bugün

faşizm çalışmalarında örnek olay olarak okutulabilecek bir ozan arif çalışması. video sonunda türkeşe bir selam çakılması da manidar olmuş hani.

http://www.facebook.com/v...?v=59596844699&ref=nf

"Bana bakın bana bakın türke diş bileyen özlüler
Ermeniden Özür dileyenler özürlüler
Size aydın diyorlar dalayan özürlüler
köpek bile göstermez sahibine dişini
Sizin gibi aydının 7 den 70 ini."

"Bu özürden gayeniz Cibanı uclandırmak
Güyya türkün agzıyla türkleri suçlandırmak
Ermeniye koz verip Tezini güçlendirmek
Kaç dolara kestiniz bu özürün fişini
Sizin gibi aydının 7 den 70ini"
.

"Plan dedim kızdınız işte siz plansınız..
Yıllardır koynumuzda beslenen yılansınız.
Tecirle gidenlerden geriye kalansınız
O yüzden biliyorum karnınızın şişini.
Sizin gibi aydının 7 den 70 ini"
ozanım arifim bırak bu işleri devlet su işleri düzeyinden bir adım ötesini haketmeyen şarkı. türütüm de söylerse bir çok faşist arkadaşımız çin malı tvli telefonların da çaldırır.
(bkz: sizin gibi ozanın 7 den 70 ini)
kabul etmediği, ters gördüğü bir görüşe tavrını adam gibi sözlerle değil hakaret ederek koyan bir adamın çırpınışı.
tecirle gidenlerden geriye kalansınız dizesi nedeniyle muhtemelen arif'in tek başına ermenilerden özür dilemek zorunda kalacağı cümlelerin peş peşe gelmesiyle oluşan şiirimtrak.
küfürlü 23 nisan şiiri tadında biraz, ozan arif gibi bir halk ozanı(!) nasıl yazmış anlamadım. cık cık.
AĞZININ KENARINDAN HALA KAN DAMLAYAN ŞOVANiST, FAŞiST, KAFATASÇILARIN RUH HALLERiNiN DIŞAVURUMU. TÜRK AYDINININ YEDiSi DE, YETMiŞi DE BU TEK HÜCRELi ODUNLARA YETER DE ARTAR BiLE.
"SÖZDE ERMENi SOYKIRIMI"NIN VARLIĞINA HEP ŞiDDETLE KARŞI ÇIKTIĞI iÇiN KENDi CEMAATi TARAFINDAN -BiLE- DIŞLANAN HRANT DiNK GiBi BiR (TÜRK) AYDINININ ÖLDÜRÜLMESi BU DÜŞÜNCEDEKiLERi NEDEN SEViNDiRDi ANLAMAK MÜMKÜN DEĞiL. BU VE TÜREVLERi ACABA ERMENi SOYKIRIMININ NERESiNDE DURUYORLAR VE ASLINDA NEYi, KiME KARŞI SAVUNUYORLAR.
şovenist kelimesini doğru yazamayan ermeni dostlarının bok attığı şiir.
faşiştlerin son çırpınışları olarak tarihe geçen; saçma şarkılar zincirinin yeni üyesi olan parçadır.
faşist damgası vuran dingilleri kudurtmuş ozan'ım. ermeni yandaşı, kanı bozuklara ithaf edilmiştir. ağzına, yüreğine sağlık ozan arif.
faşizmin kendisi değil, olsa olsa faşizmin yüz karası şiir denemesidir. bu şiire faşist denmesini, şiire değil faşizme hakaret saymak gerekir. eğer faşizm dediğiniz bu şiirin, bu kadar sığ, seviyesiz ve faşist felsefeyle alakası olmadığını kavrayamıyorsanız durum farklı tabi.
çok sağlam şiir, haklıdır ozan, ana avrat sövülesi aydınlar vardır bizde.
türküm diyen,milliyetçiyim diyen herkese ''faşist''diyen dangozların zoruna giden şiirdir.bu şahısların çoğu ya kürtçüdür ya ermenicidir.
Şiir olarak eleştirilen eserdir. Lan oğlum Ozan arif. adı üzerinde Ozan. Anadolu'da aşık atışmaları vsler Mehmet Akif'in, Yahya Kemal'in elinden mi çıkıyor lan? Halk şiirinde böyle basit uyaklarla vslerle ama vurucu sözlere sahip şiirler bol boldur. içeriği beğenmeyebilirsin lakin, bu tarz şiirlere "çok basit yeav rerörör" demek Türk Halkına ve onun halk edebiyatına karşı nefretin veya cahilliğin temayülüdür.

Ha Mehmet Akif dedik de. Ozan Arif'e rerörö diyenler Mehmet Akif'i de beğenmez. Onlar şiir bile olamayacak düz yazıdan hallice şiirleri sanat olarak görür ki yukarıda bahsettiğimiz cehaletin bir başka göstergesi de şiire bu bakıştır.

Şiire böyle cahilce bakanların Türk düşmanı olması da şiirin içeriğini beğenmemesi de normaldir. Türk seven Türk şiirini, Türk şiir tarzını sever, Türk düşmanı ise düz yazıdan hallice saçmasapan düzendeki şiirleri.
Halen daha asalaklar tarafindan fasizm diye diye elestirilen, her dizesindeki gercekligin tokat etkisi yaratarak sempaze gotune donusturdugu yuzlerin yediremedigi şiir.
Ermeni sempatizanlarina ayar niteliginde bir ozan arif eseridir.

En vurucu cumlesi ise şudur;

"Ermeniden özür dileyen özürlüler."