bugün

mustafa topaloğlu'nun sonraki bölüm fragmanında gördüğümüz üzere "cumhurbaşkanı" adlı bir fıkrada alp kırşan'la başrolü paylaştığı yarışma.

mustafa toploğlu ağaca çıkmış, alp kırşan onu inmeye ikna etmeye çalışmaktadır:

- mustafa abi, in abi kırcan biyerini şimdi.
+ cumhurbaşkanı yaparsan inerim
- abi in gözünü seveyim
+ cumhurbaşkanı olmadan inmem
- abi tamam cumhurbaşkanısın in.
+ ben şimdi cumhurbaşkanı mıyım ?
- evet abi
+ o zaman ister inerim ister inmem

bu ne lan ??
itiraf ediyorum, seyrettiğim yarışmadır...
cumartesi günü, pazartesi günü ve pazar günü behzat ç başlayana kadar gözlerimi kırpmadan izliyorum evet...

dur bi hemen sövme lan. seyrediyorum ama mecburen.
zira benim çocuklar bayılıyor bu yarışmaya, istersen seyretme...kavga, kıyamet...
"dur diğer televizyona gidip başka şey seyredeyim" desem de öbür televizyonun başına gelip survivor'ı açıyorlar. sanki acun maaşa bağlamış bunları...
e haliyle 3 kere, 5 kere seyredince insan ister istemez müptelası oluyor.
bakın karakterleri bile analiz edeceğim şimdi.

survivor hasan: ünlüler takımında olması gerekip, gönüllüler takımında yarışan adam. yarışmanın favorilerinden biri. tek dezavantajı boyunun uzun olması. ha bir de kendine çok güveniyor ki bu iyi birşey değil.

survivor nihat:hasan'ın ardından gelen favori, ünlüler takımının herşeyi bu adam. yarışmayı kazansa da kaybetse de önü açık...

survivor alp: bu çocuk birinci gelirse kimse şaşırmasın. kendinden beklenmeyecek performans sergiliyor, açlığa dayanıklı, ayrıca zeki de. ilk 3'e girmesi garanti.

survivor almeda: en çok oyun kazanan yarışmacı. pek bir güzel, kırmızı bikinileri için ilk defa bir acun programına mesaj atma isteği uyandırıyor insanda.

survivor cevher: ben yaparım, ben ederimci. ama ilk 4'e giremeyecektir. kalıbının adamı olmadığı kesin. ama yine de hasan'dan sonra gönüllülerin en faydalı ismi.

survivor doğuş: hacı biz de bu adamı bir halt sanardık, sokak çocukluğundan gelme, kaslı kaslı fotografları olan. ama görüyoruz ki bir halt değilmiş. pek şansı yok, zaten grubunda silik bir karakter.

survivor serhat: "bir insan kendini en fazla ne kadar rezil eder" sorusunun cevabı olan şahıs. hal ve davranışları taner'e benzetilse de taner hiç olmazsa yarışma kazanıyordu, bunun yaptığı tek şey boş konuşmak. bence türkiye'ye de dönmesin, dominik'te kalsın.

survivor anıl: mustafa topaloğlu'nun kölesi olan yarışmacı, ayrıca bu çocuğun kazandığı her oyun sonrası gönüllülerdeki serhat'ı sikme isteği görülmeye değer. ama yine de ünlüler adasından ilk gideceklerden biri.

survivor hayim: kız gibi yarışmacı. ben görmedim hiç "aga şu işin ucundan da ben tutayım" dediğini. böyleleri ne sikime katılıyor yarışmaya bilmem.

survivor mustafa topaloğlu:survivor'ın fasulyesi. birkaç bölüm daha kalmalı.

diğer kızlar: ne işe yaradığı çözülemeyen yarışmacılar. hayır sevişme falan olsa tamam diyeceğim, ama o da yok. yaptıkları tek şey diğer yarışmacıların yemeklerine ortak olmak.

not: akasya durağı'nın tekrar başlamasına sebep olanlardan biri de benim, itiraf ediyorum. mecburuz arkadaş, çocuklar neyi istiyorsa onu seyrediyoruz.
survivor nihat'ın gömlekle gezindiği yarışma. neyi amaçlar, çözemedim.
izlemedim izlemeyide düşünmüyorum. türkiye standarlarının çok üstünde bir yaşam tarzları var.
yarışmanın en şanssızı şansın.
nihat hasan alp anıl cevher arasında gözlerin gidip geldiği program.
(bkz: survivor gülen) an itibariyle yarışmadan elenmiştir.

bir insan bu kadar arkadan konuşmuyorum diye idda edip nasıl bu kadar dedikoducu olur arkadaş.

ayrıca hayimcimm (bkz: survivor hayim)
arada gel uğra bize yok hiç kötü niyetim *
merve adlı arkadaşın ağır bir tokat istediği yarışma.
şansın isimli kızın önce kaymayı beceremeyip kafasını çarparak hafıza kaybı yaşadığı, sonra nasıl olduysa yüzünün kasılarak acayip bi şekil aldığı, en son da ayağına kıymık mı battı, balık mı ısırdı ne olduysa onun acısından baya bi ağlayıp hastanelere gittiği yarışma. kızım sen ne hanım evladıymışsın böyle, ne işin var bu programda, evlilik programı falan sandın herhalde.
türkiye psikiyatri derneğinin reyting sonuçlarına göre gizli sağlık taraması yaptığı program.

- şansın'ın amk. doğuş mal, merve'ye çakıcan iki tokat, topaloğlu beynimi sikti.

daha izleyip de ''a a çok iyi program'' diyenini görmedim. herkes resmen sinir olmak için izliyor.
yemin ediyorum türkiye'de yurtdışındaki kadar yaygınlaşmış psikologa düzenli gitme alışkanlığı olsa, acun ılıcalı işsiz kalır. adamın yaptığı tek iş duygu sömürmek ve mallıktan para kazanmak.
bi ara kutu açma zımbırtısı vardı. normal düzen olsa 10 dakikada bitecek format, her kutu açma aralarında yaşanan ''ahmet abi seni çok seviyorum biliyosun, kızını da öp benim için. bu arada annem de hasta ühühühüh. kutumda büyük var. kutumu görmek ister misin? huuu huuu kutu'' şeklindeki duygu sikme muhabbetleriyle 3 saat filan sürüyordu.

tamam, televizyon aptal kutusudur ama yine de seçici olunabilir yahu.
gülen'in gitmesiyle gönüllüler takımı artık oyun kaybetmeyecektir.
Ünlüler neyse de gönüller ne demek? Ünlüler gönülsüz mü katılmış ta gönüllüler diye ayrı bir şey var. Gönüllüler ve gönülsüzler yada ünlüler ve ünsüzler diye yapın o zaman *
gönüllüler'de hasan'dan başka doğru dürüst adam yok gerisi fıs..
gönüllülerdeki hasan'ın, ünlülerdeki merve'den daha ünlü olduğu yarışma. bu ne yaman çelişki.
merve nin devamlı bok koklamış gibi bir yüz ifadesi ile dolaştığı sikimsonik yarışma.
aşırı derecede normal insanların yarıştığı ve bu yüzden pek sarmayan yarışma.
begüm adlı kızın gizliden gizliye hasan'a gönül verdiğine inanıyorum. kız sürekli hasan'ı suçlama, sevmiyormuş gibi yapma, kırıldığım şeyler var benim ona'yı anlatma derdinde.
Dogusun zaman gectikce menderes samancilar'a donustugu yarisma.
sucuklar için kapışılan yarışma. ünlüler kazanacak gibi duruyor. kaybedene yazık olacak an itibariyle.
heyecan yaratan programdır.
gönüllülerin açlıktan gönülsüz hale geldikleri yarışma.
bu haftaki oyunlarıyla komediye bağlamış yarışmadır...
erkeklerin koltuk altı kılları uzadı. hasan ın saçı bir türlü uzamadı.
nihat ın yardırdığı yarışma.
haim in küllerinden doğduğu yarışma bu hafta hiÇ oyun vermedi kişisel olarak ve sayesinde gönüllüler de tulum Çıkardı adeta. bu gidişle dokunulmazlığı da alırsa şaşırmam. sessiz sakin olduğu iÇin elemek istemeyebilirler ilerde ve son dörde falan kalabilir.