bugün

Tam 1 ay sonrasına dair güzel hayallerim var.
Hem hiçbir şey değişmeyecek, hem çok şey değişecek.
Hep aynı şeyler, hep aynı hikayeler zaten. Tarih tekerrürden ibarettir derler sonra. Tarih bir kayıttan ibaret. Tekerrür eden biziz, unutan biziz. ileri adım atıyoruz ama ilerleyemiyoruz. Bu kadar bilgi, teknoloji, sanat insanlık adına bize ne kattı? Ben dünyada bundan 500 yıl öncesinden daha iyi insanlar olduğuna inanmıyorum.

eduardo galeano'nun dediği gibi;
"büyüyün ve çoğalın dedik, makineler de büyüyüp çoğaldılar. bizim için çalışacaklarına söz vermiştiler. şimdi biz onlar için çalışıyoruz. gıda miktarını artırsınlar diye icat ettiğimiz makineler açlığı çoğaltıyorlar. kendimizi savunmak için icat ettiğimiz makineler bizi öldürüyorlar. hareket etmek için icat ettiğimiz otomobiller bizi hareketsiz hale getiriyorlar. buluşmak için icat ettiğimiz şehirler bizi yalnızlaştırıyorlar. iletişim kurmak için icat ettiğimiz öncü büyük iletişim araçları, ne bizi dinliyorlar ne de bizi görüyorlar. biz makinelerimizin makineleriyiz. onlar masum olduklarını iddia ediyorlar. ve bunda haklılar."
Şimdi sen gidiyorsun ya,herkes sana benzeyecek.......s...n
Sabah 7:00 şurda iki entry okuyayım da kendime geleyim dedim, aq yazdığınız entrylerin ya.
sabah işe gitme fikrini kim icaat etti merak ediyorum. sabah balık tutup, spor yapıp, biraz da yatıp sonra işe gidip öğlen 4 gibi çıkabilirdik.
işssizlikten yoruldum.
Gelecek kaygısından yoruldum.
Yaşamaktan yoruldum.
Bugün canım fena sıkkın.Keşke böyle zamanlarda bir enjeksiyon ile şu histen kurtulsak.
baby yoda nın yakalanması beni derinden yaraladı, umarım başına birşey gelmez.
https://youtu.be/aBKS_E0DUS0

şu şarkıyı söylemek istiyorumm.
Gerçekten hiç iyi değilim terleyerek uyandım yatagimdan ve öksürmeye başladım. Of nerden çıktı bu şimdi ya O kadar dikkat etmiştim kendime. Elden ayaktan düşmesem bari. Çorba yapanimda yok.
2 bin 324 lira 70 kuruş.

Böyle yazıp telaffuz ederseniz daha çok görünüyor arkadaşlar.

Evet ben buldum.
"insanın büyümesi ve 'süregelen doğum'u ben ve ben-olmayan arasındaki sınırları inşa edebilmekten geçiyor. Duygularım, arzularım, seçimlerim, dünya görüşüm ve değerlerim gerçekten bana mı ait? Kimileri ancak ileri yaşlarda doğar, kimileri de doğamadan ölür."
Boşa konuşmak istemiyorum önce dinleyen biri olması lazım.
Evliya olmak istiyorum ama enerjim yok.
mutsuz umutsuz ümitsiz bir şekilde ölmek istemiyorum.
Olum yeni yıla girmedik mi lan daha? iki gündür yılbaşı ayağına içip çekiyoruz aq. Girdik mi lan birşey söyle.
Bu gün kanal iatanbulu karalayanlar yarın ekonomiyi kalkındırdığında daha çok saman yemesin.
görsel
az önce birine duygularımı ve düşüncelerimi açıkça yazdım.
Kahpelik güzelse yaşayın keyfini,
Hayat bir yılan taşıyın zehrini.
üzerimde 90'lı yıllardaki gibi pazar günü akşamının bizimkiler dizisi, şahane pazar programı ve ütü kokusunun hüzünü var. çünkü yarın pazartesi. daha önemlisi cumartesi günüm çok güzel geçmişti bir de.
sizce de hayat harikulâde güzel ve harikulâde saçma değil mi?
Yine iyiydi be...
Mutluyum, keyfim yerinde.
Ben yoruldum hayat. Gelme üstüme üstüme ...
Hayatta iki şeyi iyi bileceksin: zamanında konuşmayı ve zamanında susmayı.