bugün

Lan videoma bir yorum gelmiş, nasıl heyecan yaptım. Hayır ne bekliyorsam sanki.
Bu da böyle bi salaklığımdır.
Duşa girip saç şampuanlamadan çıkmış olmak.

Geçen hafta başıma geldi.

Bir güzel çıkıp lensi taktım üstümü giydim saçımı da kurutuyorum oh ne güzel.

Peki bu saç neden uçuş uçuş değil niye kokmuyor?
5 dakika sonra kafaya dank etmesi.

O gün gidip b12 vitamini aldım.
mutfak şefine pipimde değil dedim.
bir de 5 tane satılan tatlıya üzülme şef 7 de olabilir dedim. he bu arada çalıştığım restoran londranın 100 yıllık restoranı. (bkz: respect)
(sabah 8, asansörde dekanla karşılaşılır)

-günaydın hocam nasılsınız?
+iyiyim canım sen nasılsın?
-teşekkür ederim hocam siz?
+?!?
el ilanlarinin yemek brosurlerinin incelerken resimlerin fiyatlarin ustune tiklarim.

merdiven dairesinin isigi sonunce elimdeki brosure tiklamistim ekran isigi kapandi diye.

cok beyinli bir abinizim.
Yaklaşık yarım saat boyunca çok değer verdiğim, sevdiğim birisine sırf morali bozuk diye yaşadığım bütün utanç verici anılarımı anlattım. Belki uzun zamandır hiç böyle gülmemiştir kız bir saattir hala anlattığım şeylere aklına geldikçe imalarda bulunup kahkalar atıyor. Onun morali fazlasıyla düzeldi ama ben çok pişmanım lan niye mal gibi her şeyimi döktüm amk?
her şeyin en başında birinci gelmekle başladı salaklığım.
birileriyle onu niye öyle yaptınız diye uzun uzun kavga etmiştim herkes mum gibi olduktan sonra birinin çıkıp siz öyle demiştiniz demesi ve hatırlamam...

bir de en sevdiğim insanlara karşı kendimi savunmasız bırakmamdır. aramız bozulduğu anda zayıf noktamdan saldırmaları...
Hoşlanılan kişinin fotolarini yazıcıdan yazdırmak.

Yaş=10
Yer=babamin işyeri.

Allahım inşallah çocuklarım bu kadar salak olmaz. Hafizamdan silemiyom mk.
Birini çok sevmiş olmam
Sevmediğim bir işte çalışıyor olmam
Kimseyi kırmamaya özen gösteriyor olmam*
Amma da salakmışım lan!
aşık olmak ve değer vermek. istemsiz olunca salaklık sayılıyor mu emin değilim ama.
vatsap proje grubunda mimari ekibe ana-avrat sövmem buna örnek olabilir..

30. saniyede fln sildim ama o gece, o hafta bir beden inceldim..

küfürü azaltmam gerekiyor sanırım..

gündelik hayata istemsizce sirayet ediyor amına kodumun varlığı.
vakıf gyo genel müdürüne abi demişliğim vardır toplantıda.
Yıllar önce bir hastanenin giriş danışmasında çalışıyordum. Her gün akşama doğru kargo çalışanı gelir, kargo olup olmadığını sorar, varsa alıp giderdi. Yine Birgün ( hastane boş) danışmada arkadaşlarla keyifli muhabbet ediyoruz, o kadar çok dalmışız ki muhabbete kargo çalışanını fark etmemişiz bir müddet. Ben fark etmemle dönüp;
" efendim bebeğim!" Dedim.
" !!!"
Adam kısa süreli şoku atlatınca gülmeye başladı ama kıpkırmızı, ben de aynı şekilde. O an Danışmada bulunanlar da gülüyor. Nasıl çıktı ağzımdan o cümle hiç bilmiyorum. Adama " bebeğim" dedim ya.
Bundan âlâ salaklık olamaz.
sözlük yazarlarının salatalıkları diye okudum... aklım nerede ise. entryleri görünce ayıldım.

Kıskançlıktan ağlamam bir salaklıktır benim için.
istediğinizi yazın benim elime bu konuda su dökemezsiniz. Aranızda en salakça hareketler yapan kişi benim galiba.

Örnek: Arkadaşlarla maça gidiyoruz ben de telefondan annemle konuşuyordum o esnada. Konuşurken elimi cebime attım bir ara. Bir baktım ki telefon yok(aman tanrım acaba nerede)! Gözlerim pörtledi ve arkadaşlara anneme duyurmadan (amaç telefonumu kaybettiğimi anlamasın): "Lan telefonum yok. Oğlum dükkanda kalmış olmasın lan geri dönelim." Tarzı bir şeyler söyledim. Her neyse. Bunlar mal mal bakıyor tabi. Ben de kalbim akciğerlerimle lorke lorke oynar iken hala ceplerimi arıyorum. (Paragrafın uzunluğuna aldanmayın maks 2-3 dakika sürdü bu) Annem de oğlum ne oldu br şey mi oldu diyor. Sonradan dank etti kafama. Telefon elimdeymiş! iyi tarafından bakacak olursam komik bir anı oldu diyebilirim.
Tanımadığım bayi çalışanına "tamam ben gidiyim o zaman" demem.

Hayır sen kimsin ki öyle diyorsun mal.

Utandım lan.
düşünmeden ağızdan çıkan pek çok söz.
Üstten geçen uçak kafama sıçar diye kafamı eğmek. Telefona bakıyordum sinyaller karışmış olacak ki demek.
doğal davrandığım anlar bütünü.
çay yaparken suyunn kaynadığını unutmak ve suyun buharlaşması..
Böğürtlen çalısına ulasayim derken elim iki metrelik dikene battı. Cımbızla çıkartmaya çalışıyorum su an. Gormemisligin sonu.
Turkiyenin sayili zengin is adamlarinin sualti kablo dosemesini yapiyoruz. Yemekte et istemedi adam. Vejeteryan misiniz? Diyecektim ki agzimdan sezaryan misiniz? cikti... O 5 dakika tarif edemem. Adamda nerden anladin kafa yapimdan mi dedi...
hala gidip konuşmuyorum.
Bugün bir tutuklunun vekaletini almak için cezaevine gittim. içeri girerken boyuna takılan kurum personeli kartını çıkarken boynumdan çıkartmayı unutmuşum. 1 saate yakın merkezde o kartla dolaştım sonradan jeton düştü.