bugün

(bkz: Hollanda)
Afrika kabileleri. Dal daşak ortada, ayıp denen bi kavramda yok üstelik.
azerbaycan
makedonya
malta
bosna hersek
türkiye~ ~
yunanistan
finlandiya
çek cumhuriyeti
norveç, kanada, finlandiya.
italya
ispanya
rusya.
isviçre.
Çek cumhuriyeti!
ingiltere, ABD (tamam vurmayın politikacılarından ben de nefret ediyorum), Kanada,Avustralya, italya.

Tam bir Anglo-sakson düşkünüyüm yazık bana.
dort yil yasadiktan sonra ingiltereye geri dondugum yeni zelanda....kafami sikeyim. gitmek isteyenler icin halen giocmen almaktadir. http://www.newzealandnow.govt.nz her bilgiyi devletin resmi sitesinden alabirlirsiniz efenim...(not internet basvurusu yapabilirsiniz. ama harc parasi ulkeden ulkeye degismekle beraber biraz yuksektir unutmayin.).abazalar icin not: evet bir suru hatun var.
amerika virgina city.
ütopya.
neverland.
avustralya...
tayland
brezilya
fransa
mısır .
fransa , norveç .
Norveç.
ispanya, ingiltere, rusya.

türkiye neden aralarında yok? çünkü türkiye'ye aşığım, sevmiyorum.
Norveç, kanada. soğuk yerler favorim ve de sakin tabi.
endonezya ilk sıradadır. gittim gördüm ve çok beğendim. ikinci sırada da brezilya var ama oraya gitme imkanı bulamadım henüz.
Dindar Oranları Sayesinde isveç.
Amerika, Norveç, Çin, Japonya, Fransa, Yunanistan.
eskiden bosnayı merak ediyordum ama şuan bosnada yaşıyorum yani üniversite okuyorum görmek isteyenlere tavsiye ederim yeşilliğin ve doğanın dans ettiği bir ülkedir ve savaş anını hissedebilirsiniz. görmek istediğim ülkeler italya,paris,dubai,roma aslında dünyayı gezmek görmek keşfetmek umarım ileride yavaştan gerçekleştiririm bunu...
(bkz: küba)
müslümanlarla kedi fare gibi oynayıp onların her şeyini elinde tutup bir sahip gibi davranan ülkelerin hepsi olmak üzere, ilk 3 dendiği için ; israil , abd ve fransa olarak söylenen ülke. fransa yı daha çok laiklikten seçtim. abd ve israil i ise bu tehdit edici teröristlere yaptıklarından.