bugün

abi postane havelesi ile yolladım parayı isim xxx adres xxx bilgiler bunlardır.saygılar.
Mutlu olmak için defalarca bakılır. Ancak hep yanlışlıkla toplu silmenin kurbanı olurlar
telefon, arşivin dolu olduğuna dair uyarı verince elemeye tabi tuttuğunuz mesajlardır.hepsini sırayla okur biraz kıyılabilir olanları silersiniz.zamanla üstüne yenileri eklenince ikinci bir elemeye tabi tutarsınız bir önceki elemede silemediğiniz mesajı silebiliyorsanız hayatınızda iyi gelişmeler olduğunu gösterir ki güzel bişeydir.
ama 5 elemeyi gecen mesajlar yok mudur? elbette vardır ki onların çıktısını alıp başucuna asmak gerekir derim ben.
eski sevgiliden kalma sms ler.
dalgınlık ile hepsini sil derseniz, kahrolursunuz.
bakmaya da kıyılamayan smslerdir onlar.

birde başka türlüsü vardır kötü smsleri siler, güzel olan, sevgi sözcükleri içerenleri saklarsınız, bakarsınız, okursunuz, ezberlersiniz, aradan aylar geçmesine rağmen acaba burada bana ne demek istedi diye düşünürsünüz; ama artık gitmiştir, bitmiştir ve sizin o smslerle avunmanız kadar yalan birşeydir onun geri gelmesi.
tam olarak budur:

ed gein iyi günler,
07.03.2011 00.14 itibari ile uludağ sözlük yazarlığınız onaylandı.
aramıza hoş geldiniz.
baya geçti üzerinden hala neden mesaj atmıyor bilemem ama geçenlerde telefonuma numarasını tanımadığım birinden bir sms geldi. o zamanlarda tatildeyim telefonumu açmak aklıma bile gelmiyor. çarşıya inecek oldum ve açtım telefonumu özellikle hattıma atıldığı belli ancak kimsin diye sorunca sesini çıkartmıyor. belki yanlış atmıştır diye düşündüm aradan zaman geçti yine aynı numaradan bir sms. kim olduğunu hala bulamasam da bu silmeye kıyamadığım sms ler düşündüğüm kişiden gelmesini beklediğim sms lerdir.
sevgilinin attığı mesaj olabilir.
bi de bayram mesajlarıdır. seneye atarım diye saklarsınız.
siz o sms' leri okumadan uyuyamaz iken o sizi bile silmektedir yavaş yavaş..

anlamazsınız.
bizim ev boş aşkım istersen bize gelebilirsin.
- bu güzel gün için çok teşekkür ederim, iyiki tanımışım seni.

ardından geçen koskoca yıllar ve;
- farkındaysan beceremiyoruz, bitirelim artık.

ikisine de insanın eli gitmiyor silmeye be üstad. yüreğini yakan iki mesaj. sil silebilirsen.
ya telefonunuzun ya da sevgilinizin yamuk yapmasından dolayı silinmesine neden olan mesajlardır. silinir yani..
eski sevgiliden gelen mesajlar bu kategoriye dahil edilemez, edilmemelidir...
siz silmeye kıyamazsınız senelerce saklarsınız ama arıza çıkaran telefon gözünüzün yaşına bakmaz. geçici bi hafıza kaybıyla ne var ne yok süpürür.
(bkz: 9333 mesajları)
10 tl karşılığında aylık 10.000 sms paketiniz yenilenmiştir. iyi günlerde kullanınız
"ceparan kampanyasından kazandığınız 88 kr bakiyenize eklenmiştir."

can suyu olmuştur silmem, silemem.
sırf telefon hafızasında var diye, açılmayan eski telefonunuzu bile attırmayan ya da sattırmayan mesajlardır.
(bkz: tostumu yedim bekliyorum)
okununca ilk günkü mutluluğu yaşatan mesajlardır. kıyamazsınız.
kimisine göre hatıralık uçak rezervasyonu mesajları, kimine göre manitadan gelen mesaj, kimine göre önemli bir haber, kimine göre önemli bir günde alınan alakalı alakasız bir mesaj, kimine göre telefona gelen ilk mesaj şeklinde sonsuza dek uzayacak ihtimallerin sonucunda gelen mesajların her biri veya bir takımına verilen ad.
"ben seni terk etmedim bilakis hep sendeydim, farketmedin mi kaburgana saklanmıştım sevgilim"

çok acıydı çok.
"bikere ben biyikli dglim tm mi nerenden uydurdun pardon!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
''iyi ki doğmuşsun oğlum.''

yaklaşık 3500 km uzakta olunca evden; silinmiyor işte. neredeyse 3 yıldan fazla süredir duruyor.

canım babam benim.