bugün

Tamam.
Yaşamak pek iç açıcı değil.
Ama sen varsın.
ayşşş içim şişti.
Güzel günler göreceğiz güneşli günler.
Motorları maviliklere süreceğiz..
proje teslimini yaptık bugün. ama böyle aylardır uğraştığımız iş bitti gibi bir şey oldu. he bu daha çıkacak, ödenekler vs bir sürü bıdısı var ama şimdilik bizden çıktı gibi bir şey oldu. bende yine bir hafifleme, bir mutluluk, bir pamukluk. çok acayip.

fakat bu pamukluğumu baltalamak isteyenler var etrafımda. farkındayım. nedenlerini de biliyorum. ama yakıştıramıyorum onlara bunu. ayıp geliyor. kocaman insanlarız. gerçekten ayıp geliyor.

insan ilişkileri beni geriyor. steril kabinimde hücre kültüründe daha mutluyum. ya da hayvan lab'ında farelerimle. ne kadar yazık değil mi ?
universite mezunu fabrika iscisi olarak uyuyorum bu akşam. anasinisikiyim boyle isin.
Kendimi yalnız hissediyorum. içim daralıyor. Hiç bir şeyden keyif almıyorum, alamıyorum.

Edit : neyi eksilendi?
350 gün oldu tanışalı. Ama sanki yıllar oldu sanki sen gideli.
Çok acıyor.
göğsümün tam ortasında bir boşluk hissediyorum. nefes alıyorum, dolmuyor. acı verici bir şey.
Çok sıkıldım lan. Sıkıldım demekten bile yoruldum artık.
toplumcu toplumda yaşayan bireyci insanım, daralıyorum, sıkılıyorum. ve sanırım etrafımdakilerden nefret ediyorum. psikoloji derslerinde bile "istendik davranış" diye saçmalıklar öğretiliyor üniversitelerde. toplumca ahlaklı bulunan, uygun olan davranışlar. psikolojik yardım isteyen insanlara bu davranışları aşılamamız bekleniyor bizlerden. neden? neden istediğimiz gibi davranamıyoruz? kusura bakmayın ama, allah insanın belasını insanla vermiş. bunu anladığım gün etrafımdaki herkese siktiri çektim ve yalnız kaldım. sıkıntı yok, siktiri çekmesem de yalnız kalmıştım.
Bencillik ne ya! Sensin bencil! Benim bencil! Tatmin etmeye ve edilmeye çalıştığın kadar bencilsin işte. Şimdi dön ve düşün ama lütfen düşün. Düşünüyormuş gibi yapma diye söylüyorum. Hem bir şey kaybetmezsin , belki birazcık burnun uzar o kadar. Ama sen alışkınsındır değil mi? Hayır tabiki en çok eleştirip, en çok kabullenen sensin. Biliyordum ve bilmiyorum kelimelerinin uyumu gibi. Neyse benim aşık olmam gerek.
Botumda yılan var.
maskülen, hafif tombul kızların sürekli yanlarında gezen erkekler ekseriyetle eşcinsel tandanslı çıkıyor. embesil erkek muhabbetine ya da iqsuz salak kızların sohbetine dayanamayanlar için tek kurtuluş yolu, erkeksi özelliklere sahip maskülen kızlar oluyor. demedi demeyin.
görsel
Umarım patlayacağım zaman yakınımda kimse olmaz. Daha ne kadar bu olanları içime atarım bilmiyorum.
Hayal kurmayı plan yapmakla karıştırıyoruz. Veya tam tersi.
anlatabilseydim içimden geçenleri ilk ona anlatırdım.

otururdum yanına, elimde henüz bıraktığım sigaram, -çünkü bu memlekette kederli konuşmaları sigarasız yapmayı öğretmediler bize- bir yaz akşamı olurdu muhtemelen, yaz akşamları daha bir içlenir insan çünkü. nasıl içlenmesin, yaz gecesi serinliğinde omuza alınan ince hırkalar varken?

ben anlatırdım, durmazdım. kendimi anlatırdım, dünyayı anlatırdım, çocukları anlatırdım, insanı anlatırdım, doğayı anlatırdım bir de onu anlatırdım ama somut olanı değil içimde sakladığımı. bilseydi içimdekileri beni böyle görebilir miydi? peki ya kendini, o artık eskisi gibi olabilir miydi? bilseydi eğer onu nasıl gördüğümü kendisini öyle görebilmek için aynalara müptela olurdu. yine de göremezdi, aynalar ruhu yansıtır mı hiç? o bunları asla bilemezdi.

aslında ben en çok ona anlatırdım, sonra bir el kapattı ağzımı. kelimeler diyorum, kelimelerle bezeli bir el. öfkeli, hırçın kelimeler. ve sonra ben sustum. arada bir gözlerim doluyor, bazen üzüntümden bazense coşup taşan duygularımdan. sonra geçiyor her şey gibi, herkes gibi. bir tek gözlerimde izi kalıyor, sonra o da geçiyor, her şey gibi.

yine de ben en çok ona anlatırım, en çok da o anlar beni. ben anlatamam belki ama yine de o anlar beni.
insanlar artık bir kalbe sahip olduklarını unuttular.
bu dünyada sadece 2 tip insan vardır. iyi yanları fazla olan insanlar ile kötü yanları fazla olan insanlar. bu 2 insan tipi her milletin içinde var.
ben insanları sadece insan olarak görünüm. bana göre bir insanın müslüman olması da, hristiyan olması da, yahudi olmasi da suç değildir. her türlü inanca sömürü ve yozlaşma olmadığı sürece saygı duyarım.
bana göre türk olmak ta, arap olmak ta, kürt olmak ta, slav olmak ta suç değildir. sonuçta allah hepimizi farklı yaratmış.
islamı yozlaştıran terör örgütlerine de, bu tip örgütlere sempati duyanlara da, islamofobik faşistlere de aynı derecede karşıyım.
bir kadın olarak kadın haklarını savunurum ve kadın-erkek eşitsizliğini eleştiririm her zaman. özgecan aslan gibi kızların insanlıktan çıkmış yaratıklar tarafından öldürülmesi beni derinden etkiler. o olayı öğrendiğimde 2 gün uyuyamamıştım doğru düzgün. ancak kadınlığını kötüye kullanan, her türlü dolabı çeviren, başkalarına tuzak kuran o...ları hiçbir zaman savunmam.
benim için müzik evrenseldir. islamofobik avrupalıların nefret ettiği ülkelerden olan bazı şarkıcıları severek dinlerim. mesela sinan akçıl ile serdar ortaç'a tahammül edemem ama mısırlı şarkıcılar amr diab ile mohamed mounir'i ve faslı şarkıcı saad lamjarrid'i bıkmadan zaman zaman dinlerim.
Kısacası evrensel bir dünya görüşüne sahibim ve en ideal dünya görüşünün bu olduğunu her zaman savunurum böyle düşünmeyenlere saygı duyduğum halde. bunun dışında cıvıklığa, sululuğa, patavatsızlığa, saygısızlığa, saçma sapan hareketlere tahammül edemem.
aslında çok konuşmaya gerek yok. bunca zaman hep söyledim, hep söylüyorum.

bencillik, riyakarlık, çıkar peşinde koşmak, birisi size değer veriyor diye sürekli onu terslemek, sırf birisi gülüyor, susuyor, yakınmıyor diye onun hayatında her şeyin mükemmel olduğunu farzetmek vs. vs. sizi hiçbir yere getirmez, sadece ben ve benim gibileri olduğumuz yerden çok uzaklara götürür.

hepsi bu.
Tuvalette hallenirken içtiğim sigaranın keyfini hiçbir kadın veremez yiğenim.
bugün sadece kafasına eseni yapan allah ın belası bir tip olmaya karar verdim. çünkü işinize ne kadar başkalarını karıştırırsanız o kadar bok oluyor. kafana göre davranınca her şey tertemiz. batsan da düşsen de ben kendim düştüm vay arkadaş ya deyip kalkıyorsunuz.
Zaman sarhoş bir attır.
görsel
Benim yerime söylemiş uzunca zaman önce:

Haklıdan yana değil, güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar.
Güç merkezi değiştikçe dönerler; FIRILDAK olurlar!
Uğur Mumcu
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar