bugün

Omurgalı soğan olur mu diye soranlar olmuş. Soğan da omurga ne arar?

https://www.instagram.com...cQ/?igsh=OGMxd3FnZmY2bmx6
Elma gibi ısıra ısıra yiyebilirim.
görsel

Swh ....
bitcoin gibi tepe yapıp düşürdüler,alttan toplayın gençler.
kilosu 10tl az önce seyyarda gördüm.
yemekte bile sevmem. benim için olmasa da olur, hatta olmazsa daha iyi olur.
an itibariyle ısıra ısıra yediğimdir şüphesiz sjsj..
seçimin en protest sebzesi.
(bkz: sinan oğan)
her daim en kaliteli ve en gerekli sebzedir. hatta sebzelerin kralı olduğu gibi, besinlerin de 3. sırada olanıdır. ilk iki sırada su ve süt vardır, hemen sonrasında soğan gelir. bunu test etmek çok basittir. evde soğan bittikten sonra bir hafta bekleyin ve sonucu görün. anneniz veya eşiniz * kıyameti koparacaktır.

soğansız yemek olmaz neredeyse. hatta bunun farkına varan soğan üreticileri soğanları kıstıkça kıstı, fiyatlar tavana vurdu.

soğan enfllasyon belirleyici ve dolayısıyla ülke gündeminin ve ekonominin de önemli kalemlerinin başında gelen tüketim maddesidir. dünya geçmişte bir patates krizini bile kaldırdı fakat soğan krizi olursa muhtemelen 3. dünya savaşı çıkacaktır.

bilhassa fransızlar çok soğan tüketirmiş. hatta ingilizler ve almanlar bu yüzden onlara soğan-sarımsakçı derlermiş. hatta biz yere düşen ekmeği nasıl alıp öpüyorsak onlar da soğan için aynısını yapıyorlarmış.

soğan öyle bir şeydir ki içerdiği vitaminler bakımından da vücudun gücü kuvvetidir. hatta çok fazla soğan yiyen insanların çok çocuğu olduğu görülür. bunun için çok çocuğu olan fakirlere; "evde soğan yetmez fakat 9 çocuğu var" derler.

doğrarken gözleri temizlediği ve kokusuyla solunum yollarını açtığı için de yemeden bile faydaları olan sebzedir. ayrıca burun tıkanıklığı olan kimseler yatarken başının yakınına soğan kessin ve uyusun. görecekler ki baca gibi çalışacak ağzı burnu.
görsel
görsel
görsel
sovan,suvan gibi yanlış kullanımları mevcut olup bahalı bir kök bitkidir.
demokrat dedemin Tayyip başta kalmaya devam ederse 100 lirayı bulacağını söylediği sebze.
bu ürün sana pahalı mı geldi?

erdoğan sayesinde...

oy verirken aklında bulunsun!
Kilosu 10 liradan başlamaktadır.
her gün bi tane elma gibi ısırarak yenmeli.
dur sunu dograyip yemek yapayim diyen issiz herif kim acaba cok merak ediyorum.

haftada 50 kasa sogan dograyan bir insan olarak kendisine iki cift lafim olacak.
Zambakgiller familyasından bir sebze türüdür. Aynı zamanda sümbül ve nergis gibi soğanlı bitkiler de zambakgiller familyasındandır.
Anti-inflamatuar özellikleri yüksektir. kötü kolesterolü de azaltır. Düşük kolesterol seviyesi de kalp sağlığı için iyidir. Ayrıca kardiyovasküler hastalık riskini de azaltır.
Allium cinsinin en yaygın olarak yetiştirilen bir sebze türüdür.
habertürk, hürriyet, yeni şafak, sabah, takvim ve fanatik gazeteleri nasırın üzerine konulduğunda iyi geldiğini söylüyor.
doğal antiseptiktir. gece başucuna konan yarım kesik soğan, solunum yollarını açar.
"eğer soğanı doğramadan yaklaşık 10, 15 dakika önce buzluğa atarsanız gözleriniz yaşarmaz."
Yakın beyler...
görsel