bugün

Kendi vatandaşı açlık sınırındayken elin arabına sahip çıkan yeni türkiye(!)
vay amına koyim bir suriyeli kadar değerimiz yokmuş bu ülkede.
1100 tl'ye garsonluk yapan kuzenimi epey üzmüştür. hak yok bu memlekette.
onlar bizim muhaccir kardeşlerimizdir. Biz yardımımızı karşılık beklemeden yaparız elhamdülillah. Yardım etki , YARATAN DA sana yardım etsin!
eğer ben vergimi verip ülkeme katkı değer sağlıyorsam onların da vermesi gerekir.neden ben çalışıyorum ülkeme vergi sağlıyorum ?
tamam savaş iyi birşey değil fakat çalışmadan alınan para nedir ?
hadi onu geçtim gss gibi bir gerçek varken ?
yukarıda bir arkadaşımız 900 euro maaş verildiğini soylemiş avrupa ülkelerinde.Türkiye ile avrupa ülkelerinin kişi başına düşen yıllık kazancı aynı mı ? bir de oradaki ölçüm sistemiyle buradakini karşılaştırsın.

eyyorlamam bu kadar...
Ülke başındaki Çok sevdiğimiz (!) yöneticilerimizin yaptığı saçmalıklardan bir tanesidir. Kendi halkının %80 gibi büyük bir oranı sürünürken, kıçı boklu araplara aylık 1200 tl veriyor. Asgari ücret bile 900 tl bu ülkede.
Suriye politikası olarak değerlendirilmesi gereken konu. 2.5 milyon insanı ülkeye kabul edip onlara para vermezseniz asayişi sağlayamazsınız. Suriyeli gençleri egitip doktor yaparsanız kendi ülkenizde doktorlarla pazarlık imkanınız artar.

Özetle mesele para verilmesi ya da kazanılması akademik anlamda üst düzey başarı gerektiren okullara atama usulü yerlestirilme değil. Hatta vatandaşlık verip oylarına talip olmak da degil.

Yarın bir gün suriyede kalıcı barış olacak diye esed-esad yeniden iktidara gelirse kendisine yapılan her şeye tepki verecektir. Rusya bugün günde yüzlerce sorti ile binlerce bomba atıyor. Düşün rusyada stokta bomba kalmamış.
yardımı abartmaktır.
Suriyelileri ülkede istememe sebeplerindendir. Evet istemiyorum tez zamanda gitsinler ülkelerine ya da başka yere. Tek enayi biz miyiz dünya üzerinde?
imkanım Olsa bir dakika durmam deyince sevmiyorsun ülkeni derler aq çocukları, bak yine sinirlendim.

Bu ülkeyi böyle sevmiyorum, midem bulanıyo.
Sazan.avi ya hakikaten salaksınız amk. Adamlar zaten kampta yaşıyor. Yiyecek içecekleri zaten sağlanıyor devlet ekstra niye para versin market alışverişi yap diye. Biraz akıl-mantık çerçevesinde düşünün lütfen.
Yalandır inanmayın.
yalan bir başlık olsa da ileride gerçekleşmesi mümkün bir olaydır.
o da bi şey mi hepsine audi marka araba vermiş devlet. hem de benim vergimle.
kaynak olmadan verilen bir haberdir.

kasiyer kız? kart? fotoğraf? dolu arabalar?

koy birisini biz de inanalım. anca "doğruyu söylüyom valla :(, inanmayanların amk ühü ühü" deniyorsa, doğruluğundan şüphe edilmeli.

he ama hükûmet bunu yapsa şaşırır mıyız? hayır.
(bkz: şaka yapıyorsun)
Yazık Türk vatandaşı olarak kınıyorum kınıyoruz. (bkz: kankam da kınıyor)
(bkz: şaka yapıyorsun)
Yazık Türk vatandaşı olarak kınıyorum kınıyoruz. (bkz: kankam da kınıyor)
biz de başvuralım suriyeliyiz diye.
nerden bilcekler.

ortamlarda suriyeliyiz dersin.
hepsi siktir olup gidecek , hükümette suriyeliler de.
doğruysa akp'lilerin analarına 5 posta attırayım he mi..
hemide aile başına değil birey başınaymış.hatta çocukların oyuncak bebekleri varsa onlara bile ayrıca bağlanıyormuş yaaa..
insanımızın yalana inanma sınırını ölçmek için ise bu para miktarı az.

yahu yalan haber diyoruz hala devlete laf ediyorlar. yalan haber kardeşiiim.
1200 tl değil, aylık 1 lira bile verilmesine karşıyım.
ben para verilmesine karşı değilim ama bu ülkede geçim nedeniyle cinnet geçiren insanlar var gerçekten çok yazık.
Çalışıp kazansınlar karşim allah allaah.

Geliyorlar mis gibi ülkeye bir de devletten para mı alıyorlar?
Büyük ihtimal doğru değildir fakat doğru olursa büyük tepki çekecek uygulamadır.
Ulan ne açgözlü adamlarsınız.

Sözlükten yatarak kazandığınız maaş neyinize yetmiyorda elin garibanının maaşına göz dikmişsiniz.
güncel Önemli Başlıklar