bugün

durmak yok yola devam kardeşim .
bu yaz günü şu grip nerden geldi buldu beni, bayram üstü düğün üstü, hiç iyi olmadı.
Of. Aptalca şeyler yapmıyorken hayat hakikaten çok sıkıcı. Çok sıkıldım.
görsel
Bu söz bana ait değil.

Hiçkimse yaşattığını yaşamadan ölmez.
Ölmesin de zaten
Bir kere dahi olsa biri gerçek duygularını belli etsin ne olur amk.
Şurada aylar sonra saçmalıyor oluşumun tek sebebi çıldırmamak için kafamı dağıtacak bir ortam olması.
Yoksa çok mühim işlerim var.
Çıldırırsam onca emek heba olacak.
Beş dakika sonrasını bilmediğimiz şu dünyada fütursuzca yaşarken bilgisiz,konuşma ve anlama yoksunu,kavgacı,bencil ve gaddarca çevremizdekileri kırıyoruz.
Beş dakika sonrasını bilemeden üzüyoruz,ağlıyoruz,gülüyoruz.düşünmeden,anlamadan,dinlemeden sürekli kavgalar ediyoruz.hiç yılmadan etmeden.
Sevgili iki ayaklılar,
Yarın bayram inanın veyahut inanmayın.
Ama yarın kimse ile küs bayrama girmeyiniz.
Tüm çevrenizkilerle bayramlaşmayı ihmal etmeyiniz.
Hepinizin bayramını tebrik ederim ve ayrıca;
Tüm müslüman aleminin bayramını tebrik ediyorum.ve ayrıca;
Benimle küs,kavgalı bütün iki ayaklıların da bayramını kutlarım.
Ben zaten kendime hep söylüyorum da dinlemiyor beni namussuz.
Aklımdan kıro kıro sözler geçiyor ve söylemek istiyorum çünkü komikler ama kıro olmayı sevmiyorum.
siz insansanız hayvanlar sizden çok daha insan.keşke şevkat ve merhamet duygunuz olsa.evli olup kadınları yiyecek gibi bakıyorsunuz ya bir de namus ve şöyle şerefliyim böyle şerefliyim yakıstırmalarını da kendinize yapıstırıyorsunuz ya size ben tek kelime laf etmiyorum.çünkü kalibremde değilsiniz.kişiliği ve karakteri bozukla.
Yarın bayram erken kalkın çocuklar. ( benden liselilere gelsin).
Gözlerinin önünde bir kabuk senin için kırılsa anlarsın, herkese kuru ağaç dalı senin için çiçek açsa anlarsın. Bir insanın karşısındakini gerçekten sevmesi de böyledir, kör değilsen görebilirsin. Davranışları değişir, serilir gözler önüne.

En azından sevgi konusunda samimi olun, lütfen.
Bu hayatta hiçbir şey kalp kırmaya değmiyor. Bir süre sonra kırdığınız kalbin burukluğu kendi kalibinize yansıyor.

Kalp kırmayın.
Artık her şeyi yaşadık
Ve birlikte düşündük
Ve düşündük ki her şey cehennem
Bir bakışta
Ve cehennem
Başarılmamış bir savaştır,
Dünyanın ortasında kullanılmamış bir su..
Cehennem, insanın kendi ciğeri,
At sırtında taşınan ölü;
Kundağa girmeyen bebe
Karanlıklarda açan çiçeklerin
Bir insanın ölümüne dönüşü..
Bir insan ölümü olmaya,

Çünkü açlık çoğunluktadır..
Birbirlerinden tiksindigini belirten insanlarin sosyal medya hesaplarında birbirilerine hayran gibi davrandığını gördükçe ben hepsinden tiksiniyorum. Sevmiyorsan neden muhattapsin bu kadar ya niye bu iki yüzlülük? Ben bunu yapmıyorum gelip bir de orada gördüklerini gıybet niyetine bana anlatıyorlar. Tav oluyorum. Yavrum ben o insanları boşuna hayatımdan silmedim ki ben senin anlattıklarını ezbere biliyorum zaten.
Hayır, aylardır evdeyim sapasağlamdım da yalnız kaldığım ilk günden hastalanmak nedir? Hasta çorbam bile yok vicdansız mısın bünyem. Nazlanamıyorum da kimseye.
Bu başlığa yazanların mal olduğunu bilmek içimi acıtıyor.
Beni daha önceden tanıyan ama hesap değiştirmiş arkadaşlar mesaj atarken önce kendini tanısa keşke.
Bir kere "al şunu" demek, iki kere "ben vereceğim" demekten iyidir.

-Kızılderili Atasözü

Bir süredir içimden hep bunu söylemek geçiyor. Neden bilmiyorum ama takıldım kaldım bu söze.
görsel
Üzgünüm.
Bir restaurantta yemek yersiniz, densiz bir garson gelir ve önünüzden Halen yemekte olduğunuz mezeleri teker teker kıvrak el hareketiyle o metal tepsiye koyar da utanır bir şey diyemez arkasından bakakalırsınız. işte hayatta aynısını yapıyor bana.
daha gecen sene 18 yasamadan kocaya kacan evlenmek icin yasini büyüten gizli saklı evlenen kıza üzülüyorum. kızın babası ölmüş annesi de yeni kocayla evlenmek icin kizin kacmasına göz yummus. ne de olsa genc kız yeni kocanın evine götürülmez. adama mı güvenilmez kıza mı bunu hala anlayamadım. adama güvenmiyorsan sen niye evleniyorsun. digeri de evlat nasıl güvenmezsin. kız evlendi daha bir sene gecmeden koca dayağı başlamış. koca dayağı yetmiyor bi de kaynana daha da yetmemiş bi de görümce. hic bi sekilde tolere edilemez ama hadi koca serefsiz kaynana geri kafalı, vicdansız, bu görümceye noluyor o da bu kızla yaşıt sen kimden yüz buluyorsun da o kıza bunu yapıyorsun. en sonunda intihar etmis ama gel gör ki ölmemiş. intihar etmek mi kötü yoksa ölmemek mi.? bi de intihar etti diye 3 posta dayak yer. gel de isin icinden cık olaya kayıtsız kal.
görsel

kaç yıl geçti aradan? zamanı durdurmak veya saatleri geri alabilmek için şansımız hiç olmadı, olmayacak.
geçmişi geri getiremeyiz.
pişmanlıklar anlamsız.

belki de yaşanmayı bekleyen yılların sonunda da bu günleri özleyeceğim/z.

en doğrusu "her yaşın kendine özgü güzelliği var" diyerek kendimizi avutmak ve hatıralarla kucaklaşmak.

onlar bizim son limanlarımız, son durağımız, son istasyonumuz.