ilk defa zevkle bir bolumunu izledigim program. (stella'nin elendigi bolum). hatta sordugun herkes de benimle ayni fikirde. bir ara milliyet gazetesinde surekli yunan-turk kavgasi uzerine haberleri cikiyordu herkes izlesin diye ama zevkli olmayinca kimse izlemiyordu. kisaca soyle baglayalim, zevkli yarismalar yaparsan izletirsin savini dogrulatan yarisma.
turk derya nin birlesmeden sonra heran cildirip yunan pantelis i dal dassak kovalamasi ve ege denizine dokmesi olasi yarisma
sadece yunan nadya için de izlenilebilecek bir program. ama cidden gülünce çok tatlı oluyo tüm yunanlar öyle olsa...
istikrarlı bir şekilde ilk defa geçenlerde izlediğim ve sanırım şansıma en iyi bölümlerinden birini yakalayarak , heyecanla ve gülerek(bizimkilerden bir kız var off ne kadar rahatsz edici bir sesi var yav...mıy mıy mıy lan ben adadan yüzerek kaçardım be)izlediğim yarışmadır.. bizimkiler açık ara kazanacak gibi geldi bana bilmiyorum.. tartışma düzeyini ayarlayabilirlerse ve lider olarak kumral ve sakallı elemanı bellerlerse iyi olur...az buçuk startejik ben bi o elemanı gördüm..
an itibari ile adada birleşme gerçekleşti. dokunulmazlık yarışmasını aytuğ takımımıza kazandırdı.selim için birleşmede tek kazanç nadya gibi görünüyot.daima eleler.birazdan ada konseyinde hangi yunanlının adadan ayrılağı belli olacak.
adadan son elenen yarişmaci yannis oldu. adada kalan yarışmacı sayısı türklerde 7 yunanlılarda 4.
artık iyiden iyiye kim kiminle evlenerek ayrılır yarısmalarına donusmus yarısma..turkiyedirr..yunanistandııır.. yeter ki selim nadyayı alsın da!
selim'in elinden gelse nadya'yı kuytu bir palmiye gölgesine yatırıp farklı muamelelerde bulunacak kadar abarttığı ve yavşadığı yarışmadır.
yunan hatunlarının türk erkeklerini çok sevdiklerini, çok verici olduklarını gördüğümüz program.
nadia nın yarışmaya tek katılıp çift dönmesine *neden olabilecek program.
nadya'nın her önüne gelen türkle oynaşabileceğini, selim'in fırsatçı bir insan olduğunu * anladığımız yarışma..
yemeklerin icine sap atilmasi gereken yarisma. * yoksa kotu seyler izleyecegiz.
hoş bir kız görünce ağzının suyu akan türk erkeklerine tanık olduğumuz yarışma. meğer ne çok zaafımız varmış bu konuda. arsızlık diz boyu. ayrıca ben bu yarışmanın aynı tarihlerde ekrana nakledildiğini düşünürken, itici yarışmacımız selim'i bağdat caddesinde görünce bu düşüncem son buldu.
yunan kızlarının ne kadar güzel olduklarını gösteren yarışma.

seri eksiler üzerine gelen edit: *
yannis in elenerek sinsi planlarının önlendiği yarışma olmuştur. *
yarışanların dravdan yere yarıştığı, acun ılıcalı'nın çıkardığı yarışma olması nedeniyle, danışıklı dövüşden başka bir şey olmadığını düşündüğüm, ilerledikçe, diz boyu olan yapmacıklığın tavan yapacağı, boş zaman öldürme hedesi..
üç ayrı yarşma formatını içerisinde bulunduran bir survivor oldu sonunda *
(bkz: biri bizi gözetliyor)
(bkz: biz evleniyoruz)
(bkz: benimle dans eder misin)
selim ile nadyaya ayrı bir çadır * verilmesi gereken yarışma.
panama ile ilgili yapılan bilgi yarışmasını yunanılar kazanmıştır. bu demek oluyorki bir türk adadan ayrılacak.
ada da acayip derecede nadia selim yakınlaşması başgöstermekte. her halükarda selim sayesinde adadan yunanlılara karşı üstünlüğümüz olacak gibi. çünkü yarışmacılar selim ile nadia nın aynı yatakta sarılıp yattığını ifade etmekte. bunun arkadaşlıktan öte olduğunu söylemekteler.
an itibari ile eleme yarşmasını yunanlılar kazanmış olup adadan kimin ayrılacağını ileri ki dakikalarda belli olacaktır.

dikkat çeken bir başka mevzu da eleme yarışması öncesi teymuralp in ben zeki adamın deyip zeka yarışmasında 8 kişi arasında ilk elenenen olmasıdır.
bu yarışma nezaman başladı ama benim bir türlü akıl sır erdiremediğim bir bug var. bunlar sözde yemek bulamıyorlar, ellerinde hiç alet yok, herşeylerini kendileri hallediyorlar. eyvallah. traş makinesi olmadığı için yarışmanın tüm erkekleri saç sakal birbirine karışmış, at hırsızlarına benzer şekilde dolanıyorlar. peki bu kızların bacak tüyleri hiç mi çıkmıyor, kaşları bıyıkları hiç mi çıkmıyor? hayır çıkıyorsa nasıl alıyorlar? ağaçların reçinelerinden ağda mı yapıyorlar? hadi yaptılar, onu hangi bezle çekiyorlar? hadi bezsiz yaptılar, neyle temizliyorlar? biri lütfen bana söylesin, bu bug değil mi şimdi. ben kafamı yıkadıktan sonra jöle ya da saç kremi sürmezsem bonus kafalı bişey olup çıkıyorum, bu hatunların saçları her daim gayet güzel görünüyor. havasından mıdır, suyundan mı, anlamadım gitti.
arzu nun ki aslen bursalıdır. * *
an itibari ile gruplaşmalar olduğu için kendisinin elenmek istediğini yoksa diskalifiye olmak için başvuracağını bildirmesi ile adanın tadının kaçtığının görüldüğünün resmidir.
adadaki abazan bir türk gencinin yunanlı kıza yazmaya başladığı programdır. bana ezik şarkıcı altuğ'un katıldığı "ünlüler evi" programındaki halini hatırlattı.
teymuralp in elenmesi ile bu haftaki macera da son bulmuştur.
an itibari ile yunanlıların yunan oyunlarını başarıyla uyguladığı program. önce nadya ile içten çürüdü türk takımı ki bu gelişme yunan takımının değil nadya'nın kendi stratejisi ile oldu, daha sonra oylamada teymuralp'e seni oylamayız deyip madik* attılar. bu saatten sonra türk takımının toparlanıcağını düşünmüyorum.