bugün

istediği zaman yazabileceğinin mesajını veriyorum, elinde numaram var daha da yazmıyorsa üzgün smiley.
belkide oda bizim yazmamızı bekliyordur. belkide arkadaşda ben yazmasam yazmaz diyordur. böylece kısır döngüye girer. nasıl akıl edemedik.

çok mu safım?
Böyle bir yakın arkadaşım vardı karşı cinsten. Önceleri bir adım ben giderdi bir adım o, böyle böyle yakın arkadaş olduk bir sene kadar. Son bir aydır hep önce ben aramışım sormuşum ve özellikle üç dört gündür de ben sorsam bile sormaz hale gelmişti.
5. Günün sabahında aradım verdim odunu böyle arkdaşlık mı olur, üzüldüm, ben de senin gibi yapayım bitsin mi arkadaşlığımız dedim. Derdin ne dedim. Sadece haklısın dedi. Aslında bu tip bir konuda ikinci uyarışımdı üç olmamalı diye bunu da belirttim.
Sonrasında gönlümü aldı ama hiç yapmadığım şekilde hesaplı davrandım ve sürekli iletişim başlatan olmadım bu olaydan sonra ama arkadaşlığımız zedelenmeden de o arıyor soruyor artık.
Diyeceğim açık açık konuşun hemen uzağa uzak yapmaktansa. Konuşulmayan basit durumlar büyüyebiliyor. Ve bu olay da üstteki yazarların dediği gibi alıştırmakla ilgili en başta ama iki dostun arasında konuşularak halledilmeyecek bir durum da olmayacaktır bu.
Valla uşakta memlekette bi ismail var arkadasim dostum dedigim baska da yok. Erkek erkegede ne konusucaz zaten. Memlekete geldikce gorusuyoruz. Baska da arkadasim yok. Cunku deger vermeye degmiyor onlara.
Sizi samimi görmeyen kişidir.
arkadaş denmez ona, pis nankör menfaatçi Allahın belası denir ama arkadaş denmez, sonuçta ark için ölmeli ark o zaman ark.
(bkz: işte o adam benim)
ben yazmam arkadaş, gider görürüm.
cocuk gibi whatsappta sohbet mi etcem? derdimiz varsa açarız rakılari içeriz, işimiz varsa gider halleder döneriz.
yazmıyo diye bırakan arkadaşın da içine sevgi koyayım.
Arkadaş?
Arkadaş olma sıfatını kaybetmek üzere olan arkadaştır.
Arkadaşlık, monolog şeklinde değil, diyalogla gelişen ve devam eden bir süreçtir.
Hak edenlerle yol alınır!
Siz de aynı şekilde davranırsanız elinize bir şey geçmeyecektir. Yazın o yüzden
kaç yaşına gelip olgunlaşamayan insan.
derdi olan konuşmak isteyen yazar.
- muhabbet açamama ve/veya sürdürememe kompleksi içinde olabilir.
- ilk mesajına vereceğiniz tepkinin olumsuz olmasından çekiniyor olabilir.
- olumsuz tepki verirseniz bunu asla olumluya dönüştüremeyeceğini düşünüyor olabilir.

kısacası; aşması gereken psikolojiye dayalı kişisel sorunları vardır. ancak bu sorunları yüzünden çoğu zaman haksız yere çıkarcılıkla suçlanarak üzerine kapılar kapatılır ne yazık ki. bunun yerine bu tür sorunlarını fark ettirip çözüm yolları aramasını sağlayarak bu arkadaşı topluma kazandırmak gereklidir.
genelde katlanılamayacak boyutlarda tribal enfeksiyon rahatsızlığı olan arkadaş.
Amlarına koyayım ben onların, ölse yazmam amk ergeni seni.
benım buyrun .
Yazmayı bırakmam gereken arkadaştır.
Öyle arkadaş mı olur? Bir kere yazarım, iki kere yazarım ama üçüncü asla olmaz. En eski arkadaşlarım için bile geçerlidir bu prensibim.
(bkz: ben)
ilk mesaj tribi olan arkadaştır.

Hayır ne gerek var ben atıyorum, bir kere de sen at yani ne olacak amk.
"hic aramiyorsun" diyecek insanlarla arkadas olmuyorum. Az arkadasim var, belki 2 ay, belki 8 ayda bir gorusuruz ama hic bir zaman "hic arayip sormuyosun" tribine girmezler. Tavsiye ederim. Arkadasligi bahcivanlikla karistiranlar var. Surekli bakim onarim yapmak mi lazim emenike ? Tabi ki zor durumdayken arayacak amk.
Siz yazdığınız zaman "hiç arayıp sormuyosun" diyerek üste çıkmaya çalışan arkadaştır.
(bkz: Duzenli duzensiz)
Benimdir. Üç beş kişi hariç yazmam. Yazdıkça götü kalkıyo milletin bi haller bi tripler.
Yazdığında da Menfaati uğruna hareket ettiğini apaçık belli eden, umrunda olmadığınız bir gereksizdir.

Arkadaş diye herkese denmez. Yabancıdır o olsa olsa.
Sınavda sizden kopya çeken arkadaştır. Adam bilmiyorki, sen yazmadan nasıl yazsın amk?