gariban ya da mucit çocuktur. 90 lı yılların ilk başında olsa oldukça işe yarar bir şey başarmış olacaktı. ama şimdi silgiye gerek duyan bebe kalmadı.
olmayan çocuktur.

nice silgim kullanamadan bitti amk! ders boyu sıraya sürte sürte artıklarını çıkarıp poşetime koyardım. en sonunda biriktirip uhuladıktan sonra dolaba atardım. birkaç kez annem yakaladı ve radikal kararlar aldı:

- ya babannen bunu görüp yemeye kalksa?!?!?! dolapta ne işi var bunun? silgi falan yok sana.

tabi çabuk vazgeçti bu radikal karardan. nihayetinde embesil bir çocuğu vardı ve neredeyse hiçbir kelimeyi doğru yazamayan, hiçbir matematik porbleminde gidiş yolundan bile puan alamayacak kadar kabiliyetsiz bi veledin silgisiz okul hayatını tamamlaması söz konusu olamaz.

babam karışma yapsın da bıksın dedi en sonunda. günlerce bekletmiştim uhulu artıkları. sonuç mu? hiçbi yarraaam olmadı! uhusunu az kardıysam demek ki.
büyüyünce sigara kutularıyla apartman yapımı. bira şişeleriyle vazo yapma ihtimali yüksek insandır.
acaba olur mu denemeleriyle ve yapboz ile çok uğraşan çocukların maddelere olan merakıdır. Bu merak sonucu şuan bende bunun sayesinde kimya okuyorum.
Muhtemelen emekli olduğunda tasarruf yapacağım diye donarak ölür.
silgi, ders boyunca sıraya sürtülerek toz haline getirilmeye çalışılır, bunun uzun sürmesi sebebiyle sonunda cetvel ve makas yardımıyla, sanki bir ameliyat yapıyormuşsunuz gibi ciddi bir biçimde parçalama işlemine başlar, akabinde parçalanan silgiler bir araya getirilir, uhudan elde edilen ve "sümük" adı verilen karışım bu tozlara dahil edilir...
bunu yapan çocuk var mıdır bilinmez fakat 90lı yıllarda ilkokul okumuş her çocuğun hayalidir heralde bu. bir rivayete göre silgi artıklarını güzelce toplayıp ıslatıp, biraz uhuyla karıştırıp buzdolabında bekletiyorsunuz. sonrasında çıkarttığınızda yeni silginiz hazır oluyor. normal hayata dönersek tabi ki deniyorsunuz ve silmiyor. evet hepimiz yaşadık bu hüsranı, hayal kırıklığını. bunun tek sebebi de, bizim bir arkadaş yapmış onu kullanıyor diye hayali arkadaşlar üreten, şizofren kişilik ilkokul arkadaşlarıdır.