bugün

kendimi 17. katta bir odaya kilitleyip sonra anahtarı odanın penceresinden atmak istiyorum.
şu hayatta en önemli şey nedir dostlar? para mı, kariyer mi , aşk mı, dostluk mu, ev mi , araba mı, mücevher mi? nedir diye düşünüyorum. şu hayatta en değerli şey nedir yani? milyon dolar değerinde bir araba mı, pırlanta mı? sanki hep bunlarmış gibi davranmıyor mu insanlar? en son model arabayı alayım, en son model telefonu alayım, şuan moda olan semte taşınayım kaygısında değil mi bir çok insan? peki neden? bunlar sizi nasıl mutlu ediyor? bir arabanın son model olması, maddi değeri nasıl sizi mutlu ediyor? gerçekten anlayamıyorum. o kadar anlayamıyorum ki bazen durup düşünüyorum acaba tuhaflık bende mi diye.

dostlar esas mutluluk gerçekten güvenip, gerçekten sevdiğiniz insanlarla olmakta değil mi, esas mutluluk kendinle huzuru bulabilmekte değil mi? sağlıklı olupta sevdiğiniz insanlarla muhabbet içerisinde olmak değil mi insanı mutlu eden? neden aldığınız lüks varlıkları hayatınızın merkezine koyup, gittiğiniz lüks mekanlarla mutlu olmaya çalışıyorsunuz? gerçekten olabiliyor musunuz peki? anı yaşamaktan ziyade, anı fotoğraflayıp orada burada paylaşmak mı sizi mutlu ediyor? muhabbet etmek dururken sosyal medya turlarından mı haz alıyorsunuz? oturup gerçekten sevdiğin insanlarla küçük bir çay ocağında çay içip, sohbet etmeyi neden samimiyetten eser olmayan lüks mekanlardaki grup buluşmalarına değişir oldu insanlar?

gösteriş merakı tüketmiyor mu ruhunuzu? sahi ruhunuzu hala hissedebiliyor musunuz?
Ulan her gün bi bokluk çıkıyor . Kurşun döktürmek istiyorum .
bana, sen hiç aynaya bakmıyor musun diye soruyorlar.
evet bakıyorum hemde hergün hatta öyleki yanımda pantalonumun arka sol cebimde bir ayna var her zaman.
peki sen, ben aynaya bakarken neyi gördüğümü biliyor musun ?

- - -
https://www.youtube.com/watch?v=khIIaMjN-xI

bu kadar.
7 entrymi silen admin bu gidişle beni sözlükten atacak sanırım.
Sen bir taze haber gibi gelmiştin, unutmadım.
Her gelişin bir taze haberdi, unutmadım.
yalnız yazarlara selam olsun.
Tam 3 saattir elektirikler kesik ve ben saçımı yıkamıştım şuan çok üşüyorum çünkü saçlarımı kurutamadım nefret ediyorum ya bu ne biçim iş başım da ağrıyor hastalanmaktan korkuyorum donuyorum bildiğin.
öbüşün öbüşün hatta sevişin.
gezegenin insanlarla ve yapılacak işlerle dolu, kendini dünyevi işlere kaptırmışsın.

keşke biraz da maneviyata önem verseydin.

keşke seni seven beni de bir görseydin.

keşke gezegenin daha küçük olsaydı da benimle de ilgilenseydin.

artık baobab ağaçlarının kökleri gezegenimi kapladı ve daha fazla birlikte barınamayacağız, gitmem gerekiyor, hoşça kal.
Dünya çok garip bir yer oldu. Eski güzelliği kalmadı. insanlar yavaş yavaş benliklerini yitirmeye başladı. Kimse birbirinin yüzüne bakmıyor, yardım etmiyor. insanlar birbirlerini ten rengi, ırkları gibi şeylerden dolayı küçümsüyor. Böyle olmak o insanların elinde olan birşey değil. Malesef doğarken nasıl biri olacağımızı seçemiyoruz. Dünya bu kadar kötüyken daha fazla zarar vermeye gerek yok ancak ne yazık ki ileride dünya dahada yaşanmaz bir hale gelecek bu günlerin kıymetini bilelim. kısaca; zaten paramparça bölünmüş ve yaşanmaz olmuş dünyamız daha fazla kesip bölmeye hiç gerek yok!
allahından bulasın emi, koyverdin gittin beni.
senin için deli oluyorum, gözlerine bakınca içim yanıyor, sana sarılınca dünya duruyor, bir gülümsemenle kendimi kaybediyorum, hele bir de o güzel kokunu alınca...
seviyorum lan seni
lütfen rica ediyorum Gülşen'in adını hande yener ve demet akalın gibi ucuz insanların bulunduğu cümlelerde zikretmeyin. kadın konservatuvar mezunu, 20 yıldır çoğunlukla kendi sözlerini ve bestelerini kendisi yazıyor. zottirik hit parçalarını saymazsak gayet de güzel yazıyor. arada siklet farkı var lütfen bakın... adam olun.
orhan veli gibi...

Gelelim sonuncuya.
Hiçbirine bağlanmadım
Ona bağlandığım kadar.
Sade kadın değil, insan.
Ne kibarlık budalası,
Ne malda mülkte gözü var.
Hür olsak der,
Eşit olsak der.
insanları sevmesini bilir
Yaşamayı sevdiği kadar.
Para için can yakmayın. Mecbur kalsanız bile yapmayın.
kör nasıl bakarsa allah'a
allah'da öyle bakarmış köre. diye bir söz vardır.

(bkz: haldun bayrı)'nın kulağına küpe ettiği bir sözmüş. bir zamanlar okumuştum. bu sözde dini unsurlardan daha çok anlam vardır. siz nasıl bakarsanız hayata hayatta size öyle bakar gibi bir anlamda çıkabilir. severim bu sözü. ve aslında ben hep bunu söylemek istemişimdir.
iyi geceler.
Sensin artık ne varsa;
Aşktı, kavgaydı, uzak yerler özlemiydi..

Cemal Süreya...
(img:#975985)
pööfff.
mesela bir insana kötü davranıyorsunuz haketmediğiniz kadar ilgi görüyorsunuz .
sonra iyi davranıyım ilgi gösteriyim diyorsunuz . bu kez haketmediğiniz şekilde bir muameleyle karşılaşıyorsunuz . ben bunu anlamıyorum arkadaş. sonra da odun olmakla suçlanıyorum.
Telaş ettim çünkü sevgilim şu an sözlükte aktif, bunu gör diye yazıyorum. O avcunun fotografı hala duruyor yakışıklı ve seni seviyorum.
kimseye güvenmeyin, zira herkes çıkarı için sizle yakın olmaya çalışıyor, işi bitince gidiyor o arkadaş dediğin insanlar, en çokta bu koyuyor insana.
Herkes niye bu kadar yapmacık?