bugün

Avrupa'da zeki Türkiye'de geri zekalı insanlardir.
zeki olmadığımızı düşünüyorum. içimizde zeki olanlar da elbet vardır. fakat şunu söylemek istiyorum ki gündelik hayatta sağlaklar düşünülerek üretilmiş bütün ürünleri zorla kullanmak zorunda kalıyoruz. neden zorla dedim? hemen bir örnekle açıklayayım: sağ tarafında yazı masası olan sandalyeleri veya konferans salonlarında koltuk kenarlarındaki masaları düşünün, onların da geneli sağ tarafta oluyorlar. sağlak insanlar oturup rahat rahat yazı yazmak için kullanırlarken biz -aslında ben diyeyim, muhakkak "ben böyle rahatım" diyen de vardır- yamuk yumuk şekillere girmemiz gerekiyor. formasyon alırken böyle bir sandalyeye yan oturduğum için bütün sınıfın önünde hocadan azar işitmiştim. normalde sakin bir insan olsam da orada doğal bir tepki olarak "hocam ben solağım. eğer solaklar için yapılmış sandalyeniz varsa söyleyin de gidip alayım. böyle belim ağrıdı" dedim. -insan burada sınıfın ayağa kalkara seni alkışlamasını bekler fakat öyle bir şey olmadı- pis pis suratıma bakıp ders anlatmasına devam etti. hem azar yedim hem belim ağrıdı. neyse, bizi de sevip düşünün, lütfen.
zeki olurlar sözünü varlığımla çürütmekteyim.
her yıl yüzlercesi, sağlaklar için üretilmiş ürünleri kullanırken sakatlanır ya da ölürler. solak olmak ayrıcalıktır, çok şükür bu ayrıcalığa sahibim...
beyin lob larının sağ tarafı daha çok gelişir.
Solak insanlar dünya nüfusunun sadece %11'ini oluşturmaktadır.
evrimin çürük halkaları işte.
Çokta bi numarası yok, abartmayın.

Sadece;
'Aaa sen solak mıydın?'
'Nasıl yazıyor baksana' cümlelerini çok duyuyoruz.
Onu bunu bilmem futbolda daha teknik olduğumuz doğru.

Şu bilgide doğruymuş. Ulan ayaküstü 8 yıl verdik.

"Psychological Bulletin’deki bir makaleye göre solaklar, sağ ellerini kullananlara göre ortalama 8 yıl daha az yaşıyor."

Ama mutluyum solak olmaktan gelin sarılalım solaklar.
biride benimdir aslında sag elimle de yazabilirim ama agırlık solda
ama sag ayagım bi tek yürümeye yarıyo.
Sol elimi kullanıyorum diye insanlık ayıbı yapmışçasına bakışlara az maruz kalmadık

Pozitif bişey söylenince insan bi garipsiyor tabi artık.
mesela ben sağ elle yazıyorum sol ayağım.

dünyada böyle dengesizlerde var. bu durumda beynimin iki tarafını kullanmam gerekirken ben hiç kullanamıyorum.

teşekkürler.
90 larda büyük sıkıntı çekmiştik,
günahkar pezevenkler diye.

neyse sonra isviçreli bilim adamları açıkladı da zeki insanlardır, sıkıntı gelmez bunlar diye de günahkar olmaktan çıktık.
ben ben ben.. bi artısı varmı anlatın hele
Zeki insanlardır.
daha çekici olmalarının yanı sıra daha zekidirler bu insanlar. evet
Sevmediğim insanları hatırlatırlar.
Yer sofrasında 'çek şu kolunu solak' diye sözlü şiddete maruz kalırlar ve kimse onlarla yan yana oturmak istemez.
her yıl 13 ağustos'da dünya solaklar günü olarak bu kişilerin günü kutlanır..
dersane ve üniversite hayatım boyunca hiç solaklar için yapılmış sıra görmedim. ben de solumdaki sırayı kendime çekip öyle yazardım. (sağ tarafımda da boş sıraya kolumu yaslardım )
--spoiler--
Yılda ortalama 2.500 solak insan, sağlaklar için yapılmış araç gereçler yüzünden ölmektedir.
--spoiler--
ailesinin ısrarlarına karşı gelip yemeyi sol elle yemeğe devam edenleri de vardır. tabiki de kendimden biliyorum.
Ben daha sağlak mıyım solak mıyım çözemedim ikiside aynı.
içinde olduğum grup. Sayısal zekama güveniyorum ama bu kendime özgü,solakların sayısal zekasının iyi olduğunu inanmam. Solaklar sağ ellerinide iyi kullanır mesela solak olsam bile mouse ve telefonu sağ elle kullanırım sol tersime gelir bu nası bi şey anlamadım amk, el sol ayak sağ.
kur'an'da sol el ile yemek hakkında bir hüküm olmadığı halde, sürekli "sol elle yeme; günah" "sol elle iş yapılmaz; bereketsiz olur" gibi ipe sapa gelmez cümleler duyarlar.

Zamanında ben de sol ile yemek yerken, şimdi sağ ile yiyorum. Toplu ortamlarda el çarpışmalarını önlemek dışında pek bir faydası yok.

Aslında iki eli de kullanmaya alışmalı. Zira inciltme, kırılma gibi durumlarda rahat oluyor.