bugün

Hayata dair zerre kadar hevesim kalmadı.

Her şeyi ite kaka zorla yapmaktan, herkesin parmak şıklatarak elde ettiği şeylere ulaşmak için kan ter içinde kalmaktan, erken kalksam bile menzile hep geç varmaktan bıktım.

Şu yaşıma kadar kurduğum hayaller, yarın sabah saat 8'de gerçekleşecek olsa dahi istemiyorum artık.

istemiyorum arkadaş, istemiyorum...
kendiniz olun ya insanların ne dediğini umursamayın başkaları sizin hakkınız da en fazla 15 dakika konuşur ama o hayatı siz bir ömür yaşarsınız. kimin ne giyeceğinize nasıl konusucağınıza karışmasına izin vermeyin.
yalnız kendisini seven insanların kendisine yalnızlığı yakıştırmadığı için başkalarını da seviyormuş gibi yaptığı yansımalar evreninde yaşıyorum. beni dinlemez, beni görmez göz bebeklerimdeki kendi yansımasına hayran, sarhoş narcissuslarla birlikte...
kendime bile iyi gelmiyorum.
Şöyle bir ortaçağda felan olsam ve desem ki; atın bunu zindana.
Uykulardan rüyamda kavga ederken kendi sesime uyanıyorum. Geçiş esnasında bağırmaya devam ediyorum ve son cümleyi hep hatırlıyorum. Tabi ki o siniri de yaşıyorum. Ne berbat bir şeymiş. Ben bunları sadece filmlerde filan görürdüm. Neyse en azından bayadır rüyada ağlarken sesime uyanmıyorum. Ama gerçekten yorucu bir şeymiş.
Sayfalarca yazmak yazmak istiyorum. Kelimelerim özgür kalmak istiyor ama onları kıskanıyorum * bu aralar sadece kendime anlatmak çok hoşuma gidiyor.
Keşke en sevdiklerim ölümsüz olsa.
"iradesine karşın sürükler onu
O dümensizi, bir kayadan bir kayaya,
Uçuruma duyulan o harika özlem."
görsel
bana hayatin boyle sikimsonik bi’sey oldugu soylenmedi, soylenseydi gelmezdim.
Hep merhametli oldum. Sinirli, asabi hatta bazen şımarık olduğum da oldu ama hep duygusal ve merhametliydim. Tersini beceremezdim de zaten. Merhametli olmam seçeneğim değil mecburiyetimdi.

Ama artık "kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz" sözünün tam anlamıyla hakkını vermek gerektiğinin farkındayım.

En dipte yanımda kim varsa yanındayım, yanımda olmayan canımdan can olsa yağmurlu havada bir damla su yok.
Bu saatlerde özellikle canım çok sıkılıyor gece 2den sonra da asla güzel bir şey olmuyor.
kafam çok dolu. nasıl biri olduğumu bilmiyorum. kimim acaba ben diye soruyorum kendime.
Dün gece çok sevdiğim hukuk hocam bu dünyadan göçtü.2 gün önce kan ve karaciğer nakli ihtiyacı olduğunu yazmış kuzeni facebook’a.Dibimdeki hastanede göçmüş hem de. 16 sene aynı dershanede öğretmenlik yapmış ama dershane yöneticileri olacak mahluklar ne adamın kan ihtiyacını ne de karaciğer ihtiyacını bi yere yazıp kimseyi haberdar etmediler.işin garibi bu durumu öğrenen sınıf arkadaşlarım da kimseye haber vermemişler.Konu para istemeye goy goy yapmaya geldiğinde hepsinden iyisi komiği yok. Ama iş insalığa geldiğinde tek tek sınıfta kaldınız bugün hepiniz. Gidip bide instagramda adamın resmini paylaşmışlar çok üzüldük diye. Günümüz insanlığı gerçekten bitmiş insanlar öldükten sonra kıymete biniyor. Belki çok değer verdiğiniz çok kafa yorduğunuz insanlar siz göçtüğünüz zaman yanınızda bile olmayacak.Ben herkes gibi reklam yapamadım içim almadı affet.Allah Mekanını Cennet etsin hocam.
"Bu benim efendimdir" diyebileceğim bir insan çıkmadı hiç karşıma. Benim için ölen bir Mesih olmadı hiç. Hiçbir Buda bana doğru yolu göstermedi. Ruhumu aydınlatmak için ne Apollon ne de Athena karşıma çıktı düşlerimin derinliklerinde.
Hani o gün var ya,işte ben o günü ölsem dirilsem unutmam.
Unuturum kilometrelerce gelmelerimi,Her şafakta geriye dönüşlerimi. Kokunu, yüzünü, ellerini..
Unuturum ansızın ismini.
Hayatımda başıma gelen ve elde ettiğim çoğu şey hep benim zorlamamla oldu. Hep bir yerden itelemem, hep zor seçenekler arasında karar vermem gerekti. Ancak her şey ne kadar zor olsa da, şu an bulunduğum yer ve konum dış bir gözce veya idealist bir bakış açısıyla güzel görünse de, bu ara artmaya başlamakla birlikte sık sık hiçbir istediğimi başaramıyor oluşum düşüncesiyle kendimi boğuyorum.

Yine bir karar alma vakti geliyor, ve yine zor seçenekler ve yine belki de geleceğimi, sağlığımı etkileyecek bir durumu seçmekle yükümlü olacağım. Bunun sonucu belki doğru olacak, belki yanlış olacak ama ben doğruyu seçsem de yanlış yapsam da sanırım belli bir süre sonra kendimi bir şekilde boğarım gibi geliyor.

Sonra düşünüyorum ki, bu onlardan farklı tamamen her şeyiyle senin elinde olan bir durum. iyisini de kötüsünü de kim ne derse dersin %51 kendi aklındakini yapacaksın bunu biliyorsun ama yine de herkese soruyorsun, saatlerce telefonda konuşuyorsun bir etkisi olsun diye ama sonra fark ediyorsun ki aslında bu bir nevi iç rahatlatma çabası. Kapattığın an fark ediyorsun ki içinde olan düşünceyi karşı tarafa da empoze ederek onun da öyle düşünmesini istiyorsun. Ama bu konuda şanslıyım ki, bunun böyle olduğunu eminim ki fark etseler de objektif bir gözle bakabilen, bazen bu konuda çekilmez birisi olsam da dinleyebilen, bakış açılarını söyleyebilen insanlar var hayatımda. Eee %49 da az bir oran değil zaten...

Çanlar senin için çalıyor moneydise, vakit geldi. Seçeneğin ne olursa olsun, kendini acabalarla sonra kendini ve çevreni boğacağından eminim ama, umuyorum ki çok sonra bu entryi gördüğünde doğru kararı verdiğine emin olursun.

Umarım bunu da, istediğim çoğu şey gibi kendim çabamla, gerekirse kendimi mahvederek başarabilirim.

Artık boğulmamaya, dağılmamaya çok ihtiyacım var.
ders çalışmak için hiçbir motivasyonum yok ve boş boş durmak sinirimi bozuyor. genel olarak motivasyon eksikliği var şu 3 aydır :(
O kadar çok şey var ki ama bazen susmak en güzeli olabiliyor. ben daha çok sessizce dinleme taraftarıyım.
Kendimden nefret ediyorum. Başıma gelen her şeyi hak ediyorum.
Buralardaki saçmalıklardan yine sıkılmaya başladım. Hesabı silsem pişman oluyorum, silmesem pişman oluyorum. Kalsam gönül razı değil, gitsem tesiri yok.
selamın aleyküm dostlar. malûm gemiye tekrar dönünce şartlar sebebiyle boş vaktimi dolduracak kaliteli aktivite bulamamaktan mütevellit mecburen geri döndüm bu çöplüğe. iki yazar, üç okur yolumu bulurum. belkide midem bulanır buradan giderim bilemem. standartlarımı çok yükselttim son 5 ayda.
Bana ödev vermeyin beni sınav yapın.
Şu cinsel içerikli kategorisine fazla gelen sapkın başlıkları filtrelemek istiyorum.
Her içtiğimde kötü oluyorum ve ertesi gün de mide bulantısı ve baş ağrısı devam ediyor, bir daha içmeyeceğim diyorum ama gidip yine içiyorum. Kendime eziyetten başka bir şey değil.
güncel Önemli Başlıklar