bugün

yalnızlıktır. biz de meraklı değiliz burada boş goygoyculuk yapmaya..
yalnızlık insanı sözlük yazarı olmaya itiyor. biz de isterdik çok zengin olup şu bar benim şu kız senin veya yakışıklı erkek olup kızlarla gününü gün etmek.ama işte dünya gerçekleri var bir yandada.
Bir an önce çaylaklıktan kurtulsam aslında iyi ya yazarlık.
keyiflidir ama uzunca bir süre yaptıktan sonra boş iş olduğunu farkedersiniz. o yüzden dozunda bırakmak lazım bazen.
keyiflidir ama uzunca bir süre yaptıktan sonra boş iş olduğunu farkedersiniz. o yüzden dozunda bırakmak lazım bazen.
Günümüzde toplum ve kurumlar bakımından olumlu etkilerinin olduğunu söyleyebiliriz.

Son örnek olarak Eminönü balıkçısında yaşanan şiddet olayını gösterebiliriz. Sözlük olmasa bu kadar ses getirip diğer sosyal medyalara yayılmazdı bu olay, ve karakolda yaşananlardan da tahmin edebileceğimiz kadarıyla üstü kapatılıp yeterince çalışılmazdı. Aynı şekilde ODTÜ'deki yurt olayı ya da diğer birçok olay. Yeterince başarılı ve duyarlı şekilde çalışmayan kurumların maalesef bu şekilde bir toplum tepkisine ihtiyacı oluyor.

En azından bu tarz olaylardan sonra, topluma yayılacak ve tepki gelecek korkusuyla işini doğru yapma uğraşı yaygınlaşabilir. Ben olumlu görüyorum bu tarz kolektif tepkileri.

Tabi gönül isterdi ki buna ihtiyaç kalmasın.