bugün

birkaç tane var.
(img:#1701389)
sabahları entel dantel ördüğümüz için geceleri entelektüel oluyoruz.
Sözlükte tanıdığım 3 entel var. Biri amoralist hala burada. Alamancı paganviodio diğeri. Sonuncusu da şarap kadehli foto atan, dadısı olan charlotte fiona idi ama sanırım onun hayatı yalan çıktı.
hepsi kahvehanelere kek yemeye gitti.
Yanılıyorsun.Bütün entry’lerimi ağzımda puro girerim.
Dogrulugu su götürmez bir gercek. Sözlügü toplumun bi nevi aynasi olarak kakul edersek cok da sasirtici degil. Entelektüel bir bireyin yetismesi icin bi kere alt yapi lazim. Bundan kastim anne ve babanin akademisyen olma zorunlulugu degil. Demem su ki evde istedigin kadar kitap oku, incele, belgesel izle, kaliteli müzik dinle; pencereden baktiginda manzaranin betondan, eskaza haber ya da dizi izleyeyim derken icerigin gürültüden ibaret olmasi, sokaga ciktigin an karsilastigin kaba kalabalik gibi durumlar, icinde büyüttügün, kafa yordugun güzel ve anlamli duygulari aninda yok eder ve düsüncelerin derinligini engeller. Bi de bakmissin öfkeli, hosgörüden yoksun, saglikli düsünemeyen birine dönüsmüssün. Bana göre su an türkiye metropollerinde yasanan hayat, ufkun genislemesi konusunda en büyük engel.
Piyemses var, ben varım, erector var.

Yeter herhalde.
Koca sözlükte yalnız kalmanıza neden olur. Evet.
Yazdıklarınızı anlayabilecek yazar olmadığı için kendi kendinize yazıyorsunuz hissi verir.evet.