bugün

yanlışlıkla abime yakalanıyorum ben.
bazen telefonu uzaksa ve ortak arkadaşların bi şeylerine bakılacaksa benimkinden bakıverir. ben de genelde geçmişi temizlerim ama arada kalıyor malesef...

+ valeria burak* kim?
- ne burak ı? (bahane düşünüyor)
+ aratmışsın işe..
- haaa burak.. şey ya, ece kavga etmiş de bu çocukla, hangi malmış diye bakayım dedim. (kendime hayretler içinde bakıyorum)
+ neden kavga etmişler?
- ya abi ne bileyim ben onların grubunda değilim.
Geçen sene eski sevgilimin vassabının profil pikçırına doya doya bakarken uyuyakalmıştım. Uyurken nasıl olmuşsa sfsgs tarzında random bir mesaj gitmiş. Sabah bi' kalktım ki şerefsiz yazmış basmış engeli. Üzücü tabi.
O kadar hatadan sonra, pro oldum. Yakalanmam artık kolay kolay.
Instagram'da Stalk yaparken yakalanma şekilleri:

1- yanlışlıkla beğenmek:

Kişinin 3 sene önceki fotoğrafına kadar inip yanlışlıkla beğendiğinizde, bunun tek bir açıklaması vardır. Tabii ki, el sürçmesi değil: stalk.

Bu duruma düşüldüğünde Stalkerın yapması gereken şey, beğeniyi geri alıp karşı tarafın görmemiş olması için dua etmektir.

2- yanlışlıkla takip etmek:

Yanlışlıkla beğenmekle kıyaslayınca daha amatör bir Stalker hareketidir. Yapılacak şey, takibi geri çekmek ve bir süre hesabınızı dondurmaktır.

3- yanlışlıkla hikayesine bakmak:

Herkesin başına gelebilecek en basit Stalker hatasıdır. 24 saat bu utançla yaşarsınız, sonra yeni bir sayfa açarsınız.
beyin, daha el ekrana giderken "yapmağğ" diyordu. ama olsundu. beynin şaşkınlık, korku ve panik yaşaması sonucu özellikle yüz ateş basar anında.
görsel
görsel .
Stalk yapmanın ne kadar saçma ve bi yerini dolduramamış boş insan eylemi olduğunu gösteren andır.
Böyle eriyoruz.
görsel
insanı Gözüne ışık tutulmuş tavşana döndüren eylem.

Fakat yine de; stalk bizde ata sporu.
2 yıl önceki fotoğrafımı beğenen kızın düştüğü durumdur.

Yaklaşık 6 ay önce sadece bir kez arkadaş ortamında tanıştığım kız, instagramda 2 yıl önceki fotoğrafımı beğenmiş. Hemen geri almış ama bildirim geldi bi kere.
instagramda videonun sesini açmak için ekrana iki kere dokunmak.
görsel
muhabbet açmak için bilerek yaptığım, sonra aa bu sen misin fotoğraflardakine hiç benzemiyorsun diyerek gömmemle devam eden konuşma başlangıcım.
Ben bu işte ustayım, reisim, başkanım falan baya önderim yani stalkın dibine vurup soyunu sopunu o zamana kadar ki bütün hesaplarıyla ilgili en ufak detayı öğrenip bitişi ya çok eskilerden fotoğraf beğenmekle ya konuşma arasında sinirle ağızdan çıkan sözle yaparım, kısaca rezilliktir.
Sen hiç whatsapp fotosuna bakarken yanlıslıkla aradın mı?
Yakalanmadım da direkt kendim itiraf etmiştim kendisi de şaşırmıştı.
Eski sevgilinin profilini stalklarken fotoğrafını beğenmektir.
Acemilik döneminde sık sık başa gelendir.
Berbat bir tecrübedir. Buram buram utançtır.

Geçen gün bundan bir ay önce Gecenin dördünde sesli mesajla açıldığım ve reddedildiğim kızın (uyuyordu yoksa bende biliyorum aramasını.) 2 ay önce yüklediği fotoğrafı beğendim yanlışlık gibi bir şeyle.
2 dakika sonra "hala mı?" diye mesaj geldi.
Keşke yer yarılaydı...

Edit: tanım girmemişiz ya mnakoym.
Stalk atarken uyuyakalmadım hiç. Saçma bir şey bence. Ne bok yiyorsa yesin. Götüm.
instagramda 6 ay önceki fotoyu yanlışlıkla beğenmektir.Başıma geldi.
Stalklarken instagramın hayata geçtiği tarihe kadar inip, oraya kadar dikkatle likelamadığım fotoğrafları, neredeyse sonlarda yanlışlıkla likelayıp yakalanmam şeklinde sonuçlanmıştır. (bkz: rezillik çıkarmak)
çok korkuyorum bu olaydan. herhalde yakalanırsam utançtan telefonu götüme falan sokarım. düşmanımın başına gelmesin.
Eğer otomotik bildirimleri açmışsa geçmiş olsun, açmamışsa da maile düştüğü için oradan görür yine geçmiş olsun.