bugün

popüler kültür terimi, gizli olarak takip etme.
uzman olduğum alan.

bilenler bilirler..
normal insan şeysi değil. yazılanların sosyal medya ortamına yazılmış olması önemli değil. sonuçta sapıklarda dışarda çıplak olmasınız bile bakıyorlar mı bakıyorlar. işin kökü aynı bok. insanlar birbirlerine soracakları şeyleri geçmişe bakarak cevaplandırmamalı. değişiyoruz en nihayetinde.
günümüz kızlarımızın özel gücüdür. korkulması gerekir.
Her kıza bahşedilmiş bir yetenektir.
Stalk, merak ettiğin bireyin herhangi bir sosyal medya hesabını ölümüne incelemektir, bu işi profesyonel yapanlar anne kızlık soyadına kadar buluyor.. Helal olsun.
Sosyal medya hesaplarından hoşlandığın kişiyi gizlice takip etmektir . Fazla stalk kötü sonuçlara yol açabilir .
(bkz: Seni stalkladığım güne lanet olsun)
Yine bugün stalk yapmaktan başka hiçbir şey yapmadim diyemeyeceğim.
Milletin kafayı yediğinin son göstergesi.

Daha neler göreceğiz, bilemiyorum altan.
işsiz işidir. Net.
Sağlığıma zararlı eylem.
Dedikodu gibi, fasulye kırmak gibi insanı raadlatıyor, pis siniri alıyor.
Selfieden daha pis bir kelime bu arada. Türkçeleştirme niyetine girilse aslında bayramda toplaşılıp... Çık sivip kizinilir.
sözlükte bir sapığım var her entrymi eksiliyor.
maltego uygulaması ile oldukça kolaylaşır. maltego gerekli bilgileri girdiğiniz takdirde size fotoğraflar, telefon numaraları, adres-konum bile verebilir.
sakın ola hoşlandığınız kızı stalklamayın beyler bakın amam diyim. iş öyle bir boyuta varıyorki yazdığı her kelimeden kendine pay biçiyorsun, kız bugun ne güzel sıçtım dese kendinizi o sıctığı bok sanıyorsunuz ümitleniyorsunuz. aman diyim beyler stalk pişmanlıktır şizofren yapar.
Manasız bir eylemdir. Kendine güvensizliktir. Benliğini yoksaymakTIR.
hala çok tatlı gelen eylem. hele de yanlışlıkla yakalanınca tut ısır. aslında bilerek yakalanıyor, açık olarak. fakat, yine de takip ettiğini bilmek güzel. öyle hissettiriyor yani. bil istedim.
Güzel bir icat hehe.
Sevilen veya merak edilen kişiyi dibine kadar araştırıp,takip etmek anlamına gelir. Bunun yerine bu kişiyle kanlı bıçaklı değilseniz gidip konuşup tanımak veya kendisine sormak en doğrusudur. Yoksa bu stalkerlığin sonu gelmez.
Şu ana kadar sadece sözlükte bir kişiye yaptığım şey. ama Sözlük dışına çıkmadım kesinlikle. O kadar da değil hani.

Güzel oluyor efenim. Sanki hep gözüm üzerinde hissi ve tabi bunun bilinmemesi.
görsel
merak edilen şeyleri kendinizi belli etmeden araştırma durumudur denilebilir. hatunlar arasında öyle bir dayanışma var ki stalk için açılmış bir hesabın şifresi arkadaşının arkadaşının arkadaşına bile verilir. yeter ki insanın işi görülsün. ayrıca stalk sonucunda edinilen bilgi whatsapp grubunda yakaladım zafer benim ! edalarıyla paylaşılır. arka fondan gelen alkış sesleri ile dedikodu yapılır ve kapanış.
Bir çeşit hastalık. Bende hastalık derecesinde olmamasına rağmen bugün kazandığım ya da kazandığımı zannettiğim veriler nedeniyle üzmüş hareket. Hem de hiç tanımadığım birinin profilinde.

Ufacık, evet ufacık bir fotoğrafın ön planında tanımadığım birini, arkasında bildiğim bir insana benzettiğim bir insanı görünce yüzümün aldığı hali görebilmek isterdim. Bu gayet ihtimal dahilinde ama doğruluğunu öğrenebilmek isterdim. Hayır yani, öğrenme maksadım üzüleceksem üzüleyim, üzülmeyeceksem de bu boktan belirsizlikle hayatıma devam edeyim diye. Yoksa iki arada bir derede kalmayı kimse istemez.
Herkesin kolayca yapabileceği bişey ama kusura bakmayın stalkladığınız kişinin izin verdiği kadar stalk yapabilirsiniz. Sahte hesaplar falan boşa. O oraya onu yazmadıysa yada o resmi eklemediyse bilmenize imkan yok. Yani stalka inanmayın ama stalksız da kalmayın.
(bkz: Sözlükte bir yazarın sizi stalklaması)
Insan hayret ediyor. Birazdan özgeçmişi burada paylaşabilir.