bugün

Kavga başladı. Buyrun. Winxperisi pantolonu yukarı cok mu çektin nedir kilolu göstermiş. Ya da yüzün vücuduna göre zayıf. Üstte ki kıyafet renkten tam anlaşılamıyor. Dekolte abartılı olmuş. Kusura bakma beğenmedim. Korkuyorum bana da küfretme.
ne merak etmesi şapşik, sabaha kadar gözceğizlerime uykular girmedi.

ya dedim allahım nolur hemen sabah olsun winxperisinin kombinini öğreneyim de kalbim mutmain olsun dedim.

dualarım kabul oldu resmen ya farkında mısın?
Pantolon mom jean. Çok ruküş.
görsel
Arkadaşlar "sevgilime gidiyorum" adlı çalışmamdır
görsel

Umarim tek parça dönebilirim aranıza.
Ararsanız ya doggyde eziliyor ya da reverse cowgirlde tokatlanıyor olacağım.bb.
inşallah gideceğin yere sağ salim ulaşırsın deyip uğurluyoruz selamet ile.
görsel
Naparsan yap, aklıma hep o yaralı bereli ayakların geliyor.
Neresi koltuk neresi giysi anlayamadım önce. Hele şu sağ kolun olduğu yer illüzyon gibi bir şey. Kucağındaki da çanta mi etek kısmı mi anlaşılmıyor. Ben bisikletle çocuk peşinde koşmaktan yorulmuş da olabilirim bilemiyorum.
Bukelemun gibi renk değiştiriyor resmen. Kimseye de güven olmuyor.
Hiç dışarıya çıkamadığımız için sürekli haşortmandır. Yatak pijaması çıkarılıp haşortman giyilmiştir sonra yine yatak pijaması giyilecektir. Hatta yarın da böyledir ondan sonraki gün de.
Evde aynaya bakıp, ne güzelim derler şu günlerde.
güzel kombin.
isim yazılı kolyeyi kapatmak nedir ya altında tc numaran mı yazıyor?. ayşe olsa nolur? maria olsa nolur? face'e girip bütün ayşelere arkadaşlık isteği mi yollayacağız?
ellerim güzel onu göstermek için yaptım demiyor da.
Evdeyiz zaten ne kombini klasik abiyemi giyindim.
balım 3 gün önce de aynısı vardı. lütfen kırmızı giyer misin rica etsem. öptüm.

oldukça tikkat çekicidir.
Oooo yaşasın çuçular kombini.
Abla çok güzelsin.
https://img-s1.onedio.com...4831cb23f476faff56e3.webp
siyah matem rengidir. biraz daha canlı ol.
Siyah michael jackson tişört.
Buz beyazı eskitilmiş kot.
Sözlük kızlarının kombinleri.

Bir de iş görüşmesi için seçilen kıyafet.

Tipik "türbanlı yeni gelin evi" banallığı mı desem, görgüsüzlüğü mü desem, ne desem bilemedim.
Herhalde iş görüşmesi Dubb Indian Bosphorus Restaurant da akşam yemeği ve şampanya eşliğinde olacaktır.

Yok yani...
Ne bileyim, Siz bu kıyafetle evlenen kız arkadaşınızın bekarlığa veda partisine gitmiyorsunuz,
Düğününde nedime de değilsiniz,
Bir nikâh için de giymediniz,
Hoşlandığınız veya sevgiliniz ile yemeğe de çıkmıyorsunuz.

Yanlış anlamayınız, elbise çok güzel. Hem düğünde, hem romantik akşam yemeğinde, hem de omuza bir şal alarak cenaze töreninde bile giyilebilien her gardrop da olması gereken hayat kurtaran bir elbise.
Muhtemelen non-iron, Likra, polyester, odelon katkılı kumaş (oturup kalkarken kırışmaması, esnemesi, sıvı temasında leke tutmaması vb için) kullanılmış, özellikle etek kısımlarında kullanılan dantel detaylar bunu gösterir. Arabada sandalyede koltukta otururken elbiseler en çok etek kısımları kırışır ve ortaya çirkin görüntü çıkarır. Bunun için dantel detaylar kırışıklığı çok iyi gizler.

Eğer bir kadın olsaydım ki; Allah'a şükür değilim, iş görüşmesi için böyle bir elbise tercihi yapan kadının kankisi olsaydım muhtemelen aramızda şöyle bir konuşma geçerdi:
+ Kızım sen işe mi girmek istiyorsun, adamın koynuna mı?
- aaay saçmalama lütfen, görüşme yapacağım insan kaynaklarında ki kişi bir kadın.
+ Aaay inanamıyorum, sen lezbiyen mi oldun?

görsel

Haddim olmayarak nacizane küçük bir tavsiye; Böyle elbise tercihi iş görüşmesinde tercihiniz olunca, lütfen; saçlarınızda (uzun ise) dalgalı serbest canlı ahenkle dans eder bir modeli tercih etmeyiniz.
Böyle bir elbisede dalgalı uzun saç adeta yangında ilk kurtarılacaklar, acil çıkış, dikkat kaygan zemin vb uyarısı gibi etki yapıp daha çok dikkat çeker etki bırakır.

Makyaj aksesuar konusuna girmiyorum. Aslında bunları bile yazmaya da gerek yok ya...
Neyse, insan acıyor işte ve dayanamayıp yazıyor.
Aslında hangi elbise-giyim makyaj saç ayakkabı vs aksesuar (örn: çanta, öyle plaja gider alışverişe çıkar gibi, atın boynuna takılan çuval türü ya da 1960 kar muhasebesi gibi bont tipi, veya şirketin bilgi işlem personeli gibi notebook çantaları da kullanılmaz. Ya da davete dedikoduya gezmeye giderken kolunuza taktığınız çanta da olmaz) bunlara değinmek lazım da anlayacak bağyan olacağını sanmam.

Bu ülkenin açığı kapalısı, okumuş ekonomik özgürlüğünü kazanmışı ile okumamış çalışmamış baba evinde koca bekleyen kadınları kızları arasında hiç fark yok.
Arkadaşım, sıradan düz bir elbise üzerine bu kadar nutuk çekmen komik değil mi?
Siyah düz bir elbise giydim diye ne dil dökmüşsün amk.
Sana mı sorucaktım? ister dantelli elbiseyle giderim ister kırmızı tangayla tatava yapma.

Günlük hayatımda böyle klasik giyiyorum konuşmak için konuşma. Bi kot bi tişört gezen herifler elbisemi eleştiriyor amk.
başlık altında yorumlara cahil cesareti ve bilgeliği ile tatava yapmak gibi söylemde bulunmak, sadece bir elbise diyebilmek, böyle bir yaklaşımda bulunmak için giyinme ile örtünme arasında ki nüans farkını anlayacak ne anlama geldiğini bilecek zeka bilgi eğitim kültür zevk vb olguların sahibi olmamak gerek.

konuyu kişiselleştirmeyelim ama ben kıçımı örtmek zorundayım ki kot tişört (tişört değil, t-shirt) de giysek bile neyi ne zaman nasıl giyileceğini bilerek, giyim bireysel açıdan: insanların birbirlerine benzeyerek farklılaştıkları bir oyundur.
cinsellik açısından: görünüşün yenilenmesi ile erotik açıdan çekicilik kazanılmasıdır.
hiyerarşik açıdan: giyim insanın kendi toplumsal konumunu saptama, böylece belirli bir toplumsal sınıfın üyesi olduğunu gösterme aracıdır.
toplumsal açıdan: bir toplumun evrimini yansıtır. Toplum değişime uğradığında giyim stili de dönüşüme uğrar. bir toplum ne hızla değişirse, giyim stili de o hızla değişir gerçeğini bilmeliyiz, unutmamalıyız.

bunun için bir erkek olarak kıçımı örttüğüm bir pantolon sadece bir giyim değildir.
dünya çapında milyonlarca insan tekstil de çalışıyor yüz milyarca dolar ciro giyimde ortaya çıkıyor.
bir kadının etek boyu sadece bir zevk kişisel tercih değildir.
insanlık tarihinde kıyım ölüm savaş yoksulluğun ön planda olduğu olduğu zamanlar yaşanmıştır ve örn: Coco Chanel gibi bir kadın çıkmış, savaş zamanlarında ekonominin bozulmasından dolayı kumaş masrafını azaltarak etek boylarını kısaltmış ve günümüzde ikonik bir etek olarak bilinen “Chanel boy etek” ortaya çıkmıştır.
diyeceğim, o dantelli etek boyunun altında kan yokluk kıtlık yatar.
o elbisenin siyah renk olması ve her yerde giyilebilen, sadece kilise cenaze matem de giyilmemesinin altında dünyada kabul olmuş bir tabuya karşı gelen düşünce ve değer yargılarında algılara anarşist yaklaşımla devrim yapan zihniyetin (yüzyılın en önemli 100 kişisi listesinde olan tek modacı coco chanel) imzası yatar.
https://galeri.uludagsozl...C3%BC-kombinleri-2077852/
aslında bu basit elbise altında bir acı tarihin anıları vardır.

keşke giyinmek ile örtünmenin arasında farkı ve neyi ne zaman nerede, hangi mevsimde, günün hangi saat diliminde giyileceğini bilseydiniz...
hiç olmaz ise basit sıradan amiyane bir görüntüyü savunma duruma düşülmezdi.
Ablacım sana gece gece bunları yaptıran dürtünün adı ne?
Baya baya ponçik bir türbanlı bacı çıktı. Mutlu olsun ne diyim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar