bugün

10 yıl önce herhangi bir otobüsü kaçırmak, es kaza bir sabah daha erken kalkmak isterdim.

Belki o zaman bişiler değişirdi de böyle dandik biri olmazdım.
bana can sıkıntısına iyi gelecek boş beleş film söyleyin.
Sınava 10 saat kaldı, 120 sayfadan hiç eksilmedi ve ben oturdum hallelujah dinliyorum.
Bu arada tori kelly ve Jennifer hudson düeti güzel olmuş.
https://youtu.be/wZRayrio92Y
hayatından benim hayatıma, isterse bir örümcek ağı kadar incecik olsun, hiçbir hatıranın uzanmadığını gösteren o uyanış.
ilgi çekmek için şuraya kendinizi yansıtmayan öyle saçma sapan şeyler yazmayın.
iyi geceler uyuyorum.
"Milliyetçilik reaksiyon değil, aksiyondur. Dinamiktir." Vefatının 20. yıldönümünde Başbuğ'u saygıyla, rahmetle anıyorum.

Biz milliyetçiliği reaksiyon olanlardan, bir şeye tepki olarak milliyetçilik yapanlardan olmayacağız. Bizim milliyetçiliğimiz başkalarına bağlı değildir; tepki değil, etkidir. Yeri geldiğinde her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almaya teşebbüs edip günü geldiğinde "tek millet" diyenlerin yolundan gitmeyeceğiz.

(Hoş, daha yeni "Tek millet diyorsak Türk veya Kürt demiyoruz" dediler ya, neyse. Ama gene de sorarlar adama "hem tek millet diyorsun, hem de Türk veya Kürt demiyoruz, diyorsun. Ulan o zaman bu millet hangi millet? Senin milliyetinin, nu ülkenin vatandaşlarının milliyetinin adı ne?" diye.)
Gemiye binip siktir olup gitmek istiyorum daha o isteğim bile gerçekleşmiyor amk.
Seni kaybedeli tam 5 yıl oldu ama hala seni ilk gündeki gibi seviyorum tüm hata bende idi senin o araçla gitmene izin vermeyecektim o araç seni benden kopardı.
sözlüğün benim kafa yapıma uyan, bana bir şey katacak bir yer olduğunu sanmamaya başladım. Sankim ufaktan ufaktan, tadını kaçırmadan uzamalı...
görsel
yükte hafif,
pahada ağır.

edit: sözlük kızları beğensenize bunu ya dolaylı yoldan pırlanta demek bu
Siyer dersi olmadan siyer sınavı mı yapılır ben böyle düzenin.
beni bana yansıtan biri. Ayna gibi. insan nasıl unutur ki?
Birileri tek desede binlerce yıllık mazimizle ve şanlı tarihimizle biz vatansever Türkler olarak daim Türk olduğumuzu söyleyerek bu vatanın bölünmesine Müslüman Türk Kimliği'nin silinmesine o şerefli bayrağın gökten inmesine izin vermeyeceğiz.

Korkanlar korksun. Dönenler dönsün ama biz bu yoldan, bu davadan dönemeyeceğiz.

Ya Türk Vatanı yükselecek ya da bu yolda ölünecek.
Seni seviyorum demek isterdim.
görsel
Bazen hiç tanımadığım insanların nasıl hayatlara sahip olduğuyla ilgili düşünüyorum. Acaba mutlu mu, ne eksiği var, çocuklarının bir ihtiyacı var mı, nasıl bir işte çalışıyor.. çeşit çeşit düşünceler..
Bayağı bayağı alışmışım yalnızlığa.
Hayat felsefem neyseden öteye geçmez normalde fakat son 10 gündür yaşadıklarımın haddi hesabı yok. Ve kendime açıklayamıyorum.

Ağır prozaclı hayat.
gökyüzü trajik bir şekilde güzel bu gece
her yer yıldız mezarlığı...
oğlum mert borcumu ver artık amk arıyıp söyleyemiyorumda yok kanka annemlerle kayağa gittik yok kanka şimdi yurtdışındayım yapma güzelim etme.
edit:ulan ibne eksileyip kaçma paramı ver.
Günlük hayatta yaşadığım bazı diyalogları anlayamıyorum.

-selam
+Aleyküm selam

-kolay gelsin
+aleyküm selam

-merhaba
+Aleyküm selam

Böyle esnaflar var, böyle arkadaşlarım var. Neyin peşindeler anlayamadım bir türlü. Bir gün birine çatarım muhtemelen ama ne zaman olur bilmiyorum.
şu an kendi sektörümde olmayan bir işte çalışıyorum. biraz mutlu biraz mutsuzum. ofis ortamında elbette sevdiğim insanlar olduğu kadar sevmediğim tipler de yok değil. Sevdiklerim ofiste yokken tek tabanca geziyorum ve görece daha sakinim. arada bir okula uğradığım için haftanın 5 günü onlara katlanma zorunluluğum genelde olmuyor. bir de rahat bir yöneticimi var. Adana'ya gideceğim Cuma günü izin talep ediyorum dediğimde çok gargara yapmıyor. Tabi bu benim işimin taşınabilirliğiyle de alakalı. özetle iş rahat iştekiler rahatsız...

peki ya ilerde? Daha kurumsal yöneticiler, daha rahatsız ofis ortamı... okul vs. de olmayacak kaçabileceğim. Haftanın 5 günü birbirinden gereksiz tiplerle sırf elime para geçsin diye yüz göz olacağım. asla komik olmayan muhabbetler, samimiyetsiz selamlar...

Bilmiyorum ya sözlük. malca bir deproyum bugün. iş hayatındaki mutluluk insanın tüm gündelik yaşamına yansıyor.
şimdi sözlük bunu söylemek istiyorum. adam gelmiş direk ya direk çok hoşuma gidiyorsun seni s. mek istiyorum dedi. ben şok. küfür edecek biri de değil seviyemiz o değildi ama adam cazibeme dayanamamış yemin ederim çok çekiciyim. bak bak bende de ego tavan. neyse 1 takmadım 2 takmadım ama adamın olayı bu, beni s.cek pardon kim kimi s. orası belli değilde.
neyse ben duygusal bir nutuk çektim buna çocuk arkasına bakmadan gitti. erkek kaçırma yöntemi duygusala bağlayın.

hayır s. sin tamam da olayın ne. niye seninle yapayım? neden sen? bana bunu bir açıkla.
tanımıyorsun etmiyorsun. neden yani. olay sevişme değil dikkatinizi çekerim ortada şizofren bir durum var. cinsel açlıklar. bu tiplere sorarsanız da türk kızı kezban türk kızı birey olamamış. bir sürü modern erkeğim lugatı yapar. sen avrupalı olmak istiyorsun da bi git gör öğren. sadece ayakların gitmesin ama ruhun da görsün olayı. adam takmış s.cek. belki vardır buna ok diyecek kız da önce bir öğren karşındaki kişi buna müsait mi. kimsin lan sen? belli beni hiç tanımamış. boğarım haberi yok.
sevişmek yemek yemek gibiymiş tamam normal bir şey de ben herkesle yemek yemiyorum.

bir de küçük mü acaba??

hem tam bir ahır hayvanı gibi davranacan hem de sana kendini michelangelo gibi hissetiricem. ait olduğun yerde kal.