korkaktir he he he
yenge esek berdel dövlet bahmir k*rt lutben he he he
Üst sözlük yazarı içindeki Türk düşmanlığını vurmuş.Türkler olmadan burada bizanslılar vardı sizin esameniz okunmuyordu.
Yaz beni yalnızlığına yaz.
Günlerden mayıs bahar.
görsel