bugün

kimselere sataşmadan, suya sabuna dokunmadan, erkeklere tepkili olmadan ve feminist saçmalıklar falan yapmadan yazmaları 'dikte' edilerek, aslında özetlenmiştir sözlükte kadın olmak.

kadın yazarsan, neyi, nasıl, ne kadar yazman gerekliliği diye bir yargı vardır sözlük mecrasında. buradaki anonim kimliğiyle bile toplum baskısını üzerinde hisseder. erkek yazar dilediğini yazabilir. istediğine söver, istediği siyasi tartışmanın içine girer, istediği konudan bahsedip, kadın bedenini sömürüp, içini boşaltmadığı yeri kalmaz ve istediği kadar özelini açabilir. fakat kadın yazar yapamaz, kendini kısıtlamalıdır. aksi takdirde rahatsız edilir, taciz edilir vs. yazmasaydı efendim o da, kadın olduğunu belli eden başlıklara falan. hiç bulaşmasaydı, öyle elinin hamuruyla kıyıdan köşeden karalasaydı iki satır neyine yetmiyor? sonra gelip ağlamasın buralarda çünkü o kadın gibi davrandı, haklı olarak mesaj kutusu bir takım mesajlarla dolacaktır.

ahh sanırım ben de kadın olduğumu belli etmiş oldum. hepsini hak ettim artık bundan sonra olacakların.
Taşşşş gibi kadın olmak fakat yalnızca olmak.
her yerde olduğu gibi sözlükte de kadın olmak zordur demiş kadın bir arkadaşımız.

inanın cümle aslında çok derin.

ne diyeyim, allah yardımcınız olsun. haklısınız
Valla bana bulaşan eden yok. Hem erkek milletini kız milletinden daha çok severim.

Daha akıllı ve düşünceliler. Kız milleti sürekli bir finlik peşinde. Kendi kız oluşumdan biliyorum.

Sadece sol frame i bazı abazalar mahvediyo ama geneli erkek olan biyerde bunlar normal.
Sanki kocası üzerinde şiddet yapıyormuş gibi yazmış. Kadın şiddetine hayır falan deseydin tam olurmuş.
Abartmayın.
160 boyunda ve kezban olmakla suçlanmaktan başka bir şey değil.
sözlükte harunculuk oynamanın bir ileri safhasıdır.

önce burada harunculuk oynuyorlar.

sonra ameliyat.

sonra kız oluyorlar.

sonra da vay efendim uff puff.
Evde çoluk çocuğu ihmal edip tüm gün burda elin adamlarıyla arkadaşız ayağına samimi olmak değildir. Olmamalıdır.
Sahnede ben herkesle aynı mesafede iyi niyetli arkadaşım, kimseden bi beklentim yok deyip, kuliste edepli hatunların kendilerine yakıştırmadığı muhabbetleri çevirip kendilerine yandaş toplamak konusunda her yolu mubah görmek değildir. Olmamalıdır.
belli bir mesafe koyup, cizgini, edebini, ahlakini bozmadigin zaman kimse ile sorun yasamiyorsun.
samimiyetsiz bir ortamda vicik vicik olmak cok dogru degil. olanlarida goruyoruz.
Çok zordur çok...
Sözlükte kız yok diyenlere destek olan kadındır. Çünkü ona göre kız diye bir şey yoktur bu ayrımcılıktan ibarettir.
Kendini bilen için erkek olmaktan farkı yoktur. Ama biraz ileri giderlerse kalıba sokulmaları muhtemeldir.
Reelden farklıdır.

Burada "ama kendi kaşındı kodumu orospusu." Deyip dokunamaz, tecavüz edemezler.

Bakın sizin tehakkümünüz olmaksızın ne kadar da özgürüz,
ne kadar da açık fikirli ve neşeliyiz, sen hafif meşrep dedin ama değil, bu bendeki, ondaki kalender meşrep, bak hayal sınırlarınızın ötesinde. Kadınlar sizin aklınızın alamayacağı kadar özgürlük yanlısıdır, açık fikirli, sizin vasıfsız egonuzun gazlaması ürünü çağdışılığınıza nisbeten ne kadar da gelişime açıktır.

hala ders çıkarmazlar.

Kadınları rahat bırakın oğlum.
Yine size yarayacak bir susun işte.
Asılan erkek skalasını değiştirir. Reelde 30 yaşındaki kadına 40 yaşındaki adamlar hallenirken burada 21-22 yaşındaki elemanlar asılmaya çalışır.
geçen bir şey denedim. ordan çıkardığım bir sonuç var.

bir gün oturdum akşama kadar oje, tayt, ruj gibi kadınların kullandığı ürünler hakkında yazdım. normalde de yazarım, yazılmalı ama ben yazmıyorum. çünkü biliyorum ne olacağını. bir tür ''uğraşamam'' durumu işte.

neyse...

yazdıklarım çok basit şeyler.

ruj: kırmızı olanı güzeldir.
tayt: giymeyi en sevdiğim kıyafet...

türünden kayda değer olmayan entryler.

bir baktım mesaj kutusu dolmuş. mesaj atanlar sizin de tahmin edebileceğiniz gibi kadın yazarlar değil.

bir tür mahalle baskısı uyguluyor adamlar. bu tür başlıklara yazmayı, cinsiyetine vurgu yapmak gibi algılayıp kendilerince hayallere dalıyorlar.

allahtan engellemek, cevap vermemek gibi şansımız var. yoksa bazıları yazdıklarınız yüzünden taciz etme hakkını kendilerinde buluyorlar.
dışımdan geçen; zordur, hergün seks teklifi almaktan bıkan kalkmış götünüz hiç inmez. buranın gazına gelip kocanıza bile posta koyarsınız.

içimden geçen; amın götün göğüsün cirit attığı yerde ne işiniz var mk. gidin fakebokta takılın sözlük sizin neyinize.
aslında sözlükte erkek olmaktan bir farkı olmamalıdır, lakin maalesef öyle değil.

görülen tablo görece toplumun eğitimli denebilecek kitlesi tarafından kullanılan sözlük ortamında bile sokaktan farklı değildir.

eşeklik gerçekten baki kalıyor demek ki.

ha bu durumu(kendince) lehine kullanan ve iğrençleşen kadınlar yok mu? pek tabii var.
(bkz: buraya bakarlar)
(bkz: oltan güzelmiş kardeş hayırlı olsun)
Sözlükte kadın olmak orospuluksa erkek olmak da pezevenkliktir.

Zall koş sözlüğüne kerhaneye çeviriyorlar.
Sürekli 'Türk kızlarının ... olması' diye açılan başlıklara maruz kalmaktır. O boşluk kısmına asla iyi bir şey gelmez.Türkiyede kadın olmaktan çok da farklı değildir.
Bir "hayatta kadın olmak" değildir.

Bir zorluğu da yoktur. Yavşayan biri olursa cevap vermez/donuzlarsınız.
Nick altı vs durumu zaten saçmalık yani. Ben geldim geleli biri bile yazmadı daha ahahahahnsjh.

Gayet güzel entryler giriyoruz hepimiz, belli sınırlar içerisinde. (Except trolls dırırrm..) bu bağlamda kadın olmak vs zor değil sözlükte.
Asıl zorluk hayatta, dışarıda belki.
Kimse kadın olduğunu belli etme demiyor sadece kadın olduğunu göze sokup orrospuluk yapma diyor.

Bunu anlamak çok mu zor?
çok zordur.

her gün farklı bir abaza ile tanışırsın,
herkesin derdi sen olursun.

kaynak: paradise05.
ck zr bsy ckk.
Sözlükte bulunan erkeklerinden dışardan pek farkı olmadığı için kadın olmak her yerde sıkıntı demek.
güncel Önemli Başlıklar