bugün

görsel
Nasıl başarıyorlar bilmiyorum ama istanbul'dakilerin çoğu sürekli dükkan şirket açıyorlar. Berbere giriyorsun Suriyeli bir kalfa; iki gün sonra tekrar gittiğinde adam yok. Nereye gitti diye soruyorsun. Fatih'te kendine dükkan açtı diyor dükkan sahibi.
ikinci el eşya satan yerlerde çalışan suriyeliler hık mık edip aynı sokakta beş metre aşağıya bu sefer kendi mağazalarını açıyorlar.

Hani bunlar garibandı? Hani bunlar sürünüyordu? Biz bir dükkan iş kurmak istesek muhasebeci mali müşavir anamızı ağlatıyor. Bunlar sabah kalkıp akşama nasıl şirket kurup dükkan açabiliyorlar?
vatandaşı bezdirmiştir.

https://youtu.be/HKx3L4sO2P8?t=1m20s
Garibanların ekmeğine yağ süren tiplerdir.
Maymunüstü canlılar.
Yakında gidecek olan insanımsı canlılar .
bu ülkede bir tane bile istemediğimdir..

istiklalde en basit bir tükan kirası 5 sıfırlı dolarlarla ifade edilirken bu arkadaşlar resmen bütün istiklali kapattılar..

bunun hesabını birisi vermeli..

vermeyen her kimse vatan hainliğinden yargılanıp vatandaşlıktan atılıp 5 parasız allahın siktir ettiği bir ülkeye sürgüne gönderilmelidir..

suriyeliler ise hah işte alayını geri göndereceksin..

kendi mahallemde kazanımlarımı başkasına vermem dünyanın her yerinde embesillik olarak adlandırılır..

ülke olmak, vatandaş olmak, halk olmak bunu gerektirir..

önce ve her şartta her zaman kendi insanım..
Amk surileri.
ülkede ekonomi çöküşe geçmişken Halen Bakmakla Yükümlü olduğumuz Yüklerdir.

Kimse hümanistlik tasalamasın Milyonlarca insana Bakmak insani görev değildir.
Sizinle Şu şekilde irtibata geçerler.

Ben suri suri, esad bum bum. Çok karışık çok karışık, bizim oralar çok karışık, bum bum, esad çok fena çok fena..
suriye iç savaşı bitince yallah suriye'ye denecek topluluk.

lamı cimi yok.

bu işin doğal olanı bu.
Savaşa bayram tatili mi veriliyor? Keyiflerine göre gitmeyi biliyorlar.
siktirip gitsinler ve tamemen gebersinler. esad işini biliyormuş megerse. bakti dogal seçilimin geleceği yok, kendi ülkesinin pisliklerini nasıl da dağıttı..

Bu Devlete, yıllarca vergisiyle, gerek yapılacak askerliği gerekse eğitim sonrasi hizmeti ile katkısı olan kendi vatandaşına, bana, beş kuruş dahi yardımı yokken, buralarda keyif süren bu orospu çocuklarını maaş günü bankamatik sırasında gördükçe, acı çekerek gebermeleri tek temennim. Iki tarafınında..
(bkz: bayrama giden geri alınmasın)
Türkiye'de türklerden daha iyi haklara sahip olan millet. Dünya üzerinde bunun bir benzerine rastlayamazsınız.
yolda yürümesini bile bilmiyorlar.

bu bir aşağılama ya da hakaret değildir. her gün defalarca karşılaştığım durumdur. yaşadığım bölgede çok fazla sayıda suriyeli arap var. dışarı çıktığımda yolda yürürken arapça konuşma duymadan eve dönmem mümkün değil. bunlar çoğunlukla 3 lü gruplar halinde geziyorlar. kaldırımlarımız da 4 kişinin yanyana yürümesine müsade etmediği için mecburen karşıdan gelen bu arap grupla karşılaşıyorsunuz. normal insanların yaşadığı yerde, kaldırımı kaplamış yürüyorsanız karşıdan gelen bir kişiye yol verirsiniz değil mi? bunlarda böyle bir şey yok! "biz kalabalığız sen yoldan çekil! edasıyla üzerinize geliyorlar. eskiden yoldan çekilir, kaldırımın kenarında bunlar rahatça geçebilsin diye şekilden şekle girerdim ama şimdi öyle olmuyor! çekilmiyorum. üstüme çarpıyorlar ve üstüne, "sen ne arıyorsun burada amk?" bakışını attıktan sonra yollarına devam ediyorlar. her gün eve sinir ve stresle girmeme sebebiyet veriyorlar.

işim gereği çoğunlukla avrupaya gidiyorum. önünüzde 2 kişi yürüyorsa ve sizden daha yavaş yürüyorlarsa, sizin yaklaştığınızı duyduklarında inanın çekilip size yol veriyorlar. böyle medeniyetler de var..
Yakında gitmeleri dileğiyle.
Bu kadar vaat var ortada suriyelileri göndereceğiz diyen yok. Sadece ince bayramlaşmaya gidenlere kapıyı kaparım diyebildi. Suriyelileri kesin göndereceğim diyemedi.

Bence en büyük vaat bunların gönderilmesi ama kimse söyleyemiyor. Bilmediğimiz bir şeyler var. O kesin.
kimse kusura bakmasın suriye'deki güvenli bölgelere seve seve gidecekler.

4 milyon arap'ın ülkenin dengesini sikmesine müsaade edilmemeli.

muharrem ince'ye sırf bu yüzden oy vereceğim. zeytinburnu'nu halep'e çevirdi orospu çocukları!
Mithat Paşa caddesi üzerinden konaktan güzelyalıya doğru yürürken orda börek falan satan bir kafe var. işte orada arkadaşımla çay içmek üzere oturduk. Sonra garson olarak bir kız geldi. Ve konuştuğunda anladım ki suriyeliydi. Ve aman Allahım bu ne tatlılık. Tabi ben komik komik sorular sorarak kızı güldürdüm sonra saçma sapan şeyler aldım tek tek kız gelsin diye. Her seferinde tatlı tatlı gülümseyerek getirdi. Ona bariz asıldığımı anlamıştı ve hoşuna gittiği belliydi. Bir şekilde telefonunu alayım yada ismini soyismini öğreneyim falan diye düşünürken kekovari işyeri sahibini farkettim. Bana bakıyordu ve kendi kendime dedim ki beyinkundakcisi manyak mısın aq. Ve gittik.
(bkz: untermensch)
bir an önce cennet yurdumu terketmeleri gereken onursuzlardır.
bunlara kırmızı ışıklardan geçerken çok rastlıyorum. daha doğrusu o zaman daha çok dikkatimi çekiyorlar. yayalara yeşil ışık yanmadan karşıya geçmeye çalışırken trafiği alt üst ediyorlar.

dün yine iki tane suriyeli kadına ışıklarda denk geldim. trafik çok hızlıca akarken bu ikisi geçmeye çalışıyor. ışıklarda da bekleyen biri sürü insan var. biz yayalarda, sanki survivor gibi izliyoruz bunları. bu trafikte de koşmazlar diye düşünürken, bunların yüzünde aptal bir sırıtma ile depara başladılar. "napıyor bu mallar" derken engeli aşamayacağını düşünen biri yolun yarısında geri döndü. diğeri "yarışmanın birincisi ben olacam" edasıyla ve yüzünde o aptal sırıtma ile devam ediyor. olaylar o kadar hızlı gelişiyor ki, mili saniyeler içerisinde ben bütün olayları gözlemliyorum. bizim mal bütün engelleri bir bir aşıyor. son anda duran arabalar mı dersin, korna seslerinden kulaklar çınlıyor mu dersin, artık hiç biri bizim kurbağayı durduramıyor. son 2 adımlık yeri kalmıştı ki, en sol şeritten çok hızlı, gri renkli mercedes geliyor. öyle bir geliyor ki sürücü onu fark etmedi, kesin ezecek şakası yok! son saniye kala ben elimi kaldırdım. beni araç sürücüsü gördü ve yavaşladı. bizim mal son mili saniye kala arabanın sağ aynasına çarparak durdu ve sonra karşıya geçti. yüzünde hala aptal sırıtma ile arkadaşına gülerek arapça bir şeyler söyleyerek devam ettiler.

ne yalan söyleyeyim, orada kaza olsaydı en çok üzüleceğim kişi araç sürücüsü olurdu...
ülkeye girişlerinde sağlık kontrolleri bile yapılmadı ya, diyeceklerim bu kadar.
Ulan isin asli bunlar suriyenin yuzde 80 i yuzde 12.5 ise esadcilar yani bu yuzde 80 i ulkenin yuzde 12.5 u tokatlayip ulkeden pislik olanlarini def ediyor . Bunlardan muacir olmaz ki bizden ensar olsun .
vay amk bunlar nasıl mülteci.
ulan adamlar bayramda gidiyor suriyeye bayram bitiyor geri dönüyor..

ya ben iki adımlık yere gidemiyorum bayramda.

bunlar ülkeden ülkeye gidiyor.