bugün

kim bana nasılsa bende ona öyleyim.
“Dürüstlüğü(doğruyu) getiren ve onu onaylayanlar var ya, gerçek takva sahipleri onlardır.” 39 Zümer suresi, 33
Güvenme ama sev, en başta da kendini sev ki yalnız kaldığında mutsuz olma.
Çok şey etmemek lazım.
Teşekkürler makina.
hiçbir zaman mutlu olamayacaksın, mutsuzluktan keyif almaya çalış.
ye iç seviş ve ibadet et.
seni seveni sende sev. seni gömene ikinci hatta üçüncü şansı ver olmadıysa kara listeye al. seni satanı direk sil. özür dileyeni durum çok vahim değilse affet. merhametli ol. her işin arkasında mantık ara.
hedefi yüksek tutmak. ama her zaman da gideceğin hedefe küçük hedeflerle ulaşmak.

yani: en büyük hedefimiz yap-boz'umuzun son hali, parçalar ise küçük hedeflerimiz.
günümüz yazarları mı eski yazarlarmı diye sormaktan kendimi alamayacağım bir sorudur.
"Dertlerinize gülmeyi öğrenirseniz gülecek şeyleriniz hiç bitmez." Lyn Carol Brown
Dertlerinize hönkürmeyi öğrenirseniz ağlanacak şeyleriniz hiç olmaz.

"anadolyan çomaryus.
sana 1 adım gelene sen 10 adım gitme. geri zekalı mısın?
meclisten yükseğe oturma
onlar seni oturtmadıkça.
müslüman olarak yaşamak
müslüman olarak ölmek . (inşallah )
müslüman olarak dirilmek .( inşallah )
mümkünse gayet sıradan bir hayat. ekşına falan gerek yok, tadımız kaçmasın yeter aq. ne kadar yaşayacaksak yaşayalım da çekip gidelim. zor oluyor ya, yorucu yani.
5 yıl öncede aynıydı, şimdi de aynı. (bkz: memento mori).
fazlaca hayat kavgası ve yaşama sevgisiyle dolarken insan ırkı, bense o nefes aralarında ki boşluklarda yüzlerce kez intihar ediyorum.
Gülümse, gülümset.
kendin dahil hiÇbirşeyi umursama.
sadece kendini değil, herkesi düşün, düşün ki, düştüğünde seni de düşünen olsun.
--spoiler--

7 kere düştüysen 8 kere kalk.

--spoiler--
güneş her sabah yeniden doğarak , bizi üzen şeyleri değiştirebilmemiz için fırsat tanıyor.
Şükret ve sabret ve çalış.
(bkz: koy götüne rahvan gitsin)
Kadın tuz diyince popon cız der.