Özledik be birader. Bir şeyler yapıyoruz diyin, coşalım. Böyle olmuyor ayrı gayrı.
müziği bambaska boyutlara cıkaran gruptur efendim. daha yeni kesfettim bi arkadasım sayesinde. bi sarkısını dinletti ve anında tav oldum, evet.

buyrun sizde dinleyin;
https://www.youtube.com/watch?v=qLgzjKpmLm0

mozart'ın son senfonisidir, bilmeyenler icin.
Dream Theater a göre genel olarak daha agresif bir müzik anlayışına sahip grup. Progresif müzik ile çok arası olmayan biri için tam geçiş grubu. Özellikle of sins and shadows atlanmamalı.
russell allen gibi bir vokaliste sahip olan grup. progressive metalde çığır açmışlardır.
Michael romeo ve Russell Allen gibi müzisyenlere sahip olan, yaptıklar neredeyse her şarkılarında klasik müzik tınıları duyabileceğiniz muhteşem bir progresif metal grubudur. Ruhsuz çalıyorlar diyenler hep olacaktır bu gruplara, aldırış etmeyiniz.

(bkz: Severek dinliyoruz)
(bkz: lady of the snow)
(bkz: sea of lies)
(bkz: domination)
(bkz: damnation game)
(bkz: when all is lost)
iconoclast albümü mükemmel olan amerikalı progressive metal grubu. Sadece iconoclast albümüne iltifat etmek diğer albümlerine hakaret olacaktır aslında, fakat son çıkan o olduğu için o şekilde bir söylem kullandım. Russell allen sayılı kaliteli vokallerden, romeo ise aşmış bir gitarist.
iconoclast adlı yeni albümünü çıkarmış olan grup.

albüm için tarihe geçecek diyorlar ama daha dinlemedik...*
(bkz: smoke and mirrors)
bu linkten biraz daha detaylı bilgi edinebilir, bir kaç şarkısını da dinleyerek bir fikir edinebilirsiniz;

http://www.progarchives.com/artist.asp?id=325
iyi bir grup oLmasına karşın hep aynı meLodiLeri dinLeyiciye sunarLar.. teknik oLmasına teknik bir gruptur ama hiç bir iLerLeme yoktur bu grupta..
dream theater benzeri, aynı şekilde çok teknik ve neredeyse dream theater kadar ruhsuz çalan bir grup. biraz daha piyasa müzik yapıyorlar belki ancak vokalleri bu müziğe james labrie ye nazaran çok daha uyumlu.
gitaristlerini john petrucci den daha başarılı bulduğum ve genel anlamda dream theater dan daha gaz bir grup. sadece şarkıdaki riff lere bakarak bile kaliteleri anlaşılabilir.
(bkz: michael romeo)
bir progressive metal grubu.dream theaterla cok karsilastirilir,dt den daha fazla metal unsuru icerir.fakat enstruman kullanimi acisindan pek dtye yaklasamazlar.sonuc olarak dt varken ne gerek var dedirten grup.
sea of lies şarkısı aşmış olan kaliteli müzik yapan grup.
sweep,tap,legato,alternate vs. gibi her alanda aşmış dombili michael ın gitaristliğini yaptığı power progressive metal grubudur. The Divine Wings of Tragedy albümleri en iyi progressive metal albümlerinden biridir. yolu türkiye ye bir düşse konserine koşarak gidilesi gruptur.
Şu anki üyeleri: michael romeo,jason rullo,russell allen,michael pinella,michael lepond

Albümleri:
-Symphony x
-damnation game
-the divine wings of tragedy
-twilight in olympus
-v:the new mythology suit
-the oddyssey
Michael Romeo gibi süper tekniğe sahip bir gitariste ve Russell Allen gibi asşmış bir vokale sahip amerikalı Progressive metal grubu.