bugün

trafik kazasında ölen kişi/trafik kazası oranı yüksek olmasının nedeni o art bölge dediğimiz dağların paralel oluşundan mütevellit engebeli arazisinden kaynaklı olsa da memleketimdir, canımdır.
yine çok güzelsin sinop , her ayrılışta iç burkuyorsun , olmuyor yapma böyle .
sinop ' lu yazarlarımıza selam olsun .
huzurun kenti; maviliğin, yeşilliğin kentidir.
sinop'lu yazarlarımıza benden de selam olsun.
şehir güzel insanlar harika ama bu ağzına sıçtımın okulu adamı kanser eder, binası yok suyu yok okuttular 4 sene bizi rezil ettiler insafsızlar (bkz: sinop fen lisesi).
Samsuna 2,5 saat uzakta olan şehir.
Samsunda ellibeşli bir arkadaşla aramızda geçen diyalog.
+ buradan sinopa nasıl giderim biliyor musun?
- şöyle dön bi. Samsunu arkana al ve 130 kilometre yardır.
bu laflar ile asıl o beni yarmıştı.

o gazla çıktım sinop birliğe gittim.
+sinop buradan kaç saat?
- iki buçuk.
+ sinopa yerin var mı?
-evet var.
+ tamam ben ankaraya bilet alayım o zaman.
- ...?!
......Berceste dinlenme tesislerine geliyoruz, kapıdan iner inmez esneyen, rükuya inerek ayaklarını dinlendiren, gerilen insanlar hep birlikte temiz havayı içlerine çekiyorlar. Çoğu, ciğerlerinin ‘’Abi nerde kaldı bizim Winston, 5 saat oldu öldük bee ‘’ çağrısına uyarak hemen bi sigara yakıyorlar. Suratlarındaki ‘’Ohh beee ‘’ ifadesi, ilk çıkan dumanı havaya doğru üfürmeleri, kendilerine geldiklerinin bir başka anlatım şekli. içeri girerken kapının sağ tarafına dizayn edilen gözleme tezgahı ve yöresel giyinmiş işinin ehli teyze, daha yeni uyanıp kendine gelemeyen insanlara kapıdan girerken kokusu tesir etsin diye ustaca kurgulanmış. Çoğu kişi (ben dahil), tüketicide çapraz algı yaratan bu taktiğe ‘’kurban giden tüketiciler’’ kervanına katılarak gözlemeye doğru yürüyoruz (''Sinop'' adlı yazımdan).
Türkiye'nin en güzel manzaralarına sahip olmakla beraber son zamanlarda nükleer santral kurup nu güzelliğinin içine edilmek istenen şehrimizdir. Hamsilos koyu gibi bir yer daha başka yoktur. Çok sakin bir memlekettir, insanları çok güzel çok iyidir, kimse kimseye karışıp da tek laf etmez.
yakın zamanda motoruma atlayıp tatile çıkacağım yerdir.
Hamsilosta çadır kurma fikri şiddetle tavsiye edilir.
şu sıralar tatilcilerin istilasında olan ayrıca insanlarının çok yardımsever olduğu güvenilir küçük bir sahil şehri.
yakın zamanda türkiye'nin en mutlu şehri olarak anket sonuçlarında yerini almıştır.
yoğun turist girişi nedeniyle bakkalında su, fırınında ekmek dahi bulamadığımız cennet köşesi memleketimiz.* tatilciler rica edeciiiim az ötede güneşlenin amk.
Türkiye'nin en yalnız şehri. Bu yüzden pek fazla gelismiyor. Ama gelişmesin de zaten. Hep küçük ve sevimli kalsın. En kısa zamanda gidip görmek istiyorum.
şu an deli gibi orada olmak istediğim şehir. Üzgün surat.
keşfedilmemiş cennet. millet güneylere inip taşlı, çakıllı denizlere girerken rio gibi sahillere sahip olan sakin şehir. insanları da ayrı güzeldir. kimseler bilmesin zaten. iki kez gittim aşığı oldum. beki hala trafik lambası da yoktur.
7 ay kadar gerze ilçesinde kaldığım şehirdir. yakında nükleer santral yapılması düşünülmektedir.
bir kastamonulu olarak söyleyebilirim ki ; kesinlikle ama kesinlikle türkiye ye fazla bir şehirdir.

tam avrupai bir havası vardır, insanı , kentin güzelliği vb.

1-) trafik olayı aşılmıştır. bir kere düşünün ki şehirde 1 tane bile kırmızı ışık yok. ve trafikte sıkışık ilerlemesine rağmen, doğru dürüst yolu olmamasına rağmen, ne bir kaza oluyor ne bir sıkıntı.

hatta ve hatta yabancı plaka gördükleri zaman durup size yol vermeleri insanı cezbediyor.

2-) insanı o kadar kibar ki , adres sorduğunda utanmasa seni alıp adrese götürecek. şehrin genelinde böyle bir hava hakim, sanki kendilerini dünya genelinden soyutlamışlar, sinop ta mutlu mesut yaşıyorlar. ulan bir tane asık yüzlü insan, sokakta tartışan iki kişi olmaz mı ?

3-) çok çok çok güzel bir turizm kenti. küçük evet, imkanlar eğlence mekanları kısıtlı evet, ama ne olursa olsun, sinop karadeniz de değil ege ve ya akdeniz de olsa, çok samimi olarak söylüyorum ki ne bodrum , ne çeşme ne antalya nın esamesi bile okunmaz yanında. denizi, sahilleri, herşeyiyle mükemmel bir şehir.

4-) yolu da düzeltildi. artıkdranaz ı tırmanmadan , boyabat kavşağını döndükten sonra yolun durumuna göre 45 dakikada sinop a gidebiliyorsunuz. eskiden bu süre 3 saat kadar sürüyordu.

kısacası, memleketim olmadığı halde özlediğim şehir.

(bkz: sinop a reklam yapmak gerekliliği)
güzel şehir, özlenen şehir. gidemedim bu yaz. burukluğu var içimde o yüzden.
içerisinde hiç trafik lambası göremediğim şehirdir. ciddi ciddi gözüm lamba aradı bu şehirde. ayrıca düz yol bulmak da çok zor. her şeye rağmen gerçekten güzel bir yer. türkiye'nin en mutlu insanları da buradaymış ayrıca.
Nükleer santralin yapılmasını kesinlikle istemediğim ve herkes tarafından da bilinmesini istemediğim şehirdir. Bu şehirde doğmadım ama bu şehirde yaşamayı ve yaşlanmayı düşünüyorum. Doğanın bozulmadığı sessiz sedasız kendi halinde olan insanların şehrinde..

Nükleer santrali çok beğendikleri antalya, muğla hatta seçimlerde kazanamadıkları izmir'e yapsınlar belki izmir metrosu daha iyi bir konuma gelir. O yüzden sinop'un peşini bıraksınlar.
gitmeyenler anlamaz gidenler vazgeçemez. birgün mutlaka orada yaşamaya başlıcam.
bazılarının varlığından haber olmadığı şehir. e nasıl olsun tabi onlarda haklı amk. memleketin adını haberlerde yılda bir bilemedin iki kere duyuyoruz.

- nerelisin?
+ sinop
- orası neresi yaa türk değil misin? .ss
+ yok aslen irlandalıyım ben.
- gerçekten mi?

bire bir yaşanmıştır.
candır can. yazın özellikle.

gelen turist sayısı her yıl artmakta olan minik şehir.
Karadenizde mi yoksa doğuda mi sorunsalini aklima dusuren yer.
deniz kenarında olupta gelişememe başarısını göstermiş olan şehir.
Arkadaşlarla daha bir güzel olan Karadeniz'in küçük bir sahil şehri. Reklamı cidden yapılmıyor yoksa gelişememesinin başka bir açıklaması olamaz.