bugün

Çıkma o zaman.
Evde oturun o zaman. Zorla sizi çıkaran yok.
sokaklarda hayvan olması kadar doğal bir şey yok. cinsi saldırgandır anlarım ama genele vurmamak lazım.
(bkz: Hayırsız ada)
Evet ben de istemiyorum, o yüzden sokağa çıkmazsan sevinirim.
Eve gir o zaman kardeşim evet.
gereksiz ve düşüncesizce bir cümledir.
doğrusu "sokaklarda büyük ve kuduz köpek istemiyoruz" olmalıdır.

küçük, şirin köpek olsa ne olur olmasa...
Bir insan bunu istiyor diye hayvan düşmanı veya merhametsiz olmaz ya da bunu isteyenlere kızdığınızda direkt olarak hayvansever, iyi insan olmazsınız. Konulara mantıklı ve adaletli bir şekilde yaklaşın, şov yapmayın. Şu ana kadar sokakta köpeklerle büyük bir sorunum olmadı fakat olan insanların olaya nasıl yaklaşabileceğini anlayabiliyorum. Artık sizin gibi minnoş minnoş bakamıyorlar bu duruma. Hem köpekler için hem insanlar için bir çözüm bulunmalı.
normalde mahallenizde köpeklerle ilgili bir sorununuz yoksa gayet tepki göstereceğiniz konu ama eğer her gece sizi kovalıyorsa katıldığınız konudur zira bir çok kez saldırıya uğramış biriyim işin enteresan tarafı gündüz ve insanlar varken gelmiyorlar,gece sürü halde (2den fazla) olduklarında maraz çıkartıyorlar, kedilerden neden şikayet gelmiyor?
Unutmayın ki bu dünya bizim değil, tüm canlıların. Hiçbir hakla bunu isteyemezsiniz. Ona kalırsa sizler de başıboşsunuz.. önce kendinizi toplayın sokaklardan..

insan olarak..
e çıkmayın o zaman sokaklara, dediğim başlık.
insan olan insan gibi muamele görür. Acizliğin lüzumu yok. Senin yere çöp atıp tükürdüğün sokaklar bu hayvanların yaşam alanı. Zaten ince düşünseniz böyle boş yapmazdınız.
bugün yine köpek kovaladığı için trafik kazası yaşayan bir çocuğumuz mevcut Sivas'ta.

yeter artık.
Hindistan'da inek neyse, Türkiye'de köpek o hale geldi.

evet hayvanseveriz ancak her şeyin başı insan.
kimse kusura bakmasın hiçbir hayvan o çocuğa denk değil.

hayvanlara vahşet uygulayanlara evet diyenlerden farkı yok bu kazalara gözünü kulağını kapayanların.
Aman sesini çıkarma linç eder köpektaparlar.
tabi abartmamak lazım sokakta kedi de olur köpekte kuşta ama son bir kaç aydır gözle görülür bir artış var. daha önce çalıştığım yerde 3 sokak köpeği varken şu anda 8 tane var. bu hayvanlar çete olunca aynı insanlar gibi gözleri kararıyor.
(bkz: #45426379)
insan besin zincirinin en üstünde olan canlıdır bunu unutmayın. onlar bize itaat edecek. huzurumuzu kaçıranların da icabına bakılacak. bu kadar basit. bu şehirler, bu sokaklar öbce bizim. insanın hakkıdır.
Allah razı olsun dediğim başlıktır çünkü zoofili kelimesini öğrenmiş oldum.
maalesef pek mümkün olduğunu düşünmediğimdir. azaltılabilir ancak bazı yerlerde gene kalırlar.
Kişisel bir istek cümlesi.
Ben de sokaklarda köpek istemeyenleri görüp okumak istemiyorum ama yapacak bir şey yok.
Neticede herkes suç işlemedikçe istediğini ifade etmekte özgürdür.
Biz köpek istiyoruz ama kontrol altında olsun.
Sokak köpeklerinin kısırlaştırılması ve her ilde ilçede barınaklar kurulması lazım. Ben Osmaniyedeyim ve koca ilde bir tane barınak yok.. Eşim işe araba ile gitmek zorunda kalıyor ki iş yeri 500 - 600 metre ileride evimizden..