bugün

Liberal.
Ülkeyi soyanın, yetim hakkı yiyenin, ihaleye fesat karıştıranın, belediyeye tanıdık sokanın, parti ayırt etmeksizin taaaaa dammına konayım partisindenim.
siyasi görüş-siyaset.
siyasetin görüş olması ideoloji denen gayri meşru çocuğun doğumuna zemin hazırlar.
ideoloji ise idarede zorbalığı getirir.

siyasetin bir görüşü olmaz.
düşüncesi olmaz.
bakış açısı da, yaklaşımı da olmaz.
olur diyorsanız siz aklınızı kiraya vermiş bir insansınız.

uzun uzun analiz yapmaya gerek yok, anlayacak zekanız da olacağını sanmam...
Uzun yıllardır türkçülük fikrine sahibim ama ırkçılık yönüm haklı sebeplere dayanarak ortaya çıkar.
orta yolcu.
Siyasete karşıyım, devlet ya da yönetim erki siyasetle değil bilimle yönetilmeli diye düşünüyorum ve diyorum ki benim ideolojim bilimdir fendir...
Kendi içimde nihilist anarşizme oy veriyor ve diyorum ki ben nihilist anarsizmin eş başkanlarından biriyim ve bu görevi yapıyorum...discipline instruments...
Ülkemde nasyonal sosyalist ideolojiye inanan belli bir zümre ve parti yok.

Onun için Tercihim,

Recep Tayyip Erdoğan.
Hangi ideolojide daha çok kız düşüyor? Ona göre şaapacam.
"Siyasî, içtimaî mezhebim Türkçülüktür."
Hiç bir siyasi görüşü paket olarak kabul etmiyorum. Doğru olan yapılmalı yanlıştan kaçınmalı.
(bkz: mansuryavaş)
Sadece Müslümanız elhamdülillah. islamın karşı olduğu her şeye karşıyız.
ülkemiz için ütopik olduğunun farkındayım fakat yine de marksist-leninistim huylu huyundan vazgeçmez hesabı.
sonuna kadar türkçüyüz ve atatürkçüyüz.

edit: eklemeyi unutmuştum. militaristim de.
Bırakın sağı solu sözlük karı kız dolu.
Atatürk milliyetçiliği diye bir şey yoktur. Atatürk milliyetçiliği sonradan uydurma bir kalıptır. Atatürk sosyalisttir. Ben de Atatürk'ün izlerinden giden Kemal Kılıçdaroğlu ve Selehattin Demirtaş yoldaşı bir sosyal demokratım. Alevi Kürt kardeşliğine düşman olan aktrollerin ve Ulusalcı diye geçinen faşist Atatürk düşmanlarının karşısındayım. Gerçek Atatürkçülüğün Kemal Kılıçdaroğlu yoldaşlığı olduğunu bilmeyenlerin korkulu rüyasıyım.
siyasi ve içtimai mezhebim vatanseverlik ve türk milliyetçiliğidir.
Babamın da söylediği gibi; esnaf adamın partisi olmaz.
seçeneklerde yok 10) "militarist." ideolojim yok'u seçtim.
çok şükür sosyal demokratız.
(bkz: Liberal müslüman kafası)