bugün

çakmak koleksiyonu yapan sevgili * için alınmış bu çakmak.. zippoyu bıraktırdı şerefsizim..

görsel
sayın .................

Doğumgününüzü kutlar; sağlıklı, mutlu ve sarı-kırmızı yıllar dileriz.

Galatasaray Spor Kulübü.
bir demet papatya.
Lise 2 deyken ingilizce öğretmenimden aldığım. Kırmızı House sözlüğüdür .
2007 yılının ocak ayında aldığım sevdiceğin elinden örülmüş atkı, ilk defa sevdiğim biri elleriyle bir şey ördüydü benim için, şimdi dünyaları da alsam hiç bir şey o hediyenin yerini tutmuyor.
ayakkap.
çok hüzünlü bir ayrılık hediye edildi en son.
çalınan arabamızın bulunması bugünün en güzel hediyesi oldu.
en son ayrıldığım sevgilim tırtıklı prezervatif aldıydı. şaka lan bir arkadaş anahtarlık hediye etti.
bir mektup almıştım. ilk mektubuydu üstelik. Sonra aramıza birisi girdi. Mektup bende acı bir hatıra olarak kaldı, her kelimesi yaşanmışlıklarla dolu bu mektupta kaybolan 3 yılım, 3 gençlik yılı, duygularımız ve sevgimiz vardı. beraber gülmüşlüklerimiz, hüzünlenmişliklerimiz vardı. Ve o ayrılığın ardından anka kuşu gibi doğmuş bir adam vardı. E mail ne kadar popüler olsa da mektup maneviyatla alır...
Zeytin çekirdeğinden yapılmış bir tesbih.
Benim için yapıldğı için çok degerliydi.
Kitaplarla ilgili bir resmin puzzle'nin yapilmasi.
Ablamın yılbaşında aldığı karanlıkta parlayan tavana yapıştırılan kar taneleri. Çok anlamlıydı çünkü biz küçükken aynı odada yatıyorduk ve tavana onlardan yapıştırmıştık. Ona buradan da teşekkür ediyorum. Saygılar.
Okulda hediye olarak aldiğım kehribar tesbih.
görsel

Daha önce tanışmadığım bir adamdan, daha önce hiç gitmediğim bir şehirde bu yazıları, kendi elleriyle yaptığı bileklik ve küpeyi hediye almıştım.

Hepsini hala saklarım.

Hiç tanımadığı bana, böylesine güzel sözler söyleyip, kendi emeğini hediye etmesi falan..

Bilkent'te bir yerlerde ikimizin diktiği sarı bir çiçek de olmalı.
Belki bir gün yolum düşerse bulurum o çiçeği.

Arkadaşlık dışında hiçbir ilişkimiz olmadığını da eklemek gerek. Heh, bir de o günlerden sonra hiç görüşmediğimizi.

Aldığınız hediyelerin sizde yarattığı etki değil onu anlamlı kılan size ne öğrettiğidir. işte o yüzden anlamı büyüktür benim için.
Ayakkabi.
Ayaklarim usuyordu. Soguktan degil, kunduradan.
herhalde hatun'dur.
Şehir dışından gelmişti. Zor günler geçiriyordum. Adeta minik bir kutu icerisinde kocaman mutluluklar göndermişti bana. Bazi seyler unutulmuyor, iyi insan o kadar az ki.
Yere yazılan seni seviyorum hiç ayrılmayacağız yazısı. mutluluktan gözlerim dolmuştu.
Not: ayrıldık.
bir mektup. hala saklıyorum.
O bana sözlüğün en güzel armağanı....
teşekkürler sözlük..
ben sevdiceğime evlenme teklif ettiğimde bir adet kuranı kerim ve bir adet de türk bayrağı vermiştim. bahsi geçen kuranı kerim benim kuranı okumayı 8 yaşında tam olarak öğrendiğimde hocamın hediye ettiği kurandı. bu arada yaş 19 falandı.

sonraden ek: başlık alınan hediyeydi ancak ben verilieni yazdım. en anlamlı hediyem de evlendikten sonra bir bayram ziyareti için köye baba ocağına gittiğimizde sabah uyanınca eşimin gebelik testi yapması ve sonucunun pozitif çıktığını bana söylemesi. biz şüpheleniyorduk ama eşim test yaptırmayı o zamana bırakmış. anlamlı olur diye düşünmüş. o evde yuva olduk orada çocuğumun dünyaya geleceğini öğrendik.
kullanılmış siyah bir bayan külodu.

Eski sevgilimden rica etmiştim, önce '' yuh sapık mısın yaa ' klişe sözlerle kezbanlaştı daha sonrasında ise onu hatırlatacak, koklayabileceğim bir şey olduğunu anlatınca önümde altından çıkarıp verdi.

Ayrıldık, Hala saklarım, koklarım bazen, bazen de ortasını dillerim. Duygusal biriyimdir ne yapim.
çocuğum olunca bende böyle şekil şukul yapcam da daha 20 yasındayım ya benim aldıklarım böyle anlamlı değil yenge.saygılar.
tabii ki kitaptır.
hepsini severim ve büyük ilgi duyorum. sağ olsunlar artık arkadaşlarım da bunun farkına varmışlar on sayfa olsun benim olsun. önemli olan dışı değil hikâyesi...