bugün

gecen gun alisveris merkezinde dolanirken gireyim bir kahve iceyim dedim. tam kahvemi seciyorum gorevli biri geldi pardon iphone veya mac inizi gorebilir miyim dedi. onlar bende yok deyince maalesef fakirlere hizmet vermiyoruz deyip kapinin onune koydular.
Star mı bucks ?
"Zenginlerin ve conconların mekanı" olarak mimlenmiş mekandır.
Birkaç sene öncesine kadar dışarıdan bakan olarak ben de aynı görüşe sahiptim, ta ki bir gün arkadaşı kırmayarak gidene kadar.
Her gün gittiğim bir mekan değil, yine de tanımadığım bir mekanda kahve içeceksem artık tercih ettiğimdir.
Öyle vayt çaklıt moka ya zor etmek yerine, "filtre kahvelütfen küçük boy" dediğinizde kimse size cahil gözüyle bakmıyor, bilakis ilk gidişte bu heyecanı yaşayıp "filtır kafii lütfen toooll boy" dediğimde kasiyerin "filtre kahve küçük boyyy" nidasıyla aslında kasma efsanelerinin birer mit olduğu tecrübeyle sabittir.
Eğer sessiz sakin bir mekan arıyorsanız, selfie çekmeyi ve bağırarak konuşmayı marifet sayan gösterişci embesillerden nefret ediyorsanız önyargılarınızı kenara bırakıp 1 kerecik de olsa denemenizi tavsiye ederim.
Diğer mekanlara gidip 1 kahve içip 2 saat oturabilme özgürlüğüne ben henüz sıtarbaks hariç rastlamadım, mutlaka sikik bir garson sizi göz hapsine alıp rahatsız etmeye başlarken, burada saatlerce oturup işinize odaklandığınızda kimse sizi bir göz hapsine almaz.
70 sente mal ettiği kahveyi 5 dolara satan Kahveci. Ha niye pahalıya satıyor derseniz; en az 500.000 dolar français parası ödenerek açılıyor o dükkanlar. Bir Starbucks iyi bi yerde konumlanmalıdır bu sebeple de kirası yüksektir.
piyasa mekanı.
Kahve çekirdeği aldığınız takdirde baristaya verip; "-bana 2 kişilik demleyiver." derseniz kahve çekirdeklerinizin içinden 2 kişilik alarak çekip french press ile size servis edecektir. starbuckstan aldığınız kahve çekirdeklerini starbucksların cemî cümlesinde takdim ederek kahveye bir daha para vermeyebilirsiniz.
Bu denli eleştirilmesine mana yükleyemediğim kahve zinciri, gören de insanlar ömürlerini Kolombiya kahve bahçelerinde geçirmişler sanır.

Bütün bu eleştiriler white chocolate Mocha'nın tadılması akabinde değerini yitirecektir.
Şöbiyeti çok kalitedir öyle böyle değil.
arada bizler de conconluk yapıp gidiyoruz ,hadi itiraf edin kurtulun.
Kasmayın entel görüncem diye bi kahveye verilmez öyle para.
okunuşu , ıstarbucukıs olan kahveci.
Parasızlıktan gidemediğim meşhur kafe.
Profiloda güzel bir mekana sahip işletme.3 kere gidip üçündede kazık yiyince beyin gitmek istese de ayaklar geri geri gidiyor .
(bkz: sturfucks)
Alsancak Starbuckstayım şuan, herkes elit, MacBooklu abiler, kulaklıkla müzik dinleyip kahvesini yudumlayan pelinsular hepsi burada.
allahım sen kayır.
çok fazla gittiğim bir yer değildir fakat white chocolate mocha tam bir fiyaskodur bana göre tadı aynı nescafe gibi gelmişdir.
kışın americano, yazın cool lime ile her zaman yanımda olan, bro gibi bro.
babasından ömür boyu harçlık istememişlerin(!) baba parası yiyorlar dediği kurum. sanki 1000 papel ilk ürün ya, hayır yani ister kendin ister babanın parası, çok ta pahalı değil. White chocolate mocha sadece 3.75 $.
Hiç gitmedim. Ama onun yerine özsüt ' te güzel bi çay içtim.
Kapitalizm kokan bir mekan elbette güzel olan kahveleri var ama bi kahveye 8 9 tl vermek beleşten para kazanan insanların işidir ve gidenlerin geneli sırf hava olsun diye gitmektedir. Komünist değilim ama bu tarz kapitalist şeyler görünce kafayı yiyorum. içecek su bulamayan insanlar varken bunların bi kahveye 8 9 tl verip ordan tweet\entry girmeleri : "hayat çok zor yha .s.s"
Sikindirik bir kafeye gidiyorsun...yavşak 10 dakikada bir tepende dayıyor çayı.
Biraz daha iyi bir yere gidiyorsun bir süre garsonlar bişey ye iç diye manalı bakışlar.vur fiyata ...

Bu oç olduğumuzu öğrendiğimiz yere gidiyorsun kapanana kadar otur hacı ne iş diyen yok.
Aldığın 6 liraya bir kahve
O kadar da abartılmaması gereken kahveci.fiyatları butik kahve dukkanlarına göre ucuzdur.yıllardır starbucks'a gitmiyordum,Şaşkınbakkal şubesi iki adım uzağımda olduğu için iced latte aldım,baristaya az buz koy dememe rağmen ağzına kadar buz doldurmuştu.tadı da leş gibiydi.başka bir gün ise sutlu filtresini deneyim dedim o da hayal kırıklığıydı malesef.iyi tarafı ise,bir kahve alıp masaya kurulabilirsiniz,kimsede sizi kaldıramaz.
10 kere girdiğim, 10'unda da rahat edemediğim mekan. Bu kadar kasıntı olmasa gidilecek yerdir. Keşke insanlarıda kahveleri kadar kaliteli olsa, gösteriş budalası kaynıyor.
Hayatımda 2 bilemedin 3 kere gittiğim bir numarası olmayan mekan.

Filtre kahve ve türk kahvesi dışında kahve içmeyen birisiyim. En son 1 yıl önce gittiğimde Sütlü latte 4,75 tl idi. Bence lezzetli ve fiyatı gayet uygundu.

Macbook u ile twitter da dolanıp 10-15 liralık sikik kahvesi içip entelektüel pozları veren kasıntı tiplerin amına koyayım.
Orta sınıfın abartıp pahalı bulduğu yerdir ancak fiyatları aslında ürün kalitesinegi göre oldukça iyidir. Lüks bir cafede bildiğiniz Granül kahve fiyatları 15 20 lira civarı. Starbucksta en azından gerçek kahve içersiniz, porsiyonları da sizi tatmin eder.
buradaki bir filtre kahvenin fiyatından çok daha pahalıya kahve satan onlarca mekan varken bazı orospu çocuklarının halen bu mekan üzerinden küfür kastığı yer.

bir yaşam alanı sunmakta starbucks. öyle ki gidin hiçbir şey içmeden 10 saat oturun, biri de gelip ''hemşerim hayırdır'' demez.

elitizm filan geçeceksin o işleri. 6-7 liraya kahve aldığın yerin ne elitizmi aq?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar