'Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum.''
Dostoyevski / "Suç ve Ceza"

bazen giderken vedalaşmak ister insan fakat bazı anlar olur vedalaşmadan gitmek zorunda kalırsın. bu andan itibaren 9 gün yokum. Eğer başıma bir şey gelmezse tam 9 gün sonra bu akşam tekrar görüşmek üzere. herkese mutlu vakitler.
Lan mac biteli 74849478 saat oldu tekrarlarini hangi program vercek bu ne mk.
Haybeye sabahın körunde okula gelmisiz iyi mi!
''gülümseyin! çünkü başka hiçbir bokun yok''
zaman kimseyi beklemez.
Hafta sonu gelse bari. Sonrada yıllık izin gelse bari.
Başbakanın konvoyundaki jammer cihazlarında bile o anten yok. Sen niye o eyfel kulesi gibi anteni arabaya takarsın. Hayır yani amaç ne Aq keko tofaşcısı. Tofaş kullanan amcalar haricinde hepsi keko.
dalgalansam aksam sana...
"O kız sana aşık ama biraz saf ve salak. Sorumluluk kabul etmiyorum, söylediğimi söylersen de ağzıma eder."

Ama ergen olmadığım için söyleyemiyorum tabi. Eşşek kadar insanlarsınız, gidip söylemek yemiyorsa sevmeyeceksin.
Elveda her şey.
Çevremde ilişkileri evlilikleri hatunlari gördükçe yalnizligimin kıymetini biraz daha iyi anlıyorum ve insanlarada aynini diyorum.
iki gündür halamı gizlice stalklıyorum. Ve sanırım ailede ki tek ateist ve allahsız ben olmaya bilirim. Halan en az üç dört tane ateist grubuna katılmış faceden. Hepsi kapalı grup olduğu için ne yaptığını ettiğini bilmiyorum belki de çomarlık yapıyordur. Ama allahsız kitapsız eniştemin etkisinde kalarak zaman içinde kemale de ermiş olabilir.
Benim cok cocuk yapasim geldi. Biraz bekleyeyim gidiyor.
Bugün çok sevdigim bir arkadaşimin dogum günü...(Her ne kadar o bugünlerde öyle düşünmesede...Ne kadar zor günler geçirdigimi..Toparlanmak için nasilda çirpindigimi bilmesede...çünkü hiç sormadi ...O yüzden bilemez...Bilmek istemedi...Çünkü bilmek isteyen mutlaka sorar)...Neyse biz konumuza dönelim...Iyiki dogmuş...iyiki var...Bana ennnn güzel yazilari yazan adam...Gözümdeki en ufak hüznü gören insan..Hic degisme sen...Hele o son yazdigi yazinin ustune bir yazi okumadim daha..efsane resmen:)...iyiki dogdun iyiki benim dostum oldun...
Yorgunum. Hem bedenen, hem zihnen, hem ruhen çok yoruldum. Herkesi düşünüp yardım etmeye çalışıp herkese iyiyken asıl iyi olmak istediklerimin gözünde hep kötü olmaktan çok yoruldum. Bu kadar uğraş niyeydi ki o zaman ben hala en kötüysem? Niye kendimi paraladım ki o kadar zamandır?
Sıkıldım.

Hadi allah'a emanet
Basliklara göz attikca, sözlükte sirf sapik var, düsüncesine kapiliyor insan. Bari su basliklara entry yazarak basa gelmelerini saglamayin.
Olmuyor be sözlük. Çıkmazdayım. Önümü göremiyorum. Çok karanlık be abi.
Bu gelecek düşüncesi hepsinden zor.
Hayatımın geri kalanını kiminle geçireceğim. Neler yaşamak istediğimden bile emin değilim.

Aşkı yaşamak desen. Korkutuyor beni.
Karşıma geçip sadece gülümsese bir ömür hasretle izlerdim oysa. Ama o konuşmayı seçti. O konuştu.. Ben tükendim.

Saygı mı? Kıymet mi? Kimde kalmış gösterin bana..

Kimde kurtuluşu arasam daha da dibe battığımı farkettim. Yalnız kalmayı seçtim. Ama buda çok zor be sözlük.

Kimseyi üzmemek adına kendimi yedim bitirdim. Daha adımımı atmadan pes ettiğim çıkışlar oldu. Belki mutlu olacaktım kim bilir.

Neden böyle? insan aşkı yaşamaktan korkar mı? Korkmalı mı?

Aşkı ikinci üçüncü plana atıp hayat şartlarını düşünmek yerine geleceği gözlerinin içine bakarak yaşasak? O zaman kimi üzmüş oluruz.

Mutlu olmak için ne yapmalı? Cevaplanması gereken o kadar soruyu kime sormalı? Olan biteni gördükten sonra gelen cevapların doğru çıkacağına nasıl inanmalı?

Oysa bu kadar zor olmamalıydı. Belki sebebi benimdir.

Burası çok karanlık be sözlük..
Ülke olarak bazı şeylerin kıymetini bilmiyoruz maalesef.
Bağımsız bir devletiz.
Bolluk içinde yaşıyoruz; çünkü israf diz boyu ve en çok şikayet ettiklerimiz et-akaryakıt fiyatları. Demek ki arabalarımız var, hemen her gün de et yemek istiyoruz.
Sonsuz bir seyahat özgürlüğümüz var. 50 liraya elini kolunu sallaya sallaya hemen her yere gidebiliyorsun.
Her şehirde iş olanakları havada uçuşuyor; ama çalışmaya yanaşan yok.
insanlarımız acayip hoşgörülü ve de hemen her kural çok rahat esnetilebiliyor.
Dünyada böyle bir ülke yok. Türkiye'nin kıymetini bilelim.
tanrı ne yapmaya çalışıyor gerçekten anlamıyorum. bu dünya adil bir yer değil. güzel bir yer de değil.
Vazgeçtim.
kalp kırmayın ölüm var ucunda, tekrar barışamamak var.
Sen ki, hâlâ küçük bir kız çocuğusun. Bir adamı annesi gibi sevmek akıl işi değil.
evlenen insan ağır gerizekalıdır.