bugün

Orospu evladıdır. Niye var olduğu anlaşılamayan, gereksiz, hatta fazlasıyla zararı olan kan emici parazitin tekidir.
Stres vücudumuzun savunma mekanizmasıdır. Birçok hastalığın nedensel tepkilerini ortaya koyduğu için olması gereken bir şeydir. Tabi her şey gibi fazlası zarardır.
Bütün vücudunuzu çürümüşcesine ağrıtacak kadar kuvvetli bir his.
Sürekli gerginlik ve kasılma hissettirir.
Antidepresanlarla rahatlatmaya çalışsan bağımlılık endişesi, çaylar otlar sadece uyku getiriyor herhangi bir gevşeme etkisi vermiyor.
Yaşam kalitesi filan bırakmayan durum.
başarı için bir miktarın gerekli olduğuna inanıyorum.
Galiba çağımızın problemi. Bende bi kaç aydır dozunu aşmış durumdaydı kaygı bozukluğuna doğru ilerliyodu. Bi çok yöntem denedim ama baktım başa çıkamıyorum eczacıma danıştım stalcam diye bi takviye önerdi 1 aydır kullanıyorum bu kadar etkili olması şaşırttı cidden
hayatın tadını kaçıran, anı yaşamamıza engel olan, vücudun işleyişini bozan, beyin devrelerimizi yaktığına inandığım bir şey.
1 haftadan uzun sürerse seboreik dermatitimi(egzamayı)arttıran lanet şey.
kendi kendinizi bitirme sebebidir.
intihar sebebine kadar ilerleyebilecek bir hissiyat.
ya yemin ederim bütün yaşamaya dair isteği alıyor insanın elinden.
düzenli antidepresan kullanılarak kolayca çözülebilir. eğer sürekli stres altındaysanız psikiyatriye gitme zamanı gelmiştir. çünkü kronik hale geldiği zaman vücut bir hastalık uydurarak beyni inandırır daha uzun vadede gerçekten bir hastalık sahibi yapabilir.
şimdi bizim bazen stress bazen de depresyon dediğimiz şeye eskiden anadolu insanı ‘gönül yorgunluğu’ derdi. bu hastalığa yakalananlar heves kaybı, hayattan bıkma ve ümitsizlik girdabına düşüyor. yaşadığımız çağda, neredeyse herkes stressli, herkes yorgun: bireyler, aileler, toplumlar ... insanların hem bedenleri yorgun hem gönülleri ...

vücut dinlendirilince beden yorgunluğu geçip gidiyor. oysa gönül yorgunluğu geçmiyor, dinlenmeyle bitmiyor. yorgun, mutsuz, kırgın, dargın, bitkin ve keyifsiz insanlar, “enerjim kalmadı, pilim bitti” sitemleri ile hayata küskün halde doğruca doktor kapılarına koşuyorlar. oysa bedenler değil gönüller yorgun ve hasta. bu yorgunluk vücut yorgunluğundan daha yıpratıcı bir rahatsızlıktır.

peki neler yapabiliriz. iş yoğunluğumuz ne seviyede olursa olsun kendimize de zaman ayırabiliriz. bizi dinlendirecek, hayata farklı bir pencereden bakmamızı sağlayacak hobiler, uğraşılar, karşılıksız, çıkarsız sevgiler, dostluklar, zaman zaman kendimizi şehrin kalabalığından, keşmekeşinden, stresinden dışarı atmalar gönül yorgunluğumuzu gidermede yardımcı olacaktır.
makul miktarda olanı gerekli, aşırısı ise insanın ruhsal,bedensel sağlığını bozan duygu durumu.
türkiye ve istanbul ili.
Durduk yerde panik atak geçirmeme sebep olan şey.
Düşüncelerimi susturabildiğimi sanıyorum, aslında sadece duymamazlıktan geliyormuşum. Aslında daha da kötüleştim. Kabulleniş ve farkındalık sebepleri öğrenmemi sağladı sadece, çözümlere ulaşmam için yeterince güç vermedi.
Sürekli güç aradığım için mi bulamıyorum?
Midemdeki gerginliğin tamamen geçmesi, üstümdeki yüklerin tamamından kurtulmayı o kadar çok istiyorum ki.
Yine de bunun için hiçbir şey yapamayacak kadar donakalmış durumdayım. Sanki sıcacık hissederken bir bakış, acı bir söz ya da bir çığlık yüzünden şok olmuş, elin ayağın buz tutmuş kıpırdayamıyorsun gibi.
O kadar güçsüzüm ki.
Üstüme çullanan bir karabasan var ve bu karabasanın adı benimkiyle aynı.
Karanlığımı da kabullenip gölgeme sarılmam gerek.
yaşam kalitesini düşüren ve hayatın amına koyan lanetli soyut örneğidir.
fizyolojik ve psikolojik diye ikiye ayrılabileceği yönünde görüşler var.
vücudumun %80 ini kaplayan şey geri kalan %20 de stresin tetiklediği kahve ve sigara.
fazlası sağlığa zararlıdır.
Yanlış bilmiyorsam Çince'de hem tehlike hem fırsat anlamlarını içinde barındıran kelimedir. Azı da çoğu da zarardır. Yeterli dozu Sizi motive eden bir kaynak olabilirken aşırısı sağlığı oldukça kötü etkiler.
normalde peşimi bırakmayan, bu günlerde ise başımı belaya sokan illet.
fazlası, ruhumuzun bedenimizden intikam almasına sebep olan içimizdeki düşman.
gerilmeyle ilgilidir.
Bende hep olan.
(bkz: gerginlik)
Çevre, ortam, konum, para, iş, toplum, eş, dost, arkadaş, sevgili, aile, sağlık, kariyer, okul, sınav, özel günler, toplantı, sunum..
Sakinleş hayatım geçti.