bugün

yıkıldı. putin bunu kabul etse iyi olur yoksa rusyanın hali harap.
eşitlikçi ve işçi rejimi.
türkler nazilere krom vermiştir, kafkaslardaki türkler de nazilerle iş birliği yapmıştır.

yani demem o ki; türklerle aslında sorunları yoktu ta ki nazilere yardım edene kadar.
Nazileri soğukla yenmiş askerleri tükenmeyen Rusyanın yönettiği 1922'de resmi olarak kurulan 1991'de yıkılan komünist ülkeler birliği.
çözülüşünün üzerinden neredeyse 30 yıl geçmesine rağmen, bitmek bilmeyen batı ürünü iftiraların ve kara propagandaların hedefinde olmaktan kurtulamayan, işçi sınıfının tarihte kurduğu en büyük ve en muktedir ülke.
insanlığın büyük hayali.
20. yüzyıl silik.
(bkz: Союз Советских Социалистических Республик)
(bkz: cccp)
Ekim devrimi dosyası adlı kitapta enine boyuna Sovyet tarihi anlatılır. Kitapta doğru yönlendirmeler vardır.
propaganda çalışmaları ve komunizmi diğer ülkelere ihraç etme çabası oldukça güçlüydü, lakin abd ile uzay yarışına girmesi sonunu getiren faktörlerden olmuştur.
soysuz ve ahlaksız bir devlettir.

buyrun, kanıtlı ve belgeli;
(bkz: sovyetler birliğinin ibneliği desteklemesi/#31471337)
bu devletin iyi olduğunu düşünen varsa bir de finlerle konuşsun. 1918 iç savaşını, işçi partisine sonradan dahil olan kızıl muhafızları ve rusyanın tutumunu hatta leninin askerlerine baksın. (15 bin asker)

yetmezse kış savaşına baksın. olmadı stalin şakşakçılığına, leninperestliğe devam edebilirsiniz. ha neredeyse tamamen amerikan kamyon, uçak bilimum sanayi türünü saymadım bile.

ama ergen hevesine kapılıp şu ülkeyi karşımda savunmayın. daha adam lenin'in kitaplarını okumamış arkadaşlarından duyduğunu geliyor bana anlatıyor
dağılmasının en büyük sebeplerinden biri ülkenin ordu kontrolünde olmasıydı. eğer ki adam gibi bir yönetim, adalet sistemi olsaydı amerika'yı bile geçebilirdi. çünkü sscb'de kurallar çok katıydı ve ülkede halka bile barbarca davranışlar görülüyordu. amerika ise bu politik bataklıktaki ülkeyi kendi silahı ile vurdu.
anne tarafından dedem sovyet subayıydı. sovyetler dağıldıktan 3 sene sonra öldü. şimdi nefret kussalarda kime sorarsanız sorun sovyetleri özlediğini söyler görmüş olanlar. keşke tekrar yaşayabilseydik orada. dağılmadan sonra ülkenin çektiği yokluğu buradan kim ne bilsin
yeniden buna benzer bi şey kurulursa rus kimliğimle seve seve gidebileceğim yüce devlet.
sefil apartmanlar cumhuriyeti. evet gecmisin hayaletleri bile o apartmanlari terketmis. her sey eskir baki olan hakikattir.
soğan sarımsak ciğer bağırsak..
evet, bilmeyenler için gerçek açılımı budur..
SSCB'nin korunması için yapılan referandum. En çok oylar Türk devletlerinden gelmiştir.
görsel
dağıldığında babamın toplarındaydım.
dağılmadan önce halk arasında referandum yapılıyor ve halkın yüzde seksini dağılmayalım diyor. düşünün ne kadar güzel bir düzen ve sistem vardı o yıllarda.
olm o değil de, nasıl korkmuşsa bizim millet kominislerden, bu ülkenin adını (sscb) "soğan sarımsak ciğer bağırsak" diye ezberlettilerdi bize. tiksinelim diye herhal!
soyuuz soviyetski sosyalistçeskhi rispablik.
bence dağılmasının nedeni malzemesinin hatalı kullanımı..

bir yumurta sarısı deniyorsa, sen iki yumurta sarısı koyuyorsan dağılır tabii..tarif ne ise ona uyacaksın..ayrıca pişirme süresi de çok önemli..20 dakika önceden ısıtılmış fırında yapacaksın diyorsa, öyle yapacaksın..soğuk fırına harş diye sokarsan dağılır tabii..ayrıca sıvı yağ kullanılmamalıydı, tereyağ tavsiye eden olmamış mı hiç? son olarak soğuk servis edilmeli ama sanırım ona da uyulmamış..

sscb'nin en önemli dağılma nedeni kıvamının tutmamasıdır..kulak memesi arkadaş, kulak memesi, dikkat edelim..

bugün bu tip kominik ülkeler kolay pişmiyor!
ergenler bilmez,
(bkz: soğan sarımsak ciğer bağırsak)
Lenin, stalin ve türki devletler de olan soykırımlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar