bugün

Allahın belanızı verdiği hastalıktır. Dişinizden beyninize her yerinizin ağrıdığı, öne eğildiğinizde beyninizin kafanızın içinde sallandığını düşündüren, yaşamayı çok güç hale getiren ve sonuç olarak allahtan size Gelen bir bela olan hastalık. Sen hangi günahın bedelisin sinüzit?
Saclar nemli disari cikildiginda ardindan gelen bas agrisi kacinilmazdir. ZAten bu hastaliga oyle yakalandim. Her gun denize girip saclarimi hic kurutmadim. 2 ayin sonunda da hastaneye yatacak derecede bir bas agrim olmustu. O yuzden dus alip disari cikarken 85 kere dusunurum.
Sırt üstü yatıyorum sanki burnumdaki mukuslu sümükler öğütülüp boğazıma geliyo gibi gırtlağımda sümük tadı var .
sinüslerin tıkanması ile korkunç baş ağrılarına sebep olan hastalıktır. ilacı ; bir miktar karabiber koklayarak seri şekilde hapşırmaktır. hapşırdıkça tıkalı olan sinüsler rahatlar burundan akma sağlayarak baş ağrısını giderebilirsiniz.

yıllardır kullanıyorum bu yöntemi baş ağrısı çekenlere tavsiye ederim herhangi bir zararı da yok çok fazla çekmedikten sonra.
baş belası hastalıktır.beyniniz bile sümük doluymuş gibi hissettirir. ne ses duyarsınız ne de nefes alabilirsiniz.
23 Nisan'da neşe yerine sinüs ile doldurandır.
Gribin hafiflemesi sonucu tam kurtuldum derken şahsımda şiddetli şekilde baş gösteren hastalık. Alnıma vuran ağrısı o kadar fazla ki acıdan gözlerimden yaş geliyor. Uzun süredir hiç böylesine hastalıkla imtihan olmamıştım.
antibiyotikten başka çaresi olmayan hastalık. (bkz: augmentin bıd 1 gr)
en yakın arkadaşımın başında bela olan hastalık.

bir miktar suyun içine karbonat koyup kaynatın ve soğutun.daha sonra soğuyan bu suyu burnunuzun bir tarafından döküp diğer tarafından suyun çıkmasını sağlayın. akabinde aynı işlemi diğer taraf için de tekrarlayın. rahatladığınızı hissedeceksiniz.

doktor bir arkadaşımın tavsiyesi.
özellikle bahar aylarının ve lodoslarla oluşan basınç farklarının insanı mahvettiği hastalıktır. beter bir ağrıdır ve hiçbir ağrı kesici fayda etmez. bu dönemlerde kapalı ortamlar tercih edilmelidir.
suan beni komaya sokan hastalık.6 dal sigara da içtik kafam davul gibi oldu.alnim ensem gözlerim feci zonkluyor.
Sinüzit ancak böyle bi resimle özetlenebilirdi. Sık sık akan burnumu ve kafamı vücudumdan ayırmak istememe neden olan lanet bir hastalık..
görsel
allah sabır, dirayet ve şifa versin. en küçük bir soğuk alışta hemen kendini tekrarlar. şu kasıp kavuran yaz sıcaklarında bile saçınızı kurutmak zorunda kalmanızı insanlar garipser.
zordur burun tıkanıklığı ve burun kanallarından başa doğru yayılan ağrı..
ben nezle olduğumda bile acayip rahatsız oluyor ve rahat nefes alamadığımdan, ağzımdan burnuma hava üfleyerek rahatlamaya çalışıyorum.
bir de bunu sıklıkla ve şiddetle yaşayanları düşündüm.
Yapışık ikizim adeta kendisi.
bir çeşit illet.
Denize girmek iyi gelir.

Tuzlu tuzlu o su basınçla çıkarır pisliği.
genellikle kroniktir. elmacık kemiklerinin yanlarında ve alın tarafındaki sinüslerin soğuğa maruz kalması durumunda iltihaplanmasıyla oluşur. bol bol naneli şeyler tüketmek tarafımca tavsiye edilir, tecrübeyle sabittir.
geçen yine boğuluyorum... ne geçeni ya iki gündür ölüyorum. boğazımı delip öyle nefes alasım var. bir hastalığa ilaç nasıl azıcık da olsa etki etmez ya?
kafadaki sinüslerden hangisi iltihaplandıysa ona göre adlandırılabilen hastalık. frontal sinüzit, maksiller sinüzit gibi. bunlardan bence en tehlikelisi etmoidal sinüzittir. mikrobiyal etkenler etmoit sinüsten kemiği aşıp göz küresinin oturduğu boşluğa yayılırsa, orda bulunan optik siniri iltihaplandırıp o gözde körlüğe dahi yol açabilirler.

(bkz: optik nörit)
burun ve göz çevresindeki kemiklerin içindeki boşlukların iltihaplanmasına sinüzit denir.

Senin ile başım dertte, ne yapsam bilmiyorum şarkısını soyletir insana. Bir kere olunca hep oluyorsun. Tedavisi olmayan illet gibi bir şey. Yazın bile saç ıslak kalsa hemen kendini gösterir, insanı hayattan soğutur.
Geçmeyen baş ağrısı. Evet.
illet nalet Bi hastalıktır. Elbette daha kötüler var ama bu yüzden bu siktimin hastalığını sevecek değiliz.

Kardeşim son 5 ayda 3 farklı doktora gittim mevzu belli sinüzit ama baş ağrısı öyle kafa üşütmek falan değil benim olay. Benim komple yüzüm ağrıyor aq insanın yüzü ağrır mı? 3 aydır da burnum akıyor ama deli gibi mekan farketmeksizin. Mendile sigaradan çok para verdim 3 aydır. Gittim doktora dedi yüzünün sol tarafı komple iltihap dolmuş. Yani anlayacağınız yarra yedin bilader dedi. Yine antibiyotikler falan bi sike de yaramıyor ne illet bir hastalık yav.
Şu an da Beynimi oynatan hastalık. Uyutmuyor, uyuyunca da geçmiyor.
Eğer anlık peçete ihtiyanız varsa ve o an sizde yoksa,çevrenizde bu hastalıktan muzdarip arkadaşlarınızdan isteyin.çünkü yaz kış farketmeden peçetesiz dolaşamazlar.
Kafa öne doğru eğildiğinde gözlerin yuvalarından çıkma eğilimi olduğu bir hakikattir.