bugün

Güneşe bakınca sarı, denize bakınca mavi, gökyüzüne bakınca koyu mavi, çimenliğe bakınca yeşil, tezeğe bakınca hardal rengi ama genelde kahverengi diyorlar.
Benimki düz siyahtır. Gerçi siyah olmadığını söyleyenlerde var ama emin değilim.
http://galeri8.uludagsozl...rlarin-gozleri_748312.jpg
Eşek göz tabirini uygun görürler.
Standart kahrevengi..
mavimsi yeşilimsi bişeydir.

biri daha mavi diğeri biraz yeşilimsi, yarak gibi birşey.
acik kahve. kizil gibi mubarek.
(img:#748325)

edit: kıskançlıktan eksilemeye yorulmadınız mı paçozlar?
iki tane var çok şükür.
Ela sanıyorum.

Durumlara göre yeşil, kahve, gri renklerine de bürünmekte.

(bkz: ağlayınca gözlerim yeşil oluyor)
Mavi değildir.
göz. bildiğin göz. ağlayınca da gülünce de, güneşe bakınca da her daim kahverengidir kendileri. bi tek ona bakarken içinde bi gülümseme olur tek numarası da odur. ben neysem gözlerimde o lan işte. sıradan. ben insanım düz insan, onlar da göz, bildiin göz.
Açık kahverengidir. Severim ama genelde kapalıdır.
Mavi lan böyle içinde taş var gibi sevviyorum sözlük vucudumda tek sevdigim yer orasi. Bozuklar gözlük-lens takiyoruz ama olsun, onlar benim bebeklerim.
çekikleri makbuldür.
http://goo.gl/GezDvW
görsel
heterochromia iridis var.farkli renklere sahip gozlerdir.
yaşlıdır. gülüyorum ya, o hatırlamamak zorunda olduğum geçmişi bastırmak için. komik olmasa bile gülüyorum ya, işte abarttığım için yaş oluyor akıyor yine gözyaşlarım. gece oluyor ya, karanlık çöküyor dünyamıza tıpkı benim kalbime düştüğü gibi. hah o zaman da baş başa kalıyorum ya kendimle bu kez de kederden akıyor gözyaşlarım. bu yazarın gözleri şu aralar yaşlı. gülüyor da gülmüyor aslında.
Eşektirler. Herşeyden önce görüyorlar çok şükür.
Yeşil ama böyle garip bir yeşil. Hani mavi olacakmış da son anda vazgeçmiş yeşil olmuş sonra ulan ben kahverengi olayım Demiş de becerememiş gibi. Değişik bir şey.
yazarların gözleri değil mühim olan
yazarların sözleri'dir hasenât olan.
Bademdir.
çay bardağının ağzı gibi gözün var derdi lisedekiler.
küçükken de eşşek gözlü derlerdi ağlardım.
mavidir.
sabahtan beri, gözde batma hissiyle, gözü ovuştura ovuştura cornea'sını çizmeyi başarmış yazar gözüdür...
an itibarıyle de kıpkırmızı ve fakat her daim yeşil olan gözlerdir...
badem gözmüş yeni öğrendim.
güncel Önemli Başlıklar