bugün

Bu değil, o kesin!
Tecavüz haberlerinin olmadığı, terörün bittiği, huzurlu bir Türkiye.
sokakta böyle dolaşabileceğim ve kimsenin bakmayacağı bir türkiye hayal ediyorum.

görsel
kürtlerin olmadığı bir türkiyedir.
sadece kendini düşünmeyen, duyarlı, ahlaklı, namuslu bireylerin yetiştiği bir ülke... okuyan, sorgulayan, birey olabilen insanların olduğu bir ülke...

derbi yüzünden birbirini bıçaklamayan, kadının "adam"la gerçekten ama gerçekten eşit olduğu bir ülke. uzar gider...
iş garantili ve kadınların baskı altında olmadığı bir türkiye.
insanın kendi ütopyasında yarattığı türkiyedir.
sokaklarına tükürülmeyen yerlere çöp atılmayan kadına şiddetin olmadığı halkların beraber dostça barışçıl bir türkiye istiyorum.
insanların birbirinin fikirlerine saygı duyduğu türkiye.
yazar + sözlük yazarlarının hayalindeki türkiye
ergen yazar- bi adriana lima olmamıştır.
yazar+ kapat kapat
(bkz: hayal kirikligina ugramaktansa hayal kurmamak)
gençlerin amerikan özentisi olmadığı, siyasetçilerin laf dalaşı yerine ülke adına güzel işler yaptığı, türkçe'nin türkçe gibi konuşulduğu bir türkiye.
hangi iş olursa olsun çalışma saatinin maksimum 7 saat olduğu bir türkiye.
Herkesin sevdiği işi yapabileceği, israfın olmadığı, teknolojide lider bir ülke.
sinema konusunda destek veren ve sanata santçıya yardım eden islamı bir yerde güzelce yaşamak isteyenlere güzelce yaşatırken münafıkları farklı bir yere ve müslüman olamayanları ayrı bir yerde kendilerine göre yaşatan. Ve bu kitlelerin birbirlerine ulaşmalarını zorlaştırmak herkesin kendi internet ağı olmalı ve bu kitlelerin açtığı internet sitelerine hiçbir şekilde ulaşmamalılar. gibi bir şey bu anlattığımın iyi veya kötü yanları olabilir yargılardan önce ama öce anlatılan yeri bir düşünürsek.
kucaktan inmiş, iç kaynaklarını halkı faydasına kullanan bir türkiye.
türk kızlarının gidip rus kızlarının geldiği bir türkiye.

(bkz: ama doymak)
milli marşlar çalınırken rakip takımı ıslıklamayan seyircilere sahip bir türkiye.

(bkz: macaristan)
sosyal haklarının fazla olduğu işsizliğin olmadığı insana değer verilen.
Vatandaşlarının gelecek kaygısının olmadığı bir Türkiye. *
ayıp değil de yalnızca kişi ve tanrı arasındaki günah kavramının olduğu bir türkiye.
kesinlikle 2023 türkiyesi değil.
gece vakti bile tereddütsüz dışarı çıkılabilen bir türkiye.
Dünyaya hükmeten , tam müslüman bir türkiye.
benim için en büyük hayal, tarihe saygısızlık yapmayan insanların yaşadığı bir türkiyedir. tabi bunlar sadece hayaldir.