Herkes niye bu kadar yapmacık?
görsel
Bir şeylere tahammül seviyem resmen eksilerde buara.
yoruldum, ruhen. en çok ruhen. sanki yüzyıl yaşamış da bütün insanlığın kederini sindirmiş gibi yorgunum. herkesten bir şeyler beklemenin yanında en çok kendimden ödün veriyor olmam sıkıyor artık, en sonunda da kendime kızıyorum bunun için. mesela eskiden kadıköy'e gittiğimde gözlerimin içi güler, şen olurdum. her esnafa, selam edip hayırlı işler dilerken onların bundan ötürü sevincini katardım kendime. özellikle minik sahafçılar, ekseriyetle de yaşlılardır. onlardan öğrenilecek çok şey, onların da anlatacak çok şeyleri var. arada soluklanmak için önlerinde durur birkaç kitaba bakarım, gelir bakar, gülümserler. tanıdıklarımda dahi bulamadığım sıcaklığı kimi zaman bu insanlarda buluyorum. çıkarsız ve saf bir duygu. artık eskisi kadar neşelendirmiyor bile bunlar, ben ben değil miyim? değişen ne bilmiyorum. her şey güç ve aykırı geliyor. başka gezegenden gelmişim gibi yabancıyım olanlara ve insanlara.
asansorle sekizinci kata cikarken sekizinci katta boyle aniden durdugu an bisi olur ya, ucakta da oluyo aynisi. on saniyede bi oyle oluyom hayirli olsun.
görsel
Balıkesir üniversitesininde Balıkesir'in de sevgilininde amına koyim.
Otobuse binip izmire gidiyorum. Keske benim yerime başkası yapsa şu işleri. Mümkün müdür acaba merak ediyorum. Neyse. izmirde yarım saatlik işim var sonrasında tekrar otobüse atlayıp dönücem. Bugun toplam 8 saat yolda geçecek. Sonra da doktor randevuma yetişeceğim. Hadi bakalım.
Hayatımı bir file ağaca çık denmiş gibi hissediyorum. Nerden tutsam elimde kalıyor. Kendime yürek eziyeti yapıyorum ve sanırım başarılı da oluyorum.
bir bitmediniz anasını satayım dağılın lan.
çaylak durumuna düşüren sözlük yazarları, önce üzerimde tanga ve siyah sütyen var diyen sayın yazar hepinizi çok seviyorum. bir kez yakalarsam sizi öperim.
Bir daha kimseye borç vermiycem geri gelmiyor gelse de zamanında gelmiyor.
Sevmediğim herkesin üstüne fil sümüğü damlasın. SOnsuza kadar da çıkmasın.
bu zamana kadar doğru olanları değil; kendim için en iyi olanı yaptım. benim yolum en iyi yol, sen istersen yanlışlarımdan doğ.
kalbine giresim var kadın!
Insan bazen sadece sevmek ister sevip bağlanmak ister tanimak gerekmez bazen insanlarin kimliği ile ugrasmak gerekmez.
duygularımı ifade edememekten bıktım, saçmalamaktan bıktım. bu beni yoruyor.
çaylaklık bitsin söyleyeceğim. aceleye gerek yok.
onur ünlünün de bahsettiği gibi hayatım endişe üzerine kurulu ve bundan sadece ölünce kurtulacağım.
Anıların şerefine üzerinde sigara söndürsem güzel olacak zalımın çoçoğo.
Bugün yudum yudum içtim seni
hatıralardan bir kadeh
dilimde hiç Eskimeyen bir şarkı gibi
söyledim söyledim seni
dönüyorum plaklar gibi
sarhoş...
kendi sonunuzu hazırlıyorsunuz haberiniz yok. saray dar gelecek yakında.
(img:#977124)
görsel
Tam da şu yaşamdan taraf kalalım.
Doluya koyuyorum olmuyor bosa koyuyorum dolmuyor.
iyi bahaneydi cidden. Olmayacagi en basindan belliydi ama iyi bir oyalanmaydim. Vay arkadaş.
Tek yalan söyleyen ben degilmişim en azindan bu yük altinda kendimi ezip durmam artik.
Hayatimin belki de en pişman olacağim 5 ayiydin. Dilerim layigini bulursun.

Sana dair pişmanligim çok. Hangisini saysam ki * israrlarini görmezden gelmemem, sözlerine inanmam, cizdiğin profilden farkli biri olduğuna inandirma çabalarina saf gibi inanmam, samimiyetini sorgulamadan sana ayak uydurmaya calişmam, onca yolu gözümü kirpmadan gelip gitmem, tüm bencilligine ragmen seninle hayat birleştirmeyi istemem, her sıkıntiya seninle göğüs germek sana destek olmak istemem.

duygularini söylemekten cekinmeyen, kalbinde olanin diline vurdugu insanim. Sevgimi söylerken sözler verirken samimiydim. Bundan böyle de samimiyetimi devam ettireceğim. Tavsiyem beni takip etme. Üzülürsün. hayatima girecek insan için de sevgimi söylemekten, yazmaktan bir an olsun imtina etmeyecegim çünkü.

Sinavin ağir, beddua etmek içimden hiç gelmedi sana. Allahim sabri cemil versin. Ama Sadece layigini bul istiyorum.
Yine de bir aya bunu bile istemeyecek duruma gelirim muhtemelen. Varligin yoklugun bir olacak. Kendini hatirlatmak icin elinden geleni yaparsin bilirim. Sirf dötün arşa değsin, egolarin tatmin olsun diye bunu yaparsin.
Ama Bulunmaz hint kuması degilsin Üzgünüm.
Bu sebeple yapmaman senin icin iyi olur.

Bu da son olsun. Simdi dilediğini yapmakta özgürsün.