Bu yazaralar nasıl bu kadar uzun entry giriyorlar diye düşünüyorum.
Neden sinema tv okuyorum? Hadi onu gec neden 3. Sinifa geldim ve yapacak bir sey yok? Kararsizlik ve hedefsizlik kurbani miyim? Tabi ki..
Acaba bileklerini kesip mı intihar etsem yoksa geleceğimi düşünerek mi?
arabayı kitledimmi kitlemedimmi hatırlamıyorum gidip bakmaya üşeniyorum bakmadan içim rahat etmiyor.
zaman inanılmaz bir şey. "şey" evet şey, çünkü bunun kanıtlanması mümkün değil. benim büyüyor olmam zamanın varlığını ispat etmez bana. dünya tek bir günden ibaret. çünkü dün dediğimiz şey öldü. şu an "dün" ölü değil mi? kesinlikle öyle. yarına bakacak olursak, o da doğmadı daha. yarın olsa bile adı yarın olmaz, "bugün" olur. dün öldüğüne göre ve yarın doğmadığına göre hep bugünde yaşıyoruz. dünya inanılmaz bir yer. kimse düşünmüyor bunu. insanlar nasıl kafayı kırmıyor anlamıyorum.

hangi film olduğunu unuttum. kadın devamlı geçmişte yaşayan sevgilisi için der ki; "terketmek istemediğin hayat şimdiki hayat değil, eski hayat. ve o hayat çoktan öldü." hayır ölmedi. ben öldürmedikten sonra o ölmez ki. o kendi kafasının içinde öldürmüş olabilir, ama ben öldürmedim. ben ölünce o da ölecek. geçmişte yaşamak güzeldir. şimdiki zaman güzel bir zaman değil. daha önce bunun nedenini sorgulamamıştım. geçmişte neler yaşadığımı ayrıntılı olarak hatırlayamadığım için geçmişi yaşanmamış sayıp o günleri özlediğim için geçmişte yaşıyor olabilirim. ben iyi bir hafızaya sahip değilim. bugüne kıyasla, geçmişte yaşadıklarım beni daha az acıttığı için o günleri daha çok sevip orda yaşıyor olabilirim. belki beni oraya bağımlı yapan ayrıntı odur. geçmişteyken hiçbir şeyin farkında olmadan sorumsuzca yaşadığım için de oraya bağımlı olabilirim. belki de geleceği öldürdüğüm için geçmişe bağımlıyım. evet, bunun üzerinde daha önce hiç durmamıştım. sanırım geleceğe sırtım dönük olarak ilerlediğim için geçmişte yaşıyorum. belki de sadece geçmişi sevdiğim için geçmişte yaşıyorum. üstümüzde kaç zaman var? bizi kaç zaman ezdi? zaman sayılabilir mi? zaman birimi nedir? an mı? şu an bir insan öldüğüne yemin edebilirim. şu an bir insan doğduğuna yemin edebilirim. az önce ölen o insanın zamanı bitti. az önce doğan o insanın zamanı yeni başlıyor. sadece onların zamanı, bizim değil. kendi zamanlarını kendileri tanımlayacaklar.

gerçekten dünya inanılmaz bir yer. 10 saniye sonrasını merak ediyorum ama 1 saniye sonrasını bile göremiyorum. bu inanılmaz bir düzen. zaman sansürlü. söyle bana, 10 gün sonrasını görmek için neler feda etmezdin? feda edebileceğim her şeyi feda edebileceğime emin olabilirsin.
her şeyin bir zamanı vardır öyle değil mi? o şeylerin zamanı nasıl başlıyor çok merak ediyorum. kim tetikliyor onu? bir deprem, gerçekleşmeden önce zamanını bekliyor mudur acaba? tabiki bekliyor, çünkü o da ayarlı. şartlar oluştuğu vakit gerçekleşme anı devreye girer. peki o şartlar nasıl şekilleniyor? nasıl oluyor bütün bunlar nasıl?

kesinlikle dünya inanılmaz bir yer.

neyse. hayırlı geceler.
https://youtu.be/P0Gv4MbiZ-g
Bu sene ki zeytinli rock festivaline acaba hangi gruplar gelecek.
hayatımın acaba ne kadar daha böyle gideceğini çok merak ediyorum.elbet benimde hayatımı değiştirecek biri vardır yalnızlığımı bitirecek mutsuzluğumu paylaşabilecek hayatıma çeki düzen verecek.umarım vardır , acaba var mıdır ?
ulan acaba ilerde hayatıma girip de eksik tarafımı tamamlayacak birisiyle karşılaşır mıyım ? karşıma çıkan herkesle yapbozun oturmayan parçaları gibi olmaktan bıktım.
Acaba nereye kadar hayatım böyle aynı seyrinde devam edecek. Güzel şeyler olucak mı yoksa daha da mı beter olucak. Bunları düşünüyorum.
Uyumali mi yoksa uyumamali mi?
Tavukları düşünüyorum. dul kalmış onca Tavuk arasında küçük yetim yavruları düşünüyorum.
Valize koymadığım eşyalarım var mı diye düşünüyorum. Her gittiğim yerde eşyalarımı unutuyorum. Yarın yola çıkacağım. Bu sefer kararlıyım bir yerlerde bir şeyler bırakmayacağım.
Saga mi yatsam sola mi?
horozlari dusunuyorum nedense. swh
fatih sultan mehmet bu gemileri karadan nasıl yürüttü arkadaş düşün düşün aklım almıyor!
Acaba bir insan kendi kanından ve canından olmayan birini, çok ama gerçekten çok, kendinden bile çok sevebilir mi? Ne olursa olsun ondan vazgeçmeyecek kadar çok?

Korkarım hayatım boyunca kimsenin sevgisine güvenemeyeceğim.
Şimdi ne yapıyordur acaba, o da beni benim onu düşündüğüm gibi düşünüyor mudur? Keşke arasa, diyor, mudur? Ve bunu deyip, benim gibi aramaktan korkuyor mudur?..

Neyse ne lan işte deyip susuyordur benim gibi biliyorum, yoksa kesin arardı, bazen şizofren gibi hissediyorum kendimi lan, onun karşımda güldüğünü düşünüp gülüyorum, gözlerimi kapatamıyorum hayal ederken, kaybolacak o güzel an önümden diye gözlerimi kırpmıyorum..

Sonra benden nefret ettiği geliyor aklıma, kendimden daha da nefret ediyorum, keşke yine gelse konuşsak diyorum, hani bensiz yapamaz o, beni özler ister istemez diye kendimi avutuyorum, biliyorum o da aynılarını düşünüyor, ama benim gibi arayamıyor işte, ayrıldık gittik biz, biz bizken bittik biz...
Bugün yaptığım o önemli keşfin sonuçlarını.
erkek arkadaşım bana "seni öpmeyeceğim" dedi onu bu kararından vazgeçirmek.
boktan bir yolda ilerlemekteyim.
yarın 450tl telefonun kırık ekranını yaptırmak için para vereceğim. moralim bozuk sözlük.
yarrak afedersin.
Sonu hep para engeline takılan hayaller ve bu engeli kaldırmanın yolları.
yahudiler neden bu kadar cimri?
vodafonenun ne kadar saçma olduğunu düşündüm mesela.