bugün

10610 kadınları kafanda fazla büyütmüşsün. Senin kadar derin düşünmezler. Onda var bende de olsun diye tamamen.
verilen bütün kararlar duygularımıza dayanır, sayılara veya başka maddi ölçümlere dayanan veriler ancak verdiğimiz kararların gerekçesi olurlar.
kafayı yemek üzereyim. ıp tıs ıp tıs.
Bugün güzel satış yaptım, ay sonu taksit paralarım pirim olarak gelecek.
acı mı bu yoksa nefret mi? ne yaşadığımı bilmiyorum. ne hissettiğimi de.

sadece öl olur mu. bu hayatta son isteyeceğim şeydi birinin ölmesi ama sen bu insani şeylerden muaf tutulmalısın ve acı çekerek ölmelisin.

yok olmanı istiyorum.

ya da bir kuş olup da uçup git.. ben senin kadar gaddar olamam.
haftanın 7 günü çalışmak.
hiç boş günün olmaması gerçekten çok yorucu.
Biz bu masada hep vardık diyenleri daha önce masada hiç görmedim. sahi kimsiniz lan siz?
dün gece bi yazara saldırı yapılıp topluca küfür edenlerin hepsi çaylak olmuş.

gerçekten çok yazık..

görsel
Adını unuttuğum 3 adet eski yabancı film var. Üçü de siyah beyaz, üçü de çok eski ve üçü de etkileyici filmler. Arayıp duruyorum uzun zamandır bugün de bulamadim Aşırı sinirim bozuk.
'birlikte geçirdiğimiz o güzel günlere ne olmuştu? benim aklım hep o günlerdeydi. ne olmuştu o günlere? yaşanan şeyler ne olur çetin, nerede durur? hatırlamaya ve belleğe ilişkin eğretilemeler beni kesmiyor. tozlu tavan arasına girmek, eski bir sandığı açmak, sararmış bir defterin sayfalarını çevirmek filan diyorum, beni kesmiyor. geçmişimizle bağlantı kurmanın tek yolu hatırlamak mıdır? başka bir eylem yok mu, olamaz mı?''
''bizim büyük çaresizliğimiz.''
görsel
Bazen konuşmak istemiyorum ve kendi kendime öylece oturmak istiyorum. Hep öyle hallerde olunca ya misafir geliyor ya da otobüste yanımdaki kişi konuşmaya çalışıyor. Size de oluyor mu bilmiyorum ama bazen konuşmamak beynimi tazeliyor sanki.
Arkadaşlar kendimi çok yalnız hissediyorum da düşünürken aklıma bir fikir geldi hadi toplanıp beni övelim.
sonsuza uğurlanış ritüelleri var ruhumda. ağır gelen her duyguyu, her hissi bir sonsuza, gökyüzüne uğurluyorum. geceye karışan sözcükleri yalnızca bir kaç ağaç ve yıldızlar dinlemekte.
anlamak, duyulanı işitmekle; karşındaki insanın doğruları arasındaki en ince yoldur.
ılık bir rüzgar gibi geçsin her şey, Hoyratça esmesin Bora gibi. Sıcak ama aynı zamanda serinletici olsun. Her şey savuşabilir belki ama öyle olsun ki mesela, ben bu durumdan haz alayım.
Yağmur yağsın ama her yeri dağıtmasın, rüzgarlar essin ama yüzüme her şeyi vururcasına sertçe olanı biteni yapıştırmasın. Tamam, zarar vermesin değil ama en azından rüzgardan ötürü sertçe kapanan bir kapı gibi kapatmasın yüzüme her şeyi, mutluluğumu kapının arkasına alıp.
Sevdiğim şeylerden beni soğutmasın değil hayat; sevmediklerim, sevmediklerim sayesinde sevdiklerim ve sevdiklerim sayesinde her şeyi öğreneceğim ancak her şeyi benden uzağa, gökyüzüne alıp dağıtırcasına da uğraşmasın ruhumla.
iki ayrı uç nokta olmasın mesela hiçbir şey, siyah ve beyaz gibi. Kuzey ile Güney, mutluluk ile üzgünlük, nefret ile aşk gibi.

Her şey ortalansın ve adil davranılsın mesela, Her an bir umut olurcasına.
Mutlu ol. Çünkü kimse mutsuz olmanı önemsemiyor.
Benciliz çoğu zaman biz insanlar; Ölüp de hayattan kurtulan birisinin yanımızda olmasını isteyecek kadar.
18 yaşındaki çocuktan hayat dersi almak istemiyorum aq .
Hayırlı ramazanlar.
birini belli başlı kalıplara sokacak,
putlaştıracak kadar büyütmek sadece cahil bir topluma aittir.
görsel
Geçmeyecek hiçbir şey. Gün geçtikçe daha kötü oluyor her şey.
ilk defa ramazan heyecanı yaşamıyorum. Seneler sonra garip buldum bu durumu. Umuyorum ki normaldir.
olabildiğince az "keşke" diyecek tarzda yaşama asılmak.