bugün

(#10379903) gayet net açıklanmış.
kaypağın tekidir. lastik gibidir ortama ayak uydurur. bi laf edildiğinde 'sen de haklısın abi' der.sağcıyla sağcı olarak konuşur, solcuyla solcu olarak konuşur.
hiç bir partinin kendini ifade etmediğini farkeden insandır.
dışardan öyle görünen insan da olabilir. arkadaşlarıyla zıtlaşmak istemiyor ve çok farklı kimseleri destekliyor olabilü.
(bkz: apolitik olmak/#16908175)
(bkz: apolitik olmak/#16912269)
siyasi görüşü olmayan insan, siyasi görüşünü açıklamayan insanla karıştırılmamalıdır. hayata atılmış, meslek sahibi ya da değil ve toplumla haşır neşir olan her insanın mutlaka bir siyasi görüşü vardır. ya sağcıdır, ya solcudur, ya muhafazakardır, ya milliyetçidir, ya sosyalisttir, ya komünisttir ya da liberaldir. Bunun yanında biraz sosyal demokrat, biraz muhafazakar, biraz sosyalist, biraz liberal, biraz da anarşist duyguları içinde harmanlamış da olabilir. ama bu o insanın siyasi bir görüşü olmadığı anlamına gelmez. sadece bir parti tarafından dile getirilmemiştir.
siyasi görüşünü açıklamayan insan ise adı üzerinde siyasi görüşünü açıklamak istemez. tepkiden çekinebilir, insanların onun görüşünü bilmesinden rahatsızlık duyabilir ya da insanların onu siyasi görüşüyle değil de yaptığı işlerle ve insanlığıyla değerlendirmesini bekleyebilir. bunu da anlayışla karşılamak gerekir.
sonuç olarak siyasi görüşü olmayan insan ya çocuktur ya da derslerden başını kaldıramayan ilköğretim öğrencisidir.
Yok valla bi arkadas var o kime oy veriyorsa ben de ona vercem.
sadece nefes alıp veren insandır.
sağcı olsa birileriyle tartışacak, solcu olsa yine birileriyle tartışacak kişidir. Ne gerek var bunca tartanaya, al kitabını eline oku hayatını yaşa.
bana dokunmayan yılan, bin yaşasın diyen insandır.
siyasetin kendisine zarardan başka bir şey kazandırmadığını farketmiş insandır.
görüşü olan ama siyasetten hoşlanmayan, bu olayı çok ciddiye almayan kişi de olabilir.
(bkz: zeki kayahan coşkun)
(bkz: yerebatandiken)
Fazlaca bön. (avanak)
amcamın deyimine göre boş bir çuvaldır.
Bütün siyasipartilerin içeriğini bilen, daha acık ifadeyle hepsinin ne mal olduğunu anlayan insandır.
küçüklerin siyasi görüş için debelenirken büyüklerin gününü gün etmediği bir siyasi parti olmadığını bilen insandır.
henuz genctir, ve kafasinda bazi fikirler olsa bile netlesmemistir. ve kafasinda bazi seyler bulaniktir.
"hepsi aynı bok" kolaycılığına kaçar.
Bu insan ya siyasetten anlamıyordur artık aşmıştır kendini tüm partilerin kendilerine siyaset yaptığının ayırdına varmıştır; ya da sosyalizm liberalizm ayrımı yapamayan cahil kolpa takımındandır.
siyasi bilgisi olup da siyasi görüşe sahip olmayan insandır.
bağlanmayı sevmiyordur.

belki de benim gibi,
kabul edilebilecek tek şeyin hiçbir şeyi kabul etmemek olduğunu düşünüyordur.
ideolojik temelleri olmayan, gercekten insanlarin refahini dusunen bir partinin kurulmasini bekliyordur.

huzur yoksa ulkede ne yapayim milliyetciligi ne yapayim yonetim seklini !!
Tipik burssuz Bilkent öğrencisidir. Ailesinden çıkarı için yaşamayı öğrenmiştir. Siyaset onun için sadece geçim kaynağıdır.
tek kelime ile boş insandır.
bu insan tipleri genelde hümanist olmakla birlikte bütün görüşlere de saygılı olurlar takım tutar gibi parti tutmazlar.
ben.
siyasi görüşüm yok.çoğunluğa uyarım.sürü piskolojisi.
madah bişi değil ama,insanda ideoloji olmayınca olmuyor.
ha bide futbol zevkimde yok mesela.
kendi takımlarımı tutuyorum.