bugün

“Madem soysuz bende gönlün yok idi, niye doğru yoldan şaşırttın beni, tükenmez dertlere düşürdün beni.”
Kalbim kırık.
görsel
Sevmiştim sevdanın çok ötesinde
Hicran var kalbimin her köşesinde.

Yattığın yer nurlansın azer baba.
Arabayı yol kenarına çekerek, önünde oturup saatlerce ağlayasım var. Gökyüzüne haykırarak delice ağlayıp içimi boşaltmak istiyorum. Belki ağlarsam bir nebzede olsa ruhum huzura erişir.
Topluca delirsek, işi gücü bıraksak, yaşamış olmak için değil de tadını çıkara çıkara yaşasak. Of.
Kolay silebilen insanların daha mutlu olduklarını biliyorum. Bunlar kahvelerini bile daha guzide bir keyifle içiyorlar. Ardından keyifli şarkıları dinleyebiliyor, keyifle gezip keşfetme enerjileri hiç bitmiyor. çok kolay mutlu oluyorlar bu güzel!..

Bu insanların tarih bilgileri genellikle kötüdür. Ampulü kim buldu diye sorsan, edison derler. halbuki gerçek mucidini tarih tesla diye bilir.

Çünkü, yarın için yaşamıyorlar dünde kalmayıp bu günde kırıp döküyorlar olmadı gülüyorlar. Anlayacağınız buda güzel!..

Silinebilir insanlarında kusurları var. onlar aptal ve değerini bilmiyorlar. hemde öyle bir değer anlayışı ki, bilmedikleri kendi değerleri.

- birde soğuktur kahveleri..
Ekmek yerine istikamet yediğimiz günler bitti.
eski yazdıklarımı okuduğumda o buram buram melankolik, bir şeyler bildiğini sanan o halim beni çok gerdi. Sanırım insan bir şey yaşamadığında her şeyi devleştirip demagolileştiriyor :p
Kafaların güzel olduğu bir batı şehrinde yaşıyorum.
Bugün engelliler haftası dolayısıyla valiliğin düzenlediği bir programa otizm spektrum bozukluğu olan sekiz yaşındaki öğrencimle katıldım. Daha doğrusu katılmak durumunda kaldım.
Program için öyle bir gün ve öyle bir saat ayarlamışlar ki. Okul çıkış saatimiz normalde 2.30. Program ise 2 de başlıyor. Protokol 2.15 te geldi.
Bilenler bilir, bu tip çocuklarımız rutinlerine oldukça sadıktır. Bu yüzden okul çıkış saatinde servis, programdan alacaktı çocuklarımızı.
Lakin hem geç başlaması hem de servislerin gelmemesinden ötürü bir saat bekledik.
Çocuk kendini yerden yere attı, ağlamaktan ve bağırmaktan helak oldu.
Gerçekten merak ediyorum yazık değil mi?
Bir şey planlanıyorsa hele de özel çocuklar için. Öncelik onların rahatlığı olmalı, protokolün boş günü ve boş saati değil.

*Umarım gerçek samimiyet yaşadığımız bu coğrafyanın tek iklimi olur en kısa zamanda.
Hayatı başkalarının kuralları ile yaşarsan ezik olursun. Ancak kendi kurallarını koyarsan o zaman kral olursun.
Güzel başladı güzel gidiyor ama sonu kötü bitecek bunu bile bile yapıyorum.
Depresyonda olup olmadığımdan emin değilim. Yani, mutsuz değilim. Ama mutlu da değilim. Gün içinde espriler yapıp gülebiliyorum. Fakat bazı geceler yalnız kaldığımda, Nasıl hissedildiğini unutuyorum. Zamanla aramda pek iyi değildir. Bunun dışında kendimi şanslı sayarım yine de. Yalnız kalmakla ilgili bir sorunum yok. Sadece nefesini sevdiğim birinin yakınlarda olması beni rahatlatır. Bencilce bir şey, biliyorum. Ama birbirimize ihtiyacımız olduğunu hissediyorum ve bunu değerli buluyorum. Zaman nefes almakla geçen günler değil, birinin aklında olmakla ilgili biraz… Hayatın kronometresini sen değil, senin yanındaki tutar. Biliyo musun artık hayal bile edemiyorum seni. Sesini duymayalı, yüzünü görmeyeli bir hayli vakit oldu delirdim galiba biraz, sağa soluma arkama bakıyorum sanki bi anda karşıma yeniden çıkacakmışsın umuduna kapılıyorum. elimi tuttuğunda o utangaç yüz ifadeni getirmeye çalışıyorum aklıma. seni ne zaman düşünsem kendime zarar mı veriyorum. bilmiyorum.. ama bu hisse alıştım galiba acıtmıyo artık eskisi gibi. vakit geldiğinde hayatım bir film şeridi gibi gözümün önünden geçerken ben yine seni düşleyeceğim unuttuğum kokunu, aklımda çizemediğim gülüşlerini, bilinçaltımdan çıkan sesini. yani seni düşleyeceğim. biliyorum zor olacak, yorulacağım. zaten bitkinim bu aralar yaprakları solmuş bi çiçek gibiyim koklasan ne fayda, suya batırsan ne fayda. en iyisi koparıp atmak. tıpkı ihanetlerine yaptığım gibi.
Mutlu olmayı siktir edip hayatta kalmaya çalışıyorum sadece.
insan bir kere yara almaya görsün. En basit gölgeyi bile ardından gelen bir hançer zanneder.
görsel
En güzel günler alarmı kurmadan yattığımız günler. Alarmı kurmadan yattığımız gecelere cheers.
allahım sana bin kere şükürler olsun. çok güzel bir gün geçirdim.
Bu başlığa yazıp yazıp siliyorum. Bu kadar uyumluyken olmaması için bir neden yok be. Mutsuzum be sözlük.artık sevmicem gari
teomanın da dediği gibi..
derler ki bir yerden sonra acımaz daha fazla
zaten aşk kötü bir şaka anlamaya çalışma
her güzel şey bitermiş
aşk nedensiz sevmekmiş..

bunu bir arkadaşım daha söylemişti her güzel şeyin sonu var diye. sahiden varmış. söylenen şeylere değer verip dinlemek lazım.
Şükürler olsun.Sağlıklı,mutlu ve huzurluyum.Bazen bazı şeyler için şikayet etsem de aslında etmemem gerektiğini de biliyorum.Rabbim herkese mutluluk,sağlık ve bol para versin.Hastalara şifa,zor durumda olana para,işsizlere güzel iş imkanları versin.
yanında br kadın ile yürüyen bazı hırbolar " acayip kabadayıyım " yürüyüşüne bürünüyorlar. az biraz kendinize güvenin öküzler.
Nasılsın diye soranım yok ama ben yine de yazmak istiyorum. Nötrüm. Ne iyi ne de kötü. Zaten iyi olduğum zamanlar baya eskide kaldı, şimdilerde sadece laf olsun diye iyiyim diyorum. Onun için kötü olmadığım her an benim için iyidir. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Aslında biraz da kendim istedim bu yalnızlığı. Arkadaşlarımı bırakıp evime geldim ve sıcak yatağımda bira keyfi yaptım. Üstüne de en sevdiğim tatlı olan bomba tatlısından yedim. Dışarı çıkıp sahilde yürümek istiyorum ama yataktan kalkacak halim yok. Zaten yağmur yağıyor hiç de üşümek istemiyorum. Arkadaşlarımla da görüşmek istemiyorum. Uyursam da gece yine uyanacağım.
Sadece aşkomu arayıp bir sesini duymak istemiştim ama o da müsait değildi. Neyse canı sağ olsun. ben müzik dinleyip ağlayarak kediciğime sarılıp uyuyacağım. Kim bilir belki de şans yüzüme güler ve bir daha uyanmam...
bir selda bağcan parçasından yazmak istedim.

Bankada parası olann kulları yazma
Onlara aldanıp yolundan azma
Şehirden asfalt geçen yolları yazma
Şöhretten bunalmış dilleri yazma
Kendi bahçendeki gülleri yazma
Haksız yere genç öldüren elleri yazma

artık gerçekleri yaz gazeteci yaz.
Bu hayatta iki şeye güvenirim. Biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime…